Czwartoligowiec ze Świdnicy wzmacnia boki pomocy

Sześciu nowych graczy dołączyło do tej pory do IgnerHome Polonii-Stali Świdnica przed nowym sezonem w IV lidze. Najnowsi gracze to dwaj boczni pomocnicy ? Piotr Kotyla i Bartosz Karbowiak.

 

Zmiany w terminarzu IV ligi z powodu meczów kadry Dolnego Śląska na Łotwie

Najnowszy nabytek świdniczan ? 19-letni Bartosz Karbowiak – to utalentowany skrzydłowy, który pod koniec lipca wspólnie z kadrą Dolnego Śląska sięgnął po mistrzostwo Polski UEFA Region’s Cup. Wychowanek Javorii Jawor, grał później m.in. w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin i Miedzi Legnica. W ostatnim sezonie był jednym z podstawowych piłkarzy Jaworzanki Jawor, strzelając 12 goli w IV lidze.

 

Co ciekawe, Karbowiak miał już związki ze Świdnicą. Przed laty świdniczanie dowodzeni przez trenera Mariusza Krupczaka wzmocnieni kilkoma zawodnikami z Dolnego Śląska (w tym Bartoszem Karbowiakiem) sięgnęli po srebrne medale podczas ogólnopolskiego finału turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – nieoficjalne wicemistrzostwo kraju w kategorii wiekowej U10.

 

Na boku pomocy zobaczymy też Piotra Kotylę. Wychowanek Polonii Trzebnica ma na koncie ponad 50 meczów w barwach Ślęzy Wrocław w III lidze oraz 3 strzelone gole. Wiosnę minionego sezonu spędził ponownie ? na wypożyczeniu ? w Trzebnicy.

 

Teraz 22-letni pomocnik na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się ze Ślęzy do IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

 

Fot. Fotografia. Artur Ciachowski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.