4LigaWschód. Trzyminutowy szok w Wałbrzychu, cztery gole Grzywniaka

7. kolejka IV ligi wschodniej. Po wygranych derbach w Nowej Rudzie i remisie Piasta Żmigród, Słowianin został nowym liderem. 3 bramki w niespełna 3 minuty w Wałbrzychu, cztery gole Radosława Grzywniaka w meczu Bielawianki z Zamkiem.

Lider ze Żmigrodu stracił pierwsze punkty w sezonie

W meczu kolejki Lechia Dzierżoniów zremisowała z Piastem Żmigród 2:2. Była to pierwsza strata punktów przez gości. Więcej o meczu przeczytanie pod linkiem powyżej.

Remis Piasta wykorzystał Słowianin Wolibórz, który wygrał w derbach z Piastem Nowa Ruda. Wygrana nowemu liderowi nie przyszła jednak łatwo, mimo że goście od 57. min. grali z przewagą jednego zawodnika. Mecz w Nowej Rudzie był wyrównany, a o wyniku zdecydował jeden gol. W 58. min. z rzutu wolnego zwycięską bramkę zdobył Łukasz Szczepaniak.

Podium zamyka Foto-Higiena Gać, która rozbiła w Wałbrzychu Górnika 5:1. Przebieg meczu był jednak zadziwiający. Do przerwy było 0:0, a po 2 minutach i 40 sekundach II połowy było 3:0 dla Foto-Higieny. Trzy gole dla gości zdobył Paweł Bujakiewicz, a dwa Iegor Tarnov, dla gospodarzy trafił Adam Niedźwiedzki.

W Marcinkowice Sokół grał z Baryczą Sułów. Goście pewnie wygrali 4:0, a na listę strzelców wpisali się Dawid Bąk, Piotr Możdrzech, Jakub Knyrek i Kacper Głowieńkowski.

Ostre strzelanie w Bielawie, gdzie gościł Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Na gola Radosława Grzywniaka szybko odpowiedział z rzutu karnego Ali Banishevski, ale później do przerwy trafiali tylko gospodarze, którzy wygrali tę połowę 5:1. Po zmianie stron padły dwa gole i ostatecznie Bielawianka wygrała 6:2. Cztery gole dla Bielawianki zdobył Grzywniak, a po jednym dołożyli Mateusz Mojka i Bartłomiej Tomkiewicz. Drugą bramkę dla gości zdobył Grzegorz Sztangret.

Pewne zwycięstwo w meczu z beniaminkiem ze Stolca odniosła IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Podopieczni Grzegorza Borowego wygrali 5:0, a bramki strzelali Wojciech Sowa, Robert Myrta, Oskar Trzepacz, Adam Wojciechowski oraz Emil Migas.

Dwa ostatnie mecze zakończyły się remisami i to remisami bezbramkowymi. Podział punktów w spotkaniach Orzeł Ząbkowice Śląskie – Galakticos Solna oraz Polonia Trzebnica – Moto Jelcz Oława.