Mamy to! Dolny Śląsk awansował do finałów mistrzostw Europy amatorów

Mamy to! Już po dwóch seriach gier reprezentacja Dolnego Śląska zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym UEFA Region’s Cup. 

 

UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk nie zwalnia tempa. Druga wygrana na Łotwie

Dolny Śląsk w sobotę wygrał z mołdawską drużyną ARF Ialoveni 2:0 (relacja w linku powyżej). O godz. 15 rozpoczął się drugi mecz w grupie, w który gospodarze zmierzyli się ze Słowacją Zachodnią. Remis lub wygrana naszych południowych sąsiadów oznaczał wygranie turnieju przez nasz zespół już teraz.

 

Chyba niewielu jednak spodziewało się, że Słowacy rozbiją gospodarzy 5:0. To oznacza, że Dolny Śląsk awansował już finały mistrzostw Europy amatorów, które odbędą się w przyszłym roku. Nasza reprezentacja będzie broniła tytułu mistrzowskiego z dobytego w 2019 roku w Monachium (w 2021 roku EURO nie odbyło się z powodu pandemii Covid-19).

 

We wtorek Dolny Śląska na zakończenie turnieju eliminacyjnego zmierzą się z gospodarzami i będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

 

Mecz UEFA Region’s Cup

  • West Slovakia (Słowacja) – Dolnośląskie 2:4
  • Latvia Amateur (Łotwa) – ARF Ialoveni (Mołdawia) 0:0

 

  • Dolnośląskie – ARF Ialoveni 2:0
  • West Slovakia – Latvia Amateur 5:0

 

  • 30 sierpnia: Dolnośląskie – Latvia Amateur (godz. 12)
  • ARF Ialoveni  – West Slovakia

Ośmiu mistrzów grup eliminacyjnych awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2023 roku w regionie jednego z finalistów.

 

Fot. Mateusz Stóf 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.