Karma wróciła. Ślęza dostała walkowera za mecz z LKS-em

Wynik sobotniego (22 października) meczu LKS-u Goczałkowice-Zdrój ze Ślęzą Wrocław został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść wrocławian. Na boisku gospodarze wygrali 2:1.

III liga. Chrobry II nie dowiózł, Ślęza nie dogoniła

LKS Goczałkowice Zdrój wygrał w minioną sobotę, w 13. kolejce III ligi, ze Ślęzą Wrocław 2:1. Komisja Rozgrywek i Piłkarstwa Zawodowego PZPN zweryfikowała wynik spotkania jako walkower 3:0 na korzyść wrocławian. Powodem był fakt, że pomiędzy 58. a 65. minutą meczu na boisku w zespole gospodarzy przebywał tylko jeden młodzieżowiec.

Co ciekawe, to już drugi walkower w najnowszej historii meczów obu drużyn. Przypomnijmy, że w 1. kolejce sezonu 2021/22 w Goczałkowicach padł remis 1:1. Później wynik zweryfikowano na korzyść LKS-u. Powód? Na boisku przez minutę przebywało w barwach Ślęzy dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej, co natychmiastowo wychwycili gospodarze i złożyli protest po meczu.

Ślęza Wrocław o złamaniu przez gospodarzy PZPN-u nie informowała, ale błąd został wyłapany przez Komisję ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Zawodowego PZPN. Jak widać karma wróciła…

Żółto-czerwoni dzięki trzem punktom awansowali na 4. miejsce w ligowej tabeli.