4LigaWschód. Moto-Jelcz zatrzymany w Żmigrodzie, przełamanie Bielawianki

12. kolejka IV ligi wschodniej.  Wygrane Piasta i Słowianian w meczach na szczycie. Czołowa trójka odskakuje od reszty. Przełamanie Bielawianki, niespodzianka w Stolcu.   

 

Okręgowy Puchar Polski. Oto pary półfinałowe w strefie wrocławskiej

To była kolejka dwóch meczach na szczycie – lider ze Żmigrodu grał z czwartym w tabeli Moto-Jelczem, a wicelider z Woliborza podejmował piątą Foto-Higienę. Piast zatrzymał rozpędzonych oławian wygrywając 2:0, a losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu pierwszych 12 minut. Wtedy na listę strzelców wpisali się niezawodny Marcin Gołębiowski i Ołeksandr Maksymenko. Była to pierwsza porażka oławian od sześciu spotkań (nie licząc oczywiście obustronnego walkowera za mecz z Górnikiem Wałbrzych).

 

Tymczasem Słowianin pokonał zespół z Gaci 3:1. Bramki strzelali Marcin Buryło, Alefe Lima i Dias Caique oraz Jakub Telatyński. Goście przegrali trzeci mecz z rzędu, ale obronili piąte miejsce w tabeli.

 

Tymczasem na trzecim miejscu umocniła się Lechia Dzierżoniów. Rozgrywający swoje mecze domowe w Pieszycach podopieczni Pawła Sibika wygrali z Polonią Trzebnica 3:0. Dwie bramki zdobył Michał Ciarkowski, a jednego Marcin Orłowski.

 

Warto dodać, że czołowa trójka odskoczyła już na kilka punktów od reszty stawki. Piast ma 3 punkty przewagi na trzecią Lechią, która z kolei ma 5 oczek więcej od czwartego Moto-Jelcza.

 

Trzeci mecz z rzędu wygrał Górnik Wałbrzych, który pokonał na wyjeździe Zamek Kamienic Ząbkowicki 3:1, choć to gospodarze prowadzili do przerwy. Gole strzelali Ali Banishevski oraz Damian Chajewski – 2 i Adam Niedźwiedzki.

 

Po czterech porażkach z rzędu przełamała się Bielawianka, która po zaciętym spotkaniu wygrała z Piastem Nowa Ruda 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Radosław Grzywniak i Paweł Słonecki.

 

W meczu dwóch drużyn, które strefę spadkową chcą zamienić na środek ligowej tabeli, Galakticos Solna wygrali z Sokołem Marcinkowice 3:2.

 

W pozostałych dwóch meczach padły remisy. Orzeł Ząbkowice Śl. podzielił się punktami z IgnerHome Polonią-Stalą Świdnica. Gospodarze prowadzili po trafieniu Dominika Jagielskiego, wyrównał Adam Wojciechowski.

 

Remisem 1:1, co należy uznać za niespodziankę, zakończył się mecz w Stolcu, gdzie Skałki podejmowały Barycz Sułów. Goście prowadzili po bramce Jakuba Kazaneckiego, ale w 70. min. wyrównał Seweryn Raszpla.

 

Wyniki 12. kolejki 

  • Piast Żmigród – Moto Jelcz Oława 2:0
  • Słowianin Wolibórz – Foto-Higiena Gać 3:1
  • Skałki Stolec – Barycz Sułów 1:1
  • Galakticos Solna – Sokół Marcinkowice 3:2
  • Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Górnik Wałbrzych 1:3
  • Lechia Dzierżoniów – Polonia Trzebnica 3:0
  • Bielawianka Bielawa – Piast Nowa Ruda 2:0
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polonia-Stal Świdnica 1:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *