Polonia liderem, Błysk na podium. Cztery gole Pyzłowskiego

Polonia Bielany Wr. po wygranej z Zenitem nowym liderem wrocławskiej okręgówki. Na podium wskoczył Błysk Kuźniczysko. Cztery gole Kamila Pyzłowskiego. 

 

Hit okręgówki dla Polonii, choć Zenit szybko prowadził 2:0

Wydarzeniem kolejki był mecz w Bielanach Wrocławskich, gdzie Polonia podejmowała Zenita Międzybórz. Goście prowadzili już 2:0, ale ostatecznie gospodarze wygrali 4:2 i zostali nowym liderem. Więcej na temat meczu w linku powyżej.   

 

Na trzecie miejsce podium wskoczył Błysk Kuźniczysko, który pokonując dobrze ostatnio usposobioną Bresnę Brzeźno 1:0, wygrał trzeci mecz z rzędu. Jedynego gola meczu zdobył Kacper Leszczyński w 27. minucie.

 

Tyle samo punktów ma Wratislavia Wrocław, która po emocjonującym meczu pokonała w Oleśnicy Pogoń 4:2. Bramki strzelali Jakub Warzecha i Michał Łuczak oraz Robert Pikulicki – 2, Kacper Janc i Marcin Kiczyński.

 

Jedyny remis w kolejce padł w Sycowie, gdzie Pogoń podzieliła się punktami z WKS-em Wierzbice. Co ciekawe, goście wyszli na prowadzenie w 91. min., a gospodarze wyrównali w minucie 94! Bramki strzelali Przemysław Cichocki i Radosław Gałka.

 

We Wrocławiu Piast Żerniki podejmował GKS Mirków. Gospodarze w 22. min. stracili zawodnika i gola z rzutu karnego w wykonaniu Kamila Pyzłowskiego. Co prawda wkrótce wyrównał Alex Milewski, ale potem strzelali gości. Jedną bramkę zdobył, a… trzy (w sumie cztery w meczu) Kamil Pyzłowski. Po tej porażce ze stanowiskiem trenera Piasta pożegnał się Tomasz Kosztowniak.

 

Tymczasem Orzeł Marszowice podejmował MKP Wołów. Gospodarze wygrali 3:0 po dwóch golach Radosława Florka i samobójczym trefieniu Michała Wróbla.

 

W dwóch ostatnich meczach, w których grały drużyny z końca tabeli, znów oglądaliśmy festiwal bramek. Orzeł Pawłowice pokonał GKS Kobierzyce 13:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Dominik Maziarz – 3, Mikołaj Połomka, Cezary Wyglądacz – 2 oraz Szymon PawlakPiotr Czarnecki, Igor Kociemski, Sebastian Kościuk, Adam Ratajczak, a jeden gol był samobójczy.

 

Tymczasem Strzelinianka zwyciężyła 11:0 z Pogonią Miękinia. Na listę strzelców wpisali się: Bartosz Korgul, Andreii Rats, Wojciech Wnuczek, Petro Zubrytskyi po 2, Szymon Biśta, Arkadiusz Półchłopek i Dawid Onyszkiewicz.

 

6. kolejka

  • Pogoń Oleśnica – Wratislavia Wrocław 2:4
  • Polonia Bielany Wrocławskie – Zenit Międzybórz 4:2
  • Piast Żerniki – GKS Mirków 1:5
  • Orzeł Pawłowice – GKS Kobierzyce 13:1
  • Orzeł Marszowice – MKP Wołów 3:0
  • Błysk Kuźniczysko – Bresna Brzeźno 1:0
  • Pogoń Syców – WKS Wierzbice 1:1
  • Strzelinianka Strzelin – Pogoń Miękinia 11:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.