Strzelili pięć goli, ale tylko zremisowali. GKS zakończył świetną serię MKP

Zenit na półmetku sezonu z ośmioma punktami przewagi nad Pogonią i Polonią. Remis w Bielanach Wr., mimo że pięć z sześciu goli strzelili goście z Wierzbic. GKS zakończył serię MKP Wołów.

Piast remisuje, Słowianin i Lechia doskakują. Zamek blisko niespodzianki

Lider z Międzyborza szybko prowadził z Bresną Brzeźno po golach Filipa Szczypkowskiego i Grzegorza Kuświka, ale beniaminek łatwo się nie poddał. Goście walczyli do końca, ale zdołali tylko strzelić gola honorowego autorstwa Karola Bąka. Zenit po rundzie jesiennej ma osiem punktów przewagi nad pościgową “dwójką”.

Emocji nie brakowało w Bielanach Wrocławskich, gdzie Polonia podejmowała WKS Wierzbice. Goście strzelili 5 goli, ale mecz zakończył się remisem 3:3, ale bo dwa z nich były do własnej bramki. Bramki strzelali Rafał Miazgowski, Michał Boruta (sam.) i Adam Gębarzewski (sam.) oraz Przemysław Ujas, Przemysław Cichocki i Adam Gębarzewski.

Stratę punktów podopiecznych Arkadiusza Obudzińskiego wykorzystała Pogoń Oleśnica, która rozbiła w Kobierzycach GKS 9:2 i zrównała się z Polonią punktami. Na listę strzelców wpisali się Jakub Karbowiak i Konstanty Andrzejczak oraz Mateusz Jendryca – 2, Jakub Gadaszewski, Wojciech Strójwąs, Jakub Warzecha, Michał Hałapacz, Jakub Perlik, Michał Płonka, Maciej Iwaszko.

Tuż za Pogonią i Polonią przezimuje Błysk Kuźniczysko, który po meczu pełnym emocji wygrał w Marszowicach z Orłem 4:2, choć to gospodarze do przerwy prowadzili 2:1. Bramki strzelali Radosław Florek i Dawid Pożarycki oraz Wojciech Zalewski, Bartosz Figaszewski, Wiktor Flarski i Szymon Delczyk.

W górnej połowie tabeli panuje duży ścisk, na kolejnych miejscach mamy Wratislavię i GKS Mirków. Wrocławianie wygrali 3:0 ze Strzeliniankę, a losy meczu rozstrzygnęły się do przerwy. Dwie bramki zdobył Maciej Bogacki, a jednego dołożył Robert Pikulicki.

Pięć goli, wszystkie w II połowie, padły w Mirkowie, gdzie GKS wygrał z MKP Wołów 4:1. Dla gospodarzy po dwie bramki strzelili Łukasz Deneka i Filip Skórnica, dla gości trafił Marek Gacek. Wołowianie przegrali po raz pierwszy od ośmiu meczów, z których aż siedem wygrali.

Najwięcej goli, bo aż 16, padło we Wrocławiu, gdzie Orzeł Pawłowice wygrał z Pogonią Miękinia 14:2. Bramki strzelali Miłosz Marszałek – 4, Szymon Pawlak – 3, Dominik Maziarz – 2 i Maciej Tomczyk, Igor Kociemski, Roman Kozlynets, Chrystian Edelbauer, Sebastian Kościuk oraz Norbert Pożerski i Marcin Kalota.

Dobrze kiepską jesień kończy Piast Żerniki, który wygrywa drugi raz z rzędu pokonując Pogoń Syców 5:0. Gole dla wrocławian zdobyli Jakub Kosyl – 2, Karol Bujoczek, Szymon Siudek i Marek Ludwiczak.