Znów miał być gwiazdą, ale wylądował w rezerwach

Damjan Bohar, pomocnik Zagłębia Lubin, do odwołania został przesunięty do II-ligowych rezerw. Otrzymał również karę finansową. Powodem jest fakt, że Słoweniec odmówił gry w meczu II ligi z rezerwami Śląska.

 

Zmiany w terminarzu IV ligi z powodu meczów kadry Dolnego Śląska na Łotwie

W minioną sobotę (30 lipca) odbyły się derby Dolnego Śląska w II lidze. Rezerwy Śląska wygrały w Lubinie z rezerwami Zagłębia 4:3. W czwartek, 4 sierpnia, nastąpił swoisty epilog tamtego spotkania.

 

Okazuje się bowiem, że miał w nim zagrać Damjan Bohar, Słoweniec jednak odmówił gry w drugiej drużynie. Klub wydał w tej sprawie oświadczenie:

Damjan Bohar w ostatnim czasie odmówił udziału w meczu 3. kolejki eWinner 2. ligi, w którym zespół KGHM Zagłębia II Lubin zmierzył się z rezerwami Śląska Wrocław. W konsekwencji Prezes Zarządu Zagłębia Lubin podjął decyzję o nałożeniu dotkliwej kary finansowej na zawodnika, a także o przesunięciu Bohara do drugiej drużyny na czas nieokreślony.

 

Przypomnijmy, że Bohar wrócił do Lubina po dwuletniej przerwie, którą spędził w chorwackim Osijeku. Wcześniej w Miedziowych barwach przez nieco ponad dwa lata rozegrał 80 meczów, w których strzelił 28 goli i zaliczył 14 asyst.

Teraz z Zagłębiem wiąże go dwuletnia umowa, która zawiera również opcję przedłużenia o kolejny sezon.

 

Fot. Zagłębie Lubin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.