III liga. Ślęza wygrywa w doliczonym czasie, Miedź i Chrobry nie dowieźli wyników

W sobotę, 6 sierpnia, rozpoczął się sezon 2022/23 w 3. grupie III ligi. Od wygranej zaczęła Ślęza Wrocław, rezerwy Miedzi wypuściły dwubramkowe prowadzenie.

Śląsk Wrocław ? Widzew Łódź online. Gdzie oglądać transmisję?

Sezon 2022/23 w III lidze będzie wyjątkowy, niestety, w niezbyt pozytywnym kontekście – tylko trzy drużyny z Dolnego Śląska zobaczymy w rozgrywkach. Jak pierwsi sezon zainaugurowali gracze rezerw Miedzi Legnica. Podopieczni Huberta Łysego do przerwy meczu z LKS-em Goczałkowice-Zdrój prowadzili 1:0 po golu Huberta Kwolka. Już w pierwszej akcji II połowy gospodarze podwyższyli prowadzenie, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kacper Chmielewski.

Niestety, legniczanom nie udało się dowieźć 3 punktów do końca. W 53. min. Krzysztof Kiklaisz strzelił gola kontaktowego, a 10 minut przed końcem spotkania wyrównał Łukasz Hanzel strzałem z rzutu wolnego. – Wynik jest sprawiedliwy z lekką przewagą Goczałkowic. Ale wiadomo, przy 2:0 szkoda trochę tego wyniku. Można by powiedzieć, że przed mecze brałbym wynik w ciemno. Tutaj jednak przy prowadzeniu 2:0 niestety nie udało nam się tego utrzymać. Stałe fragmenty wykonywane przez zespół z Goczałkowic były bardzo groźne. Mamy punkt, który zostaje w Legnicy. Trzeba się z niego cieszyć i przygotowywać do kolejnego meczu ? podsumował trener Hubert Łysy.

Znacznie lepsze nastroje po końcowym gwizdku sędziego panowały we Wrocławiu, gdzie Ślęza podejmowała rezerwy Górnika Zabrze. Przebudowany zespół gospodarzy prowadził do przerwy po golu jednego z niewielu weteranów, którzy pozostali na Kłokoczycach ? Adama Samca. W 65. min. świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Rostkowski i był remis. Gospodarze grali do końca i w doliczonym czasie gry wywalczyli rzut karny. W 93. min. do piłki podszedł Vinicius i zapewnił żółto-czerwonym komplet punktów.

Beniaminek z Głogowa grał w Brzegu. Chrobry II bliski był wywiezienia punktu z trudnego terenu, ale w 88. min. stracił gola i przegrał 0:1.