Zenit zatrzymał WKS. Pięć goli rezerwowego osiemnastolatka

Lider z Międzyborza zatrzymał rozpędzone Wierzbice. 5 goli Lisieckiego w zwycięskim 19:0 meczu Polonii z Pogonią. Cztery zwycięstwa gości w sobotę.   

 

“Sportowa” odczarowana, kryzys Baryczy. Górnik o krok od niespodzianki

W czołówce bez większych zmian, bowiem większość zespołów z czuba tabeli (Pogoń Oleśnica zagra w niedzielę) wygrało swoje mecze. Najtrudniejsze zadanie miał lider z Międzyborza, który podejmował będący w dobrej formie ostatnio WKS Wierzbice. Tym razem podopieczni Grzegorza Podstawka musieli jednak uznać wyższość Zenitu, który wygrał 3:1. Gole dla gospodarzy strzelili Piotr Kotwa, Kacper Małolepszy oraz Rafał Smyrski.

 

Mimo że drugi w tabeli Błysk gościł na boisku czternastego Piasta Żerniki, wygrana gościom nie przyszła łatwo. Ostatecznie zespół z Kuźniczyska wygrał 2:1, po golach Józefa Stangreta i Andrija Melnyka. Dla wrocławian trafił Jakub Kosyl.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Polonii Bielany Wrocławskie, którzy rozbili Pogoń Miękinia 19:0. Na listę strzelców wpisali się Szymon Lisiecki – 5, Rafał Miazgowski – 4, Miłosz Paprocki – 3, Mateusz Belka – 2, Filip Inglot, Andrzej Korytek, Jan Bieniek, Mateusz Królik, a jeden gol był samobójczy. Warto dodać, że strzelec pięciu bramek, 18-letni Szymon Lisiecki, był rezerwowym i na murawie zamelodował się po przerwie. 

 

Goli nie brakowało również we Wrocławiu, gdzie Wratislavia mierzyła się z Pogonią Syców. Po wyrównanej I połowie, kiedy było 3:2, gospodarze ostatecznie wygrali 6:2. Bramki strzelali Robert Pikulicki i Maciej Bogacki – 2, Sławomir Domański, Wiktor Rafalski oraz Bartosz Jordan – 2.

 

Po dwóch porażkach komplet punktów zdobyła Bresna Brzeźno, choć wygrana w Kobierzycach nie przyszła łatwo. Po golach Ernesta Uścia i Jakuba Karbowiaka długo utrzymywał się remis 1:1. W samej końcówce gola dla beniaminka strzelił jednak Dawid Molski.

 

W meczu dwóch Orłów górą ten z Marszowic, choć mecz odbył się na wrocławskich Pawłowicach. Jedynego gola dla gości strzelił Sławomir Dutka.

 

Jeden gol rozstrzygnął o losach meczu w Mirkowie, gdzie GKS przegrał ze Strzelinianką 0:1. Komplet punków gościom zapewnił Bartosz Korgul.

 

W niedzielnym meczu MKP Wołów wygrał z Pogonią Oleśnica 1:0. Gola strzelił Kamil Miłkowski.

13. kolejka

  • GKS Kobierzyce – Bresna Brzeźno 1:2
  • GKS Mirków – Strzelinianka Strzelin 0:1
  • Zenit Międzybórz – WKS Wierzbice 3:1
  • Wratislavia Wrocław – Pogoń Syców 6:2
  • Polonia Bielany Wrocławskie – Pogoń Miękinia 19:0
  • Piast Żerniki – Błysk Kuźniczysko 1:2
  • Orzeł Pawłowice – Orzeł Marszowice 0:1
  • MKP Wołów – Pogoń Oleśnica 1:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *