Connect with us

Wrocław

Karne wyłoniły drugiego finalistę Pucharu Polski. Zacięty mecz Polonii z Piastem

Published

on

Okręgowy Puchar Polski Wrocław

Wielkie emocje w drugim półfinale okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej. Polonia Bielany Wrocławskie dopiero po rzutach karnych uległa Piastowi Żmigród. W regulaminowym czasie padł wynik 2:2.

 

Śląsk – Lech transmisja. Gdzie oglądać online TV?

W sobotę do finału okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej awansował Moto-Jelcz Oława, który pokonał III-ligową Ślęzę Wrocław 3:1. W niedzielę (26 lutego)  podopieczni Zbigniewa Smółki poznali finałowego rywala. W drugim półfinale grająca na co dzień w klasie okręgowej Polonia Bielany Wrocławskie podejmowała czwartoligowy Piast Żmigród. Spotkanie, które odbyło się w Kobierzycach, było bardzo emocjonujące. Goście objęli prowadzenie po trafieniu Patryka Szymańskiego, ale gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać.

 

W 66. min. to Polonia wszyła na prowadzenie, ale już minutę później Błażej Chouwer doprowadził do remisu. Wynik już nie uległ zmianie, więc po końcowym gwizdku arbiter zarządził serię rzutów karnych. Ta również była bardzo wyrównana, ale ostatecznie 8:7 wygrała ekipa ze Żmigrodu.

 

W finale okręgowego Puchar Polski w strefie wrocławskiej zagrają więc Piast Żmigród i Moto-Jelcz Oława.

 

 

Śląsk

Reprezentant Rumunii w Śląsku. Z doświadczeniem w europejskich pucharach

Published

on

Nowym piłkarzem Śląska Wrocław został Tudor Baluta, rumuński defensywny pomocnik, który podpisał kontrakt na 2 lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Pół godziny przed inauguracją sezonu i meczem z Lechią Gdańsk, Śląsk oficjalnie ogłosił podpisanie kontraktu z nowym zawodnikiem. Tudor Baluta to 25-letni defensywny pomocnik, który może zagrać również jako ”ósemka”, ale także jako środkowy obrońca. Jego poprzednim klubem był rumuński FCV Farul Constanta, w którym spędził dwa sezony.

Wcześniej Rumun występował w angielskim Brighton & Hove Albion, z którego był wypożyczany do rumuńskiego Viitorulu Costanta, holenderskiego ADO Den Haag czy ukraińskiego Dynama Kijów.

 

To wartościowe wzmocnienie, a taki zawodnik może dużo wnieść do naszego zespołu, bo ma już doświadczenie reprezentacyjne oraz z gry w europejskich pucharach. Jestem przekonany, że dobrze wejdzie do zespołu i wkrótce będzie pewnym punktem naszej drużyny – mówi David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

Zawodnik ma na koncie 12 meczów w reprezentacji Rumunii. – Śląsk Wrocław to duży klub – wicemistrz Polski – i cieszę się, że tu trafiłem. Wiem, że to nie będzie łatwy sezon, ale mogę zagwarantować, że dam z siebie sto procent. Nie mogę się doczekać pierwszego występu – powiedział klubowej stronie Tudor Baluta.

Continue Reading

Wrocław

Okręgowy Puchar Polski. Poznaliśmy pary II rundy w strefie wrocławskiej

Published

on

Okręgowy Puchar Polski Wrocław

Poznaliśmy pary II rundy okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej.

 

Okręgowy Puchar Polski. Losowanie pierwszych rund na Dolnym Śląsku

Na początku tygodnia poznaliśmy pary I rundy (wstępnej) okręgowego Pucharów Polski w strefie wrocławskiej,  a w piątek (19 lipca) odbyło się losowanie II rundy.

Przypomnijmy, że mecze rundy wstępnej zaplanowano na 3 sierpnia, a mecze II rundy odbędą się 7 sierpnia o godz. 18.

W meczach II rundy wezmą udział drużyny z klasy okręgowej, zespoły z IV i III ligi rozpoczną zmagania od 1/8 finału.
.

 

 • Polonia Jaszowice – Foto-Higiena Korona Osiek
 • Odra Lubiąż – MKP Wołów
 • AP Oleśnica/Borowianka Borowa – GKS Mirków
 • Czarni Kondratowice – WKS Wierzbice
 • Lotnik Twardogóra – Polonia Trzebnica
 • Galakticos II Solna – Rokita Brzeg Dolny
 • Gromnik Kuropatnik/Polonia Godzikowice – Polonia Bielany Wrocławskie
 • Olympic Wrocław/KS Brzeg Dolny – Błysk Kuźniczysko
 • Polonia Grabowno/UKS Postolin – Orzeł Marszowice
 • Piast II Żmigród – Orzeł Pawłowice Wrocław
 • Śląsk Mundurowi Wrocław/Polonia Wrocław – Wratislavia Wrocław
 • KS Wrocław/Ślęza Wrocław JUN – Galakticos Solna
 • Orzeł Prusice – Piast Lutynia
 • Zorza Pęgów/Polar Wrocław – Dolpasz Skokowa
 • Błękitni Krzeczyn/Odra Kotowice – Czarni Jelcz Laskowice
 • Vamos Wrocław/Śląsk Wrocław S.A. JUN – Zenit Międzybórz
 • KS Gręboszyce – Dąb Dobroszyce
 • KS Rokita Brzeg – Błysk Kuźniczysko
 • Polonia Jaksonów/Nefryt Jodanów Śląski – KS Żórawina
 • Sokół Smolec – Bór Oborniki Śląskie
 • Krościna Wielka/Masłowia Masłów – Sparta Miłcz
 • Lider Borów/MKS Siechnice – Strzelianka Strzelin
 • Sokół Sokołowice/Dąb Pruszowice – Widawa Bierutów
 • KS Boguszyce Osiedle/WKS Wilczyce – Wiwa Goszcz
 • KS Zbytowa/Burza Dębina – Zenit II Międzybórz
 • Jeziorka Zakrzów/Dąb Kuraszków – Wratislavia II Wrocław
 • WKS Śląsk JUN/Orzeł Bukówek – Zorza Wilkszyn
 • Mechanik Brzezina – Zieloni Rakoszyce
 • Zorza Niemil/Sokół II Marcinkowice – Widawa Wrocław
 • Długołęka 2000 – Sokół Marcinkowice
 • Polonia Miłoszyce – Rapid Domaniów
 • Olimpia Bukowinka – Barycz Milicz
 • Polonia II Bielany Wrocławskie – Energetyk Siechnice
 • Pogoń Syców/Dziadowa Kłoda – Pogoń Oleśnica
 • Pogoń Miękinia – Piast Żerniki Wrocław
 • Jankowianka Wierzbno/Świteź Wiązów – GKS Kobierzyce
Continue Reading

Okręgówka

Trenerski powrót do spadkowicza z IV ligi. “Wraca, by kontynuować swoją misję”

Published

on

Fot. Zenit Międzybórz/własne

Mariusz Bełkowski wraca na ławkę trenerską Zenitu Międzybórz, spadkowicza z IV ligi.

 

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Z wielką radością ogłaszamy, że Mariusz Bełkowski powraca na stanowisko trenera naszej drużyny. Po okresie przerwy, w trakcie której nasz klub zmagał się z różnymi wyzwaniami, Mariusz Bełkowski wraca, by kontynuować swoją misję i prowadzić Zenit Międzybórz ku nowym sukcesom – poinformował klub z Międzyborza.

Mariusz Bełkowski prowadziło Zenit przez ponad 2 lata od września 2021 roku do końca listopada 2023 roku. Pod jego wodzą międzyborzanie awansowali do IV ligi. Pożegnał się z zespołem po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, gdy Zenit zajmował 13. miejsce w tabeli IV ligi.

 

Zmienił go wówczas Piotr Konstanciak, który jednak zrezygnował z funkcji po czterech ligowych spotkaniach. Sezon ławce trenerskiej Zenitu kończył Arkadiusz Bator. Wydawało się, że misja utrzymania powiedzie się, bowiem jego podopieczni prowadzili w barażu z Bielawianką już 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem, a w rzutach karnych bielawianie wywalczyli awans do IV ligi.

Continue Reading

IV liga

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Published

on

fot. Piast Żmigród

Z Piastem Żmigród pożegnało się na razie trzech zawodników.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Piotr Zabielski dołączył do Piasta latem 2022 r. W swoim pierwszym sezonie w Żmigrodzie 24-letni bramkarz rozegrał większość ligowych spotkań. Podobnie było w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w IV lidze. W rundzie wiosennej zawodnik leczył długotrwałą kontuzję i z tego powodu kibice nie mogli zobaczyć go na boisku.

Wołodymyr Pasichnyk trafił do Żmigrodu w lipcu 2023 roku wraz ze swoim bratem Wasylem z Błyskawicy Gać. 23-letni pomocnik rozegrał w barwach Piasta 704 minuty i zaliczył 1 asystę. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach ligowych rezerw klubu.

 

Z klubem żegna się również Jakub Pancerz, któremu skończyło się roczne wypożyczenie do Piasta z Polonii Trzebnica. W zeszłym sezonie 21-latek spędził na murawie 408 minut, zdobył 2 bramki oraz zaliczył 4 asysty. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach rezerw Piasta.

 

Continue Reading

Śląsk

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Published

on

Fot. Adriana Ficek/Śląsk Wrocław

22-letni Hiszpan Arnau Ortiz został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław.

 

Koniec zamieszania z bramkarzami. Powrót wychowanka rozwiązał problem

Hiszpan Arnau Ortiz podpisał z WKS-em kontrakt obowiązujący do czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o rok. 22-letni zawodnik to nominalny skrzydłowy, ale może zagrać również w ataku. W ostatnich sezonach był związany z Gironą, z której wypożyczany był do klubów występujących w LaLiga 2 – FC Cartagena oraz CD Eldense, choć najlepszy sezon zaliczył w trzecioligowym Realu Murcia. W sezonie 2022/23 rozegrał w 31 meczach strzelił 5 goli i dorzucił jedną asystę. W minionych rozgrywkach na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy zagrał 23 mecze i zaliczył 1 asystę.

 

– Chcieliśmy wzmocnić naszą siłę rażenia. To szybki skrzydłowy, ale możemy go wykorzystywać też na innych pozycjach. Zależy nam na piłkarzach uniwersalnych. Arnau potrafi kreować sytuacje i liczę, że da naszym kibicom wiele radości – komentuje David Balda, dyrektor sportowy Śląska.

 

Statystyki 22-latka może nie powalają na kolana, ale osoby znające realia hiszpańskiej ligi uważają, że to ciekawy zawodnik, który może okazać się sporym wzmocnieniem. – Cieszę się, że trafiam do Śląska. To mój pierwszy zagraniczny klub i czuję, że podjąłem dobrą decyzję. Stadion robi ogromne wrażenie i nie mogę się doczekać, by zaprezentować się przed wrocławską publicznością – powiedział klubowej stronie Arnau Ortiz.

 

Continue Reading

IV liga

Nowy trener czwartoligowego Moto-Jelcza. Są też inne zmiany

Published

on

nowy trener

Dawid Pożarycki został nowym trenerem czwartoligowego Moto-Jelcza Oława. W klubie doszło również do zmian we władzach.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia

Dawid Pożarycki został nowym trenerem Moto-Jelcza Oława, zespołu z dolnośląskiej IV ligi. 33-letni szkoleniowiec ostatnich pięć lat prowadził Burzę Bystrzyca, z którą awansował do klasy okręgowej.

Ponadto w klubie na początku lipca doszło do walnego zebranie członków stowarzyszenia MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Podczas spotkania przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Fliśnika, a jego następcą został Bartosz Łuś.

 

Continue Reading

To się czyta