4LigaWschód. Derby dla Piastów, hat-trick Bialika w 18 minut

2. kolejka IV ligi wschodniej. Sporo działo się w sobotnich meczach  – mecze derbowe dla Piastów ze Żmigrodu i Nowej Rudy. Klęska Lechii w Oławie i hat-trick Bialika w 18 minut.

Trzech nowych graczy w kadrze Polonii Trzebnica

Wydarzeniem kolejki były dwa mecze barażowe. Na koniec sobotnich meczów Piast Żmigród podejmował Polonię Trzebnica. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po golach Szymona Sołtyńskiego oraz Marcina Gołębiowskiego. Po zmianie stron gola kontaktowego dla gości strzelił Krystian Jajko, ale pod koniec spotkania wynik na 3:1 ustalił Tobiasz Jarczak. Piast z kompletem punktów jest wiceliderem w tabeli i ustępuje gorszym bilansem bramkowym liderowi z Woliborza.

Słowianin pokonał bowiem beniaminka z Kamieńca Ząbkowickiego 5:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Łukasz Szczepaniak, Wojciech Szuba (karny), Adam Bońkowski, Mateusz Adamczyk oraz Łukasz Kamiński (karny).

Drugie derby odbyły się w Wałbrzychu, gdzie Górnik podejmował Piasta Nowa Ruda. Beniaminek wydawał się faworytem meczu z lokalnym rywalem, ale goście zagrali pewnie w obronie i dwiema zabójczymi kontrami skarcili gospodarzy. Strzelcami bramek byli Dawid Kęska oraz Oskar Giziński, dla którego była to debiutancka bramka w barwach Piasta.

Miłe złego początki Lechii Dzierżoniów w Oławie. W 15. min. goście prowadzili po golu Marcina Orłowskiego, ale 10 minut później wyrównał Mateusz Gancarczyk. Kilka minut później dzierżoniowianie mieli rzut karny, ale Orłowski – najskuteczniejszy strzelec trójkolorowych w dwóch ostatnich sezonach – nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Zaraz po zmianie stron Moto-Jelcz wyszedł na prowadzenie po golu Waldemara Gancarczyka. Goście dążyli do wyrównania, ale co rusz nadziewali się na groźne kontrataki oławian, którzy ostatecznie wygrali 5:1. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Sebastian Jaroszyński.

Goli nie brakowało również w niedalekich Gaci i Marcinkowicach. Foto-Higiena grała z Bielawianką. Gospodarze wygrali 4:1, a na listę strzelców wpisali się Iegor Tarnov, Jakub Telatyński – 2 i Oleksandr Laptsai oraz Radosław Grzywniak.

Tymczasem Sokół podejmował zespół ze Świdnicy. Gospodarze po 18 minutach prowadzili 3:0! po hat-ticku Krzysztofa Bialika. Rozmiary porażki IgnerHome Polonii-Stali jeszcze przed przerwą zmniejszył Oskar Trzepacz. W 50. min. na 2:3 trafił Michał Orzechowski i goście znów uwierzyli w zdobycz punktową. Mimo olbrzymiej przewagi gości, Sokół obronił komplet punktów.

Emocji nie brakowało też w Sułowie. Orzeł Ząbkowice Śląskie prowadził do przerwy po golu Łukasza Maciejewskiego. W 64. min. wyrównał Adrian Puchała, ale goście w 88. min. znów prowadzili za sprawą Michała Łaskiego. To nie był jednak koniec – w 93. min. wyrównał Filip Olejniczak.