Błysnęli w meczu kolejki. Beniaminek postraszył lidera, Orzeł zatrzymał wicelidera

W mecz “o 3. miejsce” Błysk Kuźniczysko wygrał z Polonią Bielany Wr. Beniaminek z Sycowa postraszył lidera, wicelidera z Oleśnicy zatrzymał Orzeł Pawłowice.

Sędzia otrzymał dwa ciosy. Skandal na meczu A klasy

Lider z Międzyborza gościł na boisku beniaminka z Sycowa. Zenit już w 1. minucie mógł prowadzić, ale Szymon Rusiecki nie wykorzystał rzutu karnego. Minutę później było 1:0 dla Pogoni po golu Bartosza Jordana. Jeszcze przed przerwą jednak, po dwóch golach Piotra Kotwy, to lider wyszedł na prowadzenie. Emocji nie brakowało również po zmianie stron. Już w 52. min. Jordan wyrównał z rzutu karnego. Końcówka należała jednak do przyjezdnych. Najpierw trafił Bartłomiej Kawka, potem Rusiecki i komplet punktów pojechał do Międzyborza.

Tymczasem w Oleśnicy wicelider podejmował znajdującego się co prawda w środku tabeli, ale będącego ostatnio w niezłej formie, Orła Pawłowice. Wrocławianie potwierdzili dobrą dyspozycję pokonując Pogoń 2:0. Gole strzelili Oskar Pietrzak i Piotr Czarnecki. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka od sześciu ligowych spotkań.

Meczem kolejki bez wątpienia było spotkanie w Kuźniczysku, w którym Błysk grał z Polonią Bielany Wrocławskie. Gospodarze wygrali 2:1 i awansowali, kosztem rywala, na 3. miejsce w tabeli. Bramki dla gospodarzy zdobyli Andrii Melnyk i Wojciech Zalewski.

Dwie drużyny z górnej połowy tabeli – WKS i GKS Mirków – spotkał się w Wierzbicach. Gospodarze wygrali 2:0 po bramkach Kamila Śmigielskiego i Łukasza Galika. Dla podopiecznych Grzegorza Podstawka była czwarta wygrana w pięciu ostatnich meczach.

Ostre strzelanie urządzili sobie w Miękini gracze Wratislavii. Wrocławianie wygrali 10:0, a łupem bramkowym podzielili się Maciej Bogacki – 4, Wiktor Rafalski – 3 oraz Robert Ziaja, Kamil Kras i Robert Pikulicki.

Po czterech porażkach z rzędu przełamała się Strzelinianka, która na własnym boisku pokonała GKS Kobierzyce 3:0.

Z kolei Orzeł Marszowice w ostatnich czterech spotkaniach zdobył tylko punkt, tym razem podopieczni Jacka Imianowskiego wygrali z Piastem Żerniki 2:0. Bramki strzelili Radosław Florek oraz Przemysław Kiełcz.

W jednym niedzielnym meczu Bresna Brzeźno przegrała z MKP Wołów 1:4. Dla gości było to piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich spotkaniach. Wołowianie już do przerwy prowadzili 4:0, kiedy na listę strzelców wpisali się Marek Gacek – 2, Gabriel Wiktorowski i Oliwier Jakubczak. Na początku II połowy Paweł Gryz zdobył honorowe trafienie dla gospodarzy, ale więcej bramek beniaminkowi nie udało się już strzelić.