4LigaZachód. Ciupka upolował Mewę, hat-tricki Baszaka i Wójcika

14. kolejka IV ligi zachód. Czołowe drużyny solidarnie wygrały swoje mecze. Kornel Ciupka strzelił cztery gole w meczu z Mewą. Hat-tricki Mateusza Baszaka i Adriana Wójcika.   

 

Mecz na szczycie dla Piasta, zwycięski debiut Kudyby

To była dobra kolejka dla faworytów. Lider z Jeleniej Góry przedłużył serię zwycięstw do sześciu, a meczów bez porażki do jedenastu. Tym razem Karkonosze odprawiły z kwitkiem Górnika Złotoryja, wygrywając 5:0. Hat-tricka ustrzelił Mateusz Baszak, jednego dołożył Tobiasz Kuźniewski, a jedne gol był samobójczy.

 

Prochowiczanka gościła w Jerzmanowej, ale problemów nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Goście wygrali z Sokołem 7:2, a bramki strzelali Karol Dyba, Adrian Woźniak oraz Adrian Wójcik – 3, Oliver Dańczak, Wojciech Galas, Jakub Dziaszyk, Dawid Waksmundzki.

 

Czwartą wygraną z rzędu zanotowały Łużyce Lubań, które wygrały w Kochlicach z Iskrą 3:1. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu Kacpra Sobczaka. Goście zaczęli odrabiać straty w końcówce, w dwadzieścia minut strzelili 3 gole. Na listę strzelców wpisali się Damian Bojdziński, Paweł Urbaniak i Daniel Ziółkowski.

 

Po dwóch meczach bez wygranej komplet punktów zainkasował Apis. Zespół z Jędrzychowic wygrał w Strzegomiu z AKS-em 4:1. Gole strzelali Dawid Stanuszek oraz Maciej Machowski, Patryk Bystryk, Paweł Mockało i Maciej Gargas.

 

Wygrała też Polonia Środa Śląska, choć to goście z Bolesławca objęli prowadzenie po bramce Macieja Szewczyka. Później dwie bramki zdobył Adam Andrusiak, jednego Dawid Kuźmiński i komplet punktów powędrował do gospodarzy.

 

W meczu dwóch drużyn ze środka tabeli Odra Ścinawa rozbiła Mewę Kunicę 5:1. Cztery gole dla gospodarzy zdobył Kornel Ciupka, a jednego dołożył Damian Maślej.

 

Przed tygodniem Jaworzanka zdobyła pierwszy punkt w sezonie, teraz pokusiła się o pierwsze zwycięstwo. Zespół z Jawora wygrał ze Spartą Grębocice 5:0. Na listę strzelców wpisali się Michał Bieniusiewicz – 2, Marko Sorokin, Damian Kowalczyk i Sylwester Dworakowski.

 

Emocji nie brakowało w Gryfowie Śląskim, gdzie Gryf podejmował Granita Roztoka. Goście prowadzili po golu Damiana Danaja, na którego odpowiedział Mateusz Tyszkowski. Ostatecznie Granit wygrał po golu w 91. min. autorstwa Grzegorza Mieliwodzkiego.

 

Wyniki 14. kolejki

  • Iskra Kochlice – Łużyce Lubań 1:3
  • Jaworzanka Jawor – Sparta Grębocice 5:0
  • AKS Strzegom – Apis Jędrzychowice 1:4
  • Odra Ścinawa – Mewa Kunice 5:1
  • Polonia Środa Śląska – BKS Bolesławiec 3:1
  • Gryf Gryfów Śląski – Granit Roztoka 1:2
  • Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Złotoryja 5:0
  • Sokół Jerzmanowa – Prochowiczanka Prochowice 2:7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *