Connect with us

IV liga

4LigaWschód. Lechia goni lidera, wiele zależy od Piasta. Znamy już 7 spadkowiczów

Published

on

IV liga

28. kolejka IV ligi wschodniej. Lider z Woliborza przegrał z Moto-Jelczem i niemal roztrwonił swoją przewagę. Lechia goni Słowianina, a wiele będzie zależało od… Piasta. Znamy już siedmiu spadkowiczów.  

 

Iskra wygrywa legnicką okręgówkę i wraca do IV ligi

Słowianin w ostatnich trzech meczach zdobył zaledwie 1 punkt i, mimo że wciąż jest liderem, nie może przypieczętować zwycięstwa we wschodniej grupie IV ligi. W niedzielę woliborzanie przegrali u siebie z Moto-Jelczem i mają już tylko 1 punkt przewagi nad Lechią Dzierżoniów. Podopieczni Pawła Sibika rozbili Górnika Wałbrzych 8:1 i wrócili „do gry” o baraże o III ligę.

Kluczowy dla losów walki o zwycięstwo na wschodzie wydaje się mecz w najbliższą sobotę w Woliborzu, w którym lider podejmie trzeciego Piasta Żmigród. Żmigrodzianie mogą sobie „pluć w brodę”, bowiem nie wykorzystali szansy zbliżenia się, a nawet wyprzedzenia Słowianina. Ekipa Marcina Foltyna zremisowała w sobotę z Polonią-Stalą Świdnica, przed tygodniem podzieliła się punktami z Moto-Jelczem i traci na dziś 4 oczka do lidera.

 

Ewentualna wygrana (lub remis) niewiele Piastowi może dać, bowiem Słowianin w ostatniej kolejce zagra w Stolcu ze Skałkami i będzie zdecydowanym faworytem. Ewentualna strata punktów przez woliborzan to woda na młyn dla Lechii, którą z kolei czeka ciężki mecz z Baryczą Sułów.

Punkty zdobyte przez ekipy z Oławy i Świdnicy praktycznie zapewniły im utrzymanie się w lidze.

Niezwykle ważne spotkanie odbyło się w Solnej, gdzie Galakticos podejmowali Barycz Sułów. Goście prowadzili 2:0, a dodatkowo grali z przewagą jednego zawodnika. Gospodarze ambitnie grali do końca i w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania.

 

Obie drużyny mają po 43 punkty, podobnie jak Orzeł Ząbkowice Śląskie, który nadspodziewanie łatwo pokonał Piasta Nowa Ruda 6:1. Noworudzianie zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli, ostatnie na pewno bezpieczne. Mają po 28 kolejkach cztery punkty przewagi nad Galakticos, Baryczą i Orłem.

Pozostałe drużyny już definitywnie żegnają się z IV ligą.

 

Wyniki 28. kolejki 

  • Piast Żmigród – Polonia-Stal Świdnica 0:0
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Nowa Ruda 6:1
  • Bielawianka Bielawa – Polonia Trzebnica 0:1
  • Lechia Dzierżoniów – Górnik Wałbrzych 8:1
  • Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Sokół Marcinkowice 1:0
  • Galakticos Solna – Barycz Sułów 2:2
  • Skałki Stolec – Foto-Higiena Gać 3:5
  • Słowianin Wolibórz – Moto Jelcz Oława 0:1
Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IV liga

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Published

on

fot. Piast Żmigród

Z Piastem Żmigród pożegnało się na razie trzech zawodników.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Piotr Zabielski dołączył do Piasta latem 2022 r. W swoim pierwszym sezonie w Żmigrodzie 24-letni bramkarz rozegrał większość ligowych spotkań. Podobnie było w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w IV lidze. W rundzie wiosennej zawodnik leczył długotrwałą kontuzję i z tego powodu kibice nie mogli zobaczyć go na boisku.

Wołodymyr Pasichnyk trafił do Żmigrodu w lipcu 2023 roku wraz ze swoim bratem Wasylem z Błyskawicy Gać. 23-letni pomocnik rozegrał w barwach Piasta 704 minuty i zaliczył 1 asystę. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach ligowych rezerw klubu.

 

Z klubem żegna się również Jakub Pancerz, któremu skończyło się roczne wypożyczenie do Piasta z Polonii Trzebnica. W zeszłym sezonie 21-latek spędził na murawie 408 minut, zdobył 2 bramki oraz zaliczył 4 asysty. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach rezerw Piasta.

 

Continue Reading

IV liga

Nowy trener czwartoligowego Moto-Jelcza. Są też inne zmiany

Published

on

nowy trener

Dawid Pożarycki został nowym trenerem czwartoligowego Moto-Jelcza Oława. W klubie doszło również do zmian we władzach.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia

Dawid Pożarycki został nowym trenerem Moto-Jelcza Oława, zespołu z dolnośląskiej IV ligi. 33-letni szkoleniowiec ostatnich pięć lat prowadził Burzę Bystrzyca, z którą awansował do klasy okręgowej.

Ponadto w klubie na początku lipca doszło do walnego zebranie członków stowarzyszenia MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Podczas spotkania przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Fliśnika, a jego następcą został Bartosz Łuś.

 

Continue Reading

IV liga

Z zaplecza ekstraklasy do IV ligi. Barycz wzmacnia obronę

Published

on

Patryk Caliński

Patryk Caliński, doskonale znany we Wrocławiu obrońca, wrócił na Dolny Śląsk i zasilił IV-ligową Barycz Sułów. Miniony sezon spędził w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

 

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Patryk Caliński jest wychowankiem FC Wrocław Academy, a później reprezentował barwy Górnika II Zabrze, Ślęzy Wrocław oraz Śląska II Wrocław. Ostatni sezon spędził natomiast w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec. 27-letni obrońca ma na koncie 12 meczów na zapleczu ekstraklasy, 74 spotkania w II lidze oraz 32 mecze w III lidze.

 

Mimo wielu ofert i zainteresowania klubów z wyższych lig, Patryk wybrał wizję i perspektywę rozwoju w naszym klubie – informuje Barycz na swoim profilu na Facebooku, dodając, że w klubie są przekonani, że nowy zawodnik będzie „liderem defensywy, a jego obecność na boisku zapewni spokój całej formacji obronnej”.

Caliński związał się 2-letnim kontraktem z klubem z Sułowa z opcją przedłużenia o rok.

Continue Reading

IV liga

Czwartoligowiec szuka sparingpartnera na sobotę. Pilne!

Published

on

szuka sparingpartnera

Czwartoligowy Moto-Jelcz Oława poszukuje sparingpartnera na najbliższa sobotę, 13 lipca.

 

Klub z A klasy zagra w europejskich pucharach

IV-ligowy Moto-Jelcz Oława szuka sparingpartnera na najbliższą sobotę, 13 lipca. Szczegóły meczu można omówić pod numerem tel. 695 531 258.

Continue Reading

IV liga

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Published

on

Maciej Szewczyk jest pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Łużyc Lubań przed nowym sezonem IV ligi.

 

Jezierski nowym zawodnikiem Ślęzy Wrocław

Maciej Szewczyk został nowym zawodnikiem naszego klubu. Okienko transferowe zatem oficjalnie otwarte, a o kolejnych wzmocnieniach będziemy informować wkrótce! – poinformował czwartoligowiec na swoim profilu na Facebooku.

30-letni środkowy pomocnik, który przez lata występował również na lewej obronie, to postać doskonale znana w regionie. Wychowanek BKS-u Bolesławiec to syn legendy Zagłębia Lubin Zbigniewa Szewczyka. Później trafił do juniorów FC Kaiserslautern. Dorosłą karierę rozpoczynał w Alemannii Aachen, a w Polsce występował m.in. w KS-ie Polkowice, Bytovii Bytów czy Widzewie Łódź (wówczas trzecioligowym). W I lidze, w barwach Bytovii, zagrał 24 mecze.

 

Kolejne lata spędził w niższych ligach niemieckich, by po powrocie do kraju trafić do macierzystego BKS-u. Ostatni sezon 30-latek występował w barwach IV-ligowego Górnika Złotoryja.

Continue Reading

IV liga

Z ekipy beniaminka do wicemistrza IV ligi

Published

on

fot. Bielawianka Bielawa/własne

Bartosz Paszkowski przenosi się z Bielawianki Bielawa do Słowianina Wolibórz. Zmienia więc beniaminka na wicemistrza IV ligi.

 

Dolnośląskie transfery – lato 2024

Stało się to, co nieuniknione – pierwszy zawodnik opuszcza nasze szeregi. Bartosz Paszkowski postanowił skorzystać z propozycji Słowianina Wolibórz i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy naszego ligowego rywala – poinformował klub z Bielawy.

Popularny „Pasza” dał się poznać jako energiczny i energetyczny zawodnik. Nasz wychowanek dostarczył nam wielu radosnych chwil, mogliśmy obserwować przede wszystkim jego dobrą grę w defensywie, ale z powodzeniem wykorzystywał również każdą nadarzającą się okazję do zdobywania bramek. Bartek, dziękujemy Ci za wszystkie wspólne sezony i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie piłkarskiej. Do zobaczenia – dodała Bielawianka.

 

Przypomnijmy, że nowym trenerem Słowianina został Zbigniew Soczewski (klub z Woliborza jeszcze oficjalnie tego nie potwierdził), który przez lata był szkoleniowcem Bielawianki. Wydaje się więc, że pozyskanie przez wicemistrza IV ligi niespełna 23-letniego defensora nie jest dziełem przypadku.

Continue Reading

To się czyta