Connect with us

IV liga

Mecz Moto-Jelcz Oława – Górnik Wałbrzych przerwany. Policja wkroczyła do akcji

Published

on

Moto-Jelcz Oława – Górnik Wałbrzych

Mecz Moto-Jelcz Oława – Górnik Wałbrzych przerwany w 22. minucie z powodu zachowania “kibiców” na trybunach. Do akcji wkroczyła policja, w tym pojazd z armatką wodną.

 

Spadki i awanse 2022/23 na Dolnym Śląsku. Od IV ligi do A klasy

Moto-Jelcz Oława i Górnik Wałbrzych spotkały się w ramach 8. kolejki wschodniej grupy IV ligi. Gospodarze po 15 minutach prowadzili 2:0. Niestety, nie było dane nam się doczekać do końca spotkania, bowiem w 22 minucie zostało ono przerwany.

 

Na stadionie pojawiły się spore siły policyjne, w tym zwarte oddziały prewencji. W pewnym momencie pojawiła się nawet policyjna polewaczka z armatką wodną. Powodem było zapewne to, że przed sektorem, który zajmowali kibice Górnika płonęły rzucone race. Gdy było ich coraz więcej, a nad fragmentem pojawiły się kłęby białego dymu, arbiter przerwał spotkanie. W międzyczasie doszło interwencji policji przy sektorze gości. Po chwili race zaczęły płonąć również na sektorze zajmowanym przez kibiców Moto-Jelcza.

 


 

Region's Cup

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Published

on

Mateusz Poświstajło

Byli czołowymi zawodnikami reprezentacji Dolnego Śląska podczas turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy amatorów UEFA Region’s Cup w Rydze. Nasza reprezentacja wygrała i awansowała do finałów, ale Mateusz Poświstajło i Szymon Tragarz przypłacili to kontuzjami.

 

Ze Śląska Wrocław do IV ligi… w Hiszpanii

Mateusz Poświstajło to zawodnik Piasta Nowa Ruda, a Szymon Tragarz Słowianina Wolibórz, a więc dwóch klubów ze wschodniej grupy IV ligi. Podczas sierpniowego turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy amatorów UEFA Region’s Cup w Rydze obaj doznali groźnych kontuzji, które wyeliminowały ich z gry na wiele miesięcy.

 

Na szczęście – jak informują oba kluby – wyróżniający się zawodnicy IV ligi wracają do treningów. – Mateusz Poświstajło ma się dobrze i od początku okresu przygotowawczego trenuje z drużyną i jak najszybciej chce wrócić do swojej dobrej dyspozycji. Podopieczni Jacka Fojny trenują na obiektach Centrum Turystyczno Sportowe Sp. z o.o. i do dyspozycji mają siłownie, boisko, basen i halę sportową. Warunki do trenowania jak zawsze w „naszym domu” są na najwyższym poziomie i wierzymy, że pozwoli to nam na dobre przygotowanie się do bardzo ważnej rundy wiosennej – czytamy na klubowy profilu na facebooku.

 

Do treningów, na razie indywidualnych, powrócił również Szymon Tragarz. – Miło nam poinformować, że Szymon Tragarz wszedł w kolejną fazę rehabilitacji i rozpoczął treningi na boisku! Do powrotu do rywalizacji jeszcze daleka droga, ale cieszymy się, że „Tragi” zmierza w dobrym kierunku. Szymon przesyła pozdrowienia kibicom i nie może się doczekać powrotu do gry! – informuje z kolei Słowianin.

 

Continue Reading

IV liga

Czwartoligowiec zaprasza do siebie chętnych zawodników

Published

on

IV liga wschód

Górnik Wałbrzych, zespół ze wschodniej grupy IV ligi, zaprasza do siebie zawodników, którzy chcieliby sprawdzić się na tym poziomie rozgrywkowym.

 

Dolnośląskie sparingi. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia i weekendu

Jeżeli masz ambicję grać na poziomie IV ligi, to zapraszamy na treningi drużyny seniorów. Wystarczy wykonać telefon i umówić się na zajęcia – zaprasza klub z Wałbrzych. Szczegóły, w tym kontakt dla zainteresowanych, znajdziecie na grafice poniżej.

 

Continue Reading

IV liga

Zmiana trenera czwartoligowych Łużyc Lubań

Published

on

Jacek Kanas

Jacek Kanas został nowym trenerem IV-czwartoligowych Łużyc Lubań. Zastąpił na tym stanowisku Radosława Szajwaja, który zrezygnował ze stanowiska.

 

Maksymowicz za Wana, czyli niemiecka szkoła trenerska w Lutyni

Jacek Kanas posiada licencję trenerską UEFA A. Przez większość swojej przygody z piłką był związany z Mewą Kunice – najpierw jako zawodnik, a później trener. Z zespołem z Kunic przeszedł drogę od A klasy do IV ligi, zaliczając po drodze dwa awanse z rzędu. Ostatni rok w prowadzeniu zespołu seniorskiego wykorzystał na rozwój i prowadzenie treningów indywidualnych. Odpowiadał też za zespół juniorów w Mewie, a także aktywnie współpracował z ekstraklasową Miedzią Legnica, gdzie pracował z utalentowanymi juniorami i wyróżniającymi się zawodnikami drugiego zespołu.

 

Jako trener przykładam dużą wagę do stylu gry. Lubię kiedy mój zespół gra na dużej intensywności, dąży kontrolowania wydarzeń boiskowych, gra odważnie i wykazuje się dużą kreatywnością – powiedział Jacek Kanas klubowej stronie Łużyc. – Mocno wierzę, że moja obecność w Lubaniu pozwoli kontynuować dobrą pracę trenera Radosława Szajwaja oraz wpłynie pozytywnie na rozwój zawodników, drużyny jak i całego klubu – dodał.

 

15 stycznia rezygnację z funkcji trenera pierwszego zespołu złożył Radosław Szajwaj. Objął on Łużyce w lipcu 2021 roku, tuż po awansie do IV ligi dolnośląskiej. W pierwszym sezonie beniaminek pod jego wodzą zajął 3. miejsce. Łużyce zdobyły również okręgowy Puchar Polski, a obecnie, po rundzie jesiennej, ponownie są na 3. pozycji w tabeli zachodniej grupy IV ligi.

 

Fot. Łużyce Lubań

 

Continue Reading

IV liga

Czwartoligowiec szuka rywala na najbliższą sobotę

Published

on

szuka sparingpartnera

Polonii Środa Śląska w ostatniej chwili wypadł wcześniej umówiony sparingpartner, dlatego czwartoligowiec szuka rywala na najbliższą sobotę.

 

Trzy kluby szukają sparingpartnerów [AKTUALIZACJA]

IV-ligowa Polonia Środa Śląska szuka sparingpartnera na najbliższą sobotę, 21.01. Zespół ma zarezerwowane o godz. 12 sztuczne boisko w Środzie Śląskiej. Poszukiwane są zespoły z IV ligi lub klasy okręgowej. Kontakt SMS: tel. 600 703 989.

Continue Reading

IV liga

Mecze kontrolne czwartoligowców. Oto rywale Polonii i Moto-Jelcza [IV]

Published

on

sparingi zima 2023

Przerwa zimowa w niższych liga dobiega, a kolejne zespoły wracają do treningów, a także do sparingów. Kolejne z nich ogłosiły swoich rywali w okresie przygotowawczym.

 

Rosną trybuny na modernizowanym stadionie Lechii

Poznaliśmy już sparingpartnerów większości drużyn z IV ligi. Swoich rywali w poniedziałek (16 stycznia) ogłosiły również Polonia Środa Śląska oraz Moto-Jelcz Oława.

 

Polonia Środa Śląska

 • 21.01. – WKS Wierzbice (godz.12, Środa Śląska)
 • 28.01. – Górnik Wałbrzych (godz.12, Wałbrzych)
 • 04.02. – Polonia-Stal Świdnica (godz.12, Środa Śląska)
 • 08.02. – Miedź II Legnica (godz.18, Środa Śląska)
 • 11.02. – Galakticos Solna (godz.12, Środa Śląska)
 • 18.02. – Sokół Marcinkowice (godz.12, Środa Śląska)
 • 25.02. – Rawia Walbet Rawicz (godz.12, Środa Śląska)
 • 04.03. – Mewa Kunice (godz.12, Środa Śląska)

 

Moto-Jelcz Oława

 • 28.01. – Śląsk Wrocław CLJ
 • 04.02. – LZS Starowice
 • 11.02. – Górnik Zabrze CLJ
 • 18.02. – Orzeł Marszowice
 • 25.02. – GKS Mirków
 • 04.03. – Wratislavia Wrocław
Continue Reading

IV liga

Rosną trybuny na modernizowanym stadionie Lechii

Published

on

Lechia Dzierżoniów

Gruntowna przebudowa stadionu Lechii Dzierżoniów wchodzi w decydującą fazę. Na obiekcie rosną właśnie nowe trybuny, które częściowo będą zadaszone. Stadion ma być gotowy w sierpnia br.

 

101 i koniec. Były kapitan zesłany do rezerw rozstał się ze Śląskiem

Długo wyczekiwana w Dzierżoniowie inwestycja rozpoczęła się na początku października 2021 roku. Początkowo miała trwać do wiosny 2023 roku, ale już wiadomo, że nowy termin oddania stadionu do użytku to sierpień br. Nie wiadomo tylko czy piłkarze Lechii zainaugurują rozgrywki na nowym obiekcie w IV czy III lidze, do której chcą awansować.

 

Stary stadion był w opłakanym stanie, dlatego modernizacja, a tak naprawdę gruntowna przebudowa, była koniecznością. Wymieniona została murawa i cały system związany z jej utrzymanie, a więc odwodnienie czy zraszacze. Przebudowane zostaną trybuny, z których część zostanie zadaszona. W sumie na obiekcie będzie 2,5 tys. miejsc dla fanów.

 

Modernizację przejdzie również pomieszczenie spikera, ale przede wszystkim – przynajmniej z punktu widzenia sztabu szkoleniowego – na stadionie pojawi się oświetlenie całego boiska. Nie zabraknie również nowych parkingów oraz całej infrastruktury towarzyszącej.

Inwestycja ma kosztować 12 mln zł, z czego 4 mln pochodzą ze środków rządowych.

 

Fot. OSiR Dzierżoniów

 

Continue Reading

To się czyta