Górnik wraca do IV ligi. Oto ruchy transferowe beniaminka

Po kilku latach Górnik Wałbrzych wraca do IV ligi. W kadrze beniaminka przed nowym sezonem doszło do wielu zmian kadrowych. Oto transfery wałbrzyszan w letnim okienku transferowym.

 

Ośmiu zawodników pożegnało się z czwartoligowcem

Jakub Smutek był pierwszym zawodników, który w letnim okienku transferowym trafił do biało-niebieskich. W ubiegłych latach występował w Gromie Witków, Lechii Dzierżoniów, Polonii-Stali Świdnica, a ostatni sezon spędził w Granicie Roztoka.

 

Kolejnym zawodnikiem, który ma wzmocnić ofensywę Górnika jest Damian Uszczyk, który dwa ostatnie sezony spędził w Zjednoczonych Żarów, gdzie był czołowym strzelcem drużyny.

 

Do Górnika dołączył Tomasz Czechura, który ostatnich kilka sezonów spędził w MKS-ie Szczawno Zdrój. Natomiast z LKS-u Bystrzyca Górna do Górnika trafił perspektywiczny prawy obrońca Maciej Mazanka.

 

Dla Patryka Perlaka angaż w Górniku to powrót do Wałbrzycha po kilku latach. Ostatnio występujący w Zdroju Jedlina-Zdrój bramkarz wzmocni rywalizację o bluzę z ?numerem 1?. Powalczy m.in. z Szymonem Stecem, który był do tej podstawowym bramkarzem, a którego wypożyczenie z Zagłębia Lubin zostało przedłużone na kolejny sezon.

 

Z zespołem pożegnało się również grono zawodników. W nowym sezonie nie zobaczymy w Górniku Mateusza Kopernickiego, Patryka Rzeszotko, Marcela Grudzińskiego oraz Michała Bartkowiaka.

 

Podczas przygotowań groźnej kontuzji ? zerwania ścięgna achillesa ? doznał Marcin Smoczyk, którego najwcześniej na boisku zobaczymy za kilka miesięcy.

 

Fot. Górnik Wałbrzych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.