Connect with us

DolZPN

Dąb spadł do A klasy, choć ogłosił, że zostaje w okręgówce. Co się stało?

Published

on

Dąb Stowarzyszenie Siedliska spadł do legnickiej A klasy, choć jeszcze niedawno klub ogłosił, że zostaje w klasie okręgowej. Co się stało? Wyjaśniamy.

 

Drużyna z legnickiej B klasy zaprasza zawodników. „Celujemy w awans”

Dąb Stowarzyszenie Siedliska po barażach o IV ligę ogłosił, że zostaje w legnickiej okręgówce. Mimo że drużyna zajęła 14., ostatnie spadkowe miejsce w tabeli, miała nadzieję na utrzymanie. – Jak wiadomo ten sezon nie był specjalnie udany dla biało-niebieskich, którzy na szczęście w nieszczęściu zajęli 14. pozycję w lidze. Fakt ten pozwalał mieć nadzieję na utrzymanie w lidze przy korzystnych rozstrzygnięciach w barażach o 4 ligę, tak też z się stało, gdyż swój mecz wynikiem 3:0 wygrała LKS Iskra Księginice utrzymując tym samym swój zespół na poziomie czwartoligowym, co dało Nam szansę na rozegranie kolejnego sezonu w legnickiej klasie okręgowej – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

Niestety, nie była to prawda, bowiem regulamin mówi jasno, że z okręgówki legnickiej spadają 3 drużyny. Fakt, że Iskra utrzymała się po barażu w IV lidze niczego tu nie zmienia. Liczbę drużyn w danej klasie uzupełnia się bowiem zespołami z klasy niższej (w tym wypadku wicemistrzem z jednej z grup A klasy).

 

Oczywiście, są wyjątki od tej reguły. Tak było choćby w zeszłym sezonie, kiedy z gry w IV lidze zrezygnował Apis Jędrzychowice. Wtedy rzeczywiście utrzymała się Barycz Sułów, a nie awansował zespół z okręgówki. Dlaczego tak się stało? Bo w przypadku rezygnacji zespołu decyduje uchwała nr XII/183 z dnia 6 grudnia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad uzupełniania klas rozgrywkowych.

W sytuacji, w której znalazł się Dąb, mieliśmy normalną sytuację, którą rozstrzyga regulamin rozgrywek, a pozostanie zespołu z Księginic w IV lidze nie miał z nią nic wspólnego.

 

– Niestety, zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez DZPN. Dzisiaj zostaliśmy poinformowani, że jakiś paragraf regulaminu potwierdza nasz spadek do A klasy. Smutno nam, że dowiedzieliśmy się dopiero dzisiaj… Wrócimy silniejsi – napisał klub z Siedlisk na Facebooku, w poniedziałek, 8 lipca, gdy okazało się oficjalnie, że Dąb zostaje w A klasie.

Oczywiście, to nie „jakiś paragraf”, ale jeden z punktów (konkretnie § 29, pkt. 2, podpunkt. d) regulujących awanse i spadki, który obowiązuje od lat w tej postaci.

Z tego co udało nam się ustalić, klub z Siedlisk mógł usłyszeć informację, że “zostaje w okręgówce” od kogoś z biura DolZPN, ale z zastrzeżeniem, że jest to informacja nieoficjalna, a właściwie prywatna opinia tegoż pracownika. Należało ją potwierdzić, a właściwie zweryfikować (bo od początku była błędna) u osób w związku, które zajmują się sprawami regulaminowymi na co dzień…

14 komentarzy

14 Comments

 1. kibic

  10 lipca, 2024 at 2:57 pm

  Autor artykułu mija się z prawdą. To nie Dąb pierwszy podał informację o utrzymaniu. Już kilka tygodni temu np. w tv regionalna w programie niższe ligi prowadzący mówili o takiej możliwości w zależności od rozstrzygnięcia baraży. Brali nawet pod uwagę możliwość utrzymania Dragona Jaczów który zajął 15 miejsce. To samo potwierdził przedstawiciel Iskry (sędzia ligowy). Więc to nie Dąb jest winny całego zamieszania. Co ciekawe nawet Ikar Milogostowice pisał, że niestety nie mają awansu i kolejny sezon będą grać w A-klasie.
  To w DZPN ktoś namotał.

  • ForStoper

   10 lipca, 2024 at 3:04 pm

   Ale ja nie mówię, że Dąb jest winny zamieszania. Mówię, że było wiadomo, że to nie Dab się utrzyma, a kto mówił inaczej, nie zna przepisów

   • kibic

    10 lipca, 2024 at 3:31 pm

    Treść i forma artykułu ewidentnie sugeruje, że to Dąb sobie wymyślił utrzymanie. Nie jest podane, że inne osoby też podawały że Dąb ma utrzymanie.

    • ForStoper

     10 lipca, 2024 at 5:49 pm

     Dąb sobie sam nie wymyślił, ale uwierzył komuś, kto nie znał regulaminu lub źle go interpretował, a nie zweryfikował u kogoś, kto za to odpowiada.

     • Kibic

      10 lipca, 2024 at 6:12 pm

      Dyrektor podokręgu raczej powinien znać się na regulaminem własnych rozgrywek…

     • ForStoper

      10 lipca, 2024 at 6:24 pm

      Dyrektor powinien, ale według moich informacji, to nie od niego klub uzyskał informację o utrzymaniu się

     • Wojtek

      10 lipca, 2024 at 6:24 pm

      Czy taką osobą nie powinien być np. pan Michalak? Proszę sobie obejrzeć mecz barażowy i jego komentarz dotyczący tej kwestii.

     • czarny

      12 lipca, 2024 at 12:08 pm

      Powiem tak, wystarczyło napisać do Nas i zapytać o całą sytuację a nie pisać głupoty że te informację otrzymaliśmy od “jakiegoś szeregowego pracownika biura”. Po pierwsze 1godz33min spotkania barażowego na kanale youtube DZPN pomiędzy Iskrą a Wołowem, kto tam oficjalnie mówi o utrzymaniu Dębu, jest wręcz przekonany o tym. W internecie nic nie ginie. Wystarczyło napisać sprostowanie ze strony podokręgu że to Oni są winni całemu zamieszaniu a nie klub z Siedlisk. Jak widać wiele osób w środowisku piłkarskim nie ma pojęcia o tej ustawie która premiuje zespół z Aklasy. regulaminy głównie skupiają się na sytuacjach w których kluby wycofują się z ligi bądź nie otrzymują licencji. Jednak kiedy wprowadza się baraże to zapomina się o wyjaśnieniu czarno na białym zasada wynikających z rozstrzygnięć tych spotkań. Trzeba samemu doszukiwać się w ustawach itp.

     • ForStoper

      12 lipca, 2024 at 2:58 pm

      Ale, kto miał napisać to sprostowanie? Zwróć się do podokręgu, jak coś mi wyślą, to mogę opublikować. “Jak widać wiele osób w środowisku piłkarskim nie ma pojęcia o tej ustawie która premiuje zespół z A klasy” – sorry, przepisy są jasne i takie same od lat, przynajmniej od czasów, od kiedy prowadzę stronę.

     • czarny

      12 lipca, 2024 at 6:02 pm

      “Wystarczyło napisać sprostowanie ze strony podokręgu” warto przeczytać Mój komentarz raz jeszcze i odpowiedź sama się znajdzie. Druga sprawa jest taka że jeśli Pan coś piszę warto zasięgnąć informacji u źródła. Kolejna jest takaż że wystosowałem taką prośbę do Pookręgu żeby całą sytuację wyjaśnić gdyż wielu uważa że to Nasza samowola z tym ogłoszeniem utrzymania a nie chcę aby Nasz klub został ośmieszany przez niedopatrzenie osób trzecich. co do przepisów jeśli sam Dyrektor Podokręgu ich nie zna lub mu umknęły wystarczy całą sprawę wyjaśnić i tyle. My pretensji o spadek nie mamy bo mieć możemy sami do siebie, przed podaniem informacji o możliwym utrzymaniu osobiście dopytywałem osobę w Podokręgu i nie był to szeregowy pracownik, tak utrzymujecie się teraz Pan piszę że jakieś nieoficjalne info dostaliśmy od szeregowego pracownika. DZPN może być spokojny bo to nie u nich wyszła pomyłka a w Podokregu. Pozdrawiam Pana.

 2. Kibic

  10 lipca, 2024 at 6:36 pm

  W takim razie wypadałoby dopytać samego klubu, od kogo dostał taką informację

  • ForStoper

   10 lipca, 2024 at 7:10 pm

   ale to jest informacja wtórna, najważniejsza jest taka, że zgodnie z regulaminem Dąb nigdy nie miał utrzymania, bo regulamin jest jasny w tej kwestii. Sorry, skoro ja to wiem, to powinien wiedzieć każdy, kto siędzi w lokalnej piłce

   • Kibic

    10 lipca, 2024 at 7:27 pm

    A czy jak na meczu zawodnik złapie piłkę w ręce, przebiegnie pół boiska i wrzuci ją do bramki a sędzia uznaje bramkę i każe wznawiać od środka to jest gol czy nie? On za to odpowiada i powinien ponosić odpowiedzialność. Klub nie ma problemu z tym że spadł bo faktycznie skończył rozgrywki na takim a nie innym miejscu. Ale jeżeli osoby odpowiedzialne z te rozgrywki zapewniają że jest tak a nie inaczej to kogo klub ma słuchać ?

    • ForStoper

     10 lipca, 2024 at 8:19 pm

     Nie kumam porównania, ale ok. Jeśli klub uważa, że dostał oficjalną informację to niech to ogłosi. Bo ja słyszałem, że dostał info od szeregowego pracownika biura, który zastrzegł, że trzeba to jeszcze potwierdzić. Najlepiej czytać dolfutbol, bo staram się pisać o podobnych sprawach 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DolZPN

Miał być turniej, ostatecznie o finałach EURO amatorów zdecyduje jeden mecz

Published

on

UEFA Region's Cup
Fot. UEFA.COM

Reprezentacja Dolnego Śląska pod koniec sierpnia powalczy o awans do turnieju finałowego UEFA Region’s Cup, czyli mistrzostw Europy amatorów. Jednak nie na turnieju, ale w jednym meczu w Kazachstanie.

 

UEFA Region’s Cup. Mistrzostwo Polski z kompletem punktów

Reprezentacja Dolnego Śląska, czyli mistrz Polski amatorów, w eliminacjach do turnieju finałowego UEFA Region’s Cup trafiła do grupy I, w której miała zmierzyć się zespołami z Ukrainy, Izraela i Kazachstanu. Początkowo turniej eliminacyjny miał zostać rozegrany w Izraelu, ale ze względu na sytuację polityczną, został przeniesiony do stolicy Kazachstanu Ałmatów. To jednak nie koniec zmian. Najpierw z udziału w rozgrywkach zrezygnowała drużyna z Ukrainy, a niedawno wycofał się zespół z Izraela.

 

To oznacza, że o tym, która drużyna pojedzie na finały UEFA Region’s Cup zdecyduje jeden mecz – w niedzielę, 25 sierpnia, w Ałmatach gospodarze zmierzą się z reprezentacją Dolnego Śląska.

 

Ośmiu zwycięzców grup eliminacyjnych awansuje do finałów, które odbędą się w czerwcu bądź lipcu 2025 r. na terenie jednego z finalistów. Będzie to już 13. edycja UEFA Region’s Cup.

Ostatni tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja Galicji z Hiszpanii, ale już wiadomo, że tytułu nie obroni, bo nie przeszła krajowych eliminacji. Co ciekawe, z poprzedniego turnieju finałowego, w grze pozostały jeszcze drużyny z Dolnego Śląska i Lizbony.

 

 

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Mistrzostwo Polski z kompletem punktów

Published

on

Na zakończenie turnieju finałowego mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup reprezentacja Dolnego Śląska pokonała Łódzki ZPN 3:1.

 

UEFA Region’s Cup. Kadra Dolnego Śląska na finały mistrzostw Polski

 

W trzecim, ostatnim meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski amatorów, czyli krajowego finału UEFA Regions’ Cup, reprezentacja Dolnośląskiego ZPN-wygrała z Łódzkim ZPN-em 3:1. Bramki dla naszej reprezentacji strzelili Kamil Kurianowicz, Dawid Bąk i Dawid Wasilewski.

Ostatecznie więc Dolnoślązacy z kompletem punktów zakończyli mistrzostwa i udowodnili, że byli najlepszą drużyną na boiska w Bydgoszczy i okolicach.

1. Dolnośląski ZPN 9 punktów bramki 7:2
2. Podkarpacki ZPN 6 punktów bramki 8:3
3. Zachodniopomorski ZPN 1 punkt bramki 4:7
4. Łódzki ZPN 1 punkt bramki 3:10

 

Terminarz turnieju finałowego

1. kolejka

 • Podkarpacki ZPN – Łódzki ZPN 5:0
 • Dolnośląski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 2:1

2. kolejka, 29.06, godz. 17

 • Łódzki ZPN – Zachodniopomorski ZPN 2:2
 • Podkarpacki ZPN – Dolnośląski ZPN 0:2

3. kolejka, 30.06, godz. 11

 • Dolnośląski ZPN – Łódzki ZPN 3:1
 • Zachodniopomorski ZPN – Podkarpacki ZPN 1:3

 

Eliminacje europejskie w Kazachstanie

Przypomnijmy, że mistrz Polski amatorów zagra w eliminacjach europejskich UEFA Regions’ Cup. Trafił on do grupy I, gdzie miał rywalizować z zespołami z Ukrainy, Izraela i Kazachstanu. Przedstawiciel ukraińskiej federacji ostatecznie wycofał się ze zmagań, ale to nie jedyna zmiana. Początkowo turniej eliminacyjny miał odbyć się w Izraelu, ale ze względu na sytuację w tym kraju, został przeniesiony do Kazachstanu. Mistrz Polski zagra więc w Ałmatach w turnieju, który zaplanowano od 17 do 26 sierpnia 2024.

Zwycięzca grupy I latem 2025 roku wystąpi w finałach UEFA Regions’ Cup.

 

 

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk mistrzem Polski amatorów!

Published

on

Dolnośląski ZPN – Podkarpacki ZPN

Reprezentacja Dolnego Śląska została mistrzem Polski UEFA Region’s Cup. Stało się tak po zwycięstwie z Podkarpackim ZPN-em 2:0.

 

UEFA Region’s Cup. Kadra Dolnego Śląska na finały mistrzostw Polski

W drugim meczu na turnieju finałowym mistrzostw Polski amatorów, czyli krajowym finale UEFA Regions’ Cup, reprezentacja Dolnośląskiego ZPN-u zmierzyła się z drużyną Podkarpackiego ZPN-u. Rywale w pierwszej kolejce wygrali z Łódzkim ZPN-em 5:0 i od początku było widać, że nie będzie to łatwa przeprawa.

 

O losach meczu zdecydowała końcówka. W 79. min. Piotr Kotyla wykorzystał szybkie rozegranie rzutu wolnego i wyprowadził Dolnoślązaków na prowadzenie. Gracze z Podkarpackiego próbowali odpowiedzieć, ale szybko nadziali się na kontrę, którą idealnie wykorzystał Adrian Puchała.

 

W drugim sobotnim meczu Łódzki ZPN zremisował z Zachodniopomorskim ZPN 2:2. To oznacza, że reprezentacja Dolnego Śląska już dziś została mistrzem Polski amatorów.

Co ciekawe, Łodzianie do 90. minuty prowadzili 2:1 i gdyby wygrali, to o mistrzostwie decydowałby niedzielne mecze, bowiem o kolejności w tabeli decydują spotkania bezpośrednie. Na szczęście to już tylko ciekawostki i rozważania teoretyczne.

1. Dolnośląski ZPN 6 punktów bramki 4:1
2. Podkarpacki ZPN 3 punkty bramki 5:2
3. Zachodniopomorski ZPN 1 punkt bramki 3:4
4. Łódzki ZPN 1 punkt bramki 2:7

 

Terminarz turnieju finałowego

1. kolejka

 • Podkarpacki ZPN – Łódzki ZPN 5:0
 • Dolnośląski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 2:1

2. kolejka, 29.06, godz. 17

 • Łódzki ZPN – Zachodniopomorski ZPN 2:2
 • Podkarpacki ZPN – Dolnośląski ZPN 0:2

3. kolejka, 30.06, godz. 11

 • Dolnośląski ZPN – Łódzki ZPN
 • Zachodniopomorski ZPN – Podkarpacki ZPN

 

Eliminacje europejskie w Kazachstanie

Przypomnijmy, że mistrz Polski amatorów zagra w eliminacjach europejskich UEFA Regions’ Cup. Trafił on do grupy I, gdzie miał rywalizować z zespołami z Ukrainy, Izraela i Kazachstanu. Przedstawiciel ukraińskiej federacji ostatecznie wycofał się ze zmagań, ale to nie jedyna zmiana. Początkowo turniej eliminacyjny miał odbyć się w Izraelu, ale ze względu na sytuację w tym kraju, został przeniesiony do Kazachstanu. Mistrz Polski zagra więc w Ałmatach w turnieju, który zaplanowano od 17 do 26 sierpnia 2024.

Zwycięzca grupy I latem 2025 roku wystąpi w finałach UEFA Regions’ Cup.

 

 

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

Reprezentacja Dolnego Śląska rozpoczęła mistrzostwa Polski od wygranej

Published

on

W pierwszym meczu turnieju finałowym o mistrzostwo Polski UEFA Region’s Cup reprezentacja Dolnego Śląska wygrała z zachdniopomorskim ZPN-em 2:1.

UEFA Region’s Cup. Kadra Dolnego Śląska na finały mistrzostw Polski

W piątek, 28 czerwca, rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski amatorów, czyli krajowy finał UEFA Regions’ Cup. W pierwszej kolejce na boisku w Łochowie Dolnośląski ZPN zmierzył się z drużyną Zachodniopomorskiego ZPN-u.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla naszej drużyny, bowiem już w 7. min. w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Wawrzyniak, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kamil Kurianowicz. Później mecz się wyrównał, choć brakowało czystych sytuacji podbramkowych. Nie brakowało za to walki i ostrych spięć w środkowej części boiska.

 

Po zmianie stron rywale osiągnęli przewagę, na szczęście nie potrafili przebić się przez dolnośląską defensywę. To podopieczni Jacka Kołodziejczyka byli znacznie groźniejsi w kontratakach. W 81. min. po wybiciu piłki przez bramkarza Bartłomieja Kota i złej interwencji jednego z obrońców w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Poświstajło, który był dziś rezerwowym. Napastnik Piasta Nowa Ruda nie miał problemów z pokonaniem golkipera rywali i podwyższył prowadzenie Dolnoślązaków.

 

Co prawda minutę później Jan Król strzałem z dystansu zdobył gola dla Zachodniopomorskiego ZPN-u, ale nasza reprezentacja obroniła komplet punktów do końcowego gwizdka. W sobotę Dolnośląski ZPN zagra z Podkarpackim ZPN-em, który dziś rozbił rywali z województwa łódzkiego 5:0. Wiele wskazuje na to, że może być to mecz o mistrzostwo Polski amatorów.

 

Terminarz turnieju finałowego

1. kolejka

 • Podkarpacki ZPN – Łódzki ZPN 5:0
 • Dolnośląski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 2:1

2. kolejka, 29.06, godz. 17

 • Łódzki ZPN – Zachodniopomorski ZPN
 • Podkarpacki ZPN – Dolnośląski ZPN

3. kolejka, 30.06, godz. 11

 • Dolnośląski ZPN – Łódzki ZPN
 • Zachodniopomorski ZPN – Podkarpacki ZPN

 

Eliminacje europejskie w Kazachstanie

Przypomnijmy, że mistrz Polski amatorów zagra w eliminacjach europejskich UEFA Regions’ Cup. Trafił on do grupy I, gdzie miał rywalizować z zespołami z Ukrainy, Izraela i Kazachstanu. Przedstawiciel ukraińskiej federacji ostatecznie wycofał się ze zmagań, ale to nie jedyna zmiana. Początkowo turniej eliminacyjny miał odbyć się w Izraelu, ale ze względu na sytuację w tym kraju, został przeniesiony do Kazachstanu. Mistrz Polski zagra więc w Ałmatach w turnieju, który zaplanowano od 17 do 26 sierpnia 2024.

Zwycięzca grupy I latem 2025 roku wystąpi w finałach UEFA Regions’ Cup.

 

 

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

Superpuchar rozpocznie sezon na Dolnym Śląsku. Wiemy, gdzie się odbędzie

Published

on

Mecz o Superpuchar Dolnego Śląska, którym zmierzą się rezerwy Miedzi Legnica i Barycz Sułów, oficjalnie rozpocznie nowy sezonie w niższych ligach w regionie. Wiadomo, gdzie się odbędzie.

 

Zgodnie z planem. Nowy trener beniaminka IV ligi

Mecz o Superpuchar Dolnego Śląska to nowość w kalendarzu rozgrywek w niższych ligach w regionie. W spotkaniu, które będzie oficjalnym początkiem nowego sezonu 2024/25, zmierzą się mistrz IV ligi, czyli rezerwy Miedzie Legnica, oraz zdobywca wojewódzkiego Pucharu Polski – Barycz Sułów.

 

Dziś (w czwartek, 27 czerwca) poznaliśmy miejsce, gdzie spotkanie zostanie rozegrane. Będzie nim Stadion Miejski im. Orła Białego w Legnicy (na którym na co dzień gra pierwszy zespół Miedzi). Mecz zaplanowano na środę, 31 lipca. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17.

Przypomnijmy, że już w pierwszy weekend sierpnia, czyli 3/4 tego miesiąca, rozgrywki rozpoczną zespoły z III i IV ligi.

Continue Reading

DolZPN

O spadku Czarnych zdecydował walkower… w innym meczu. Burza we wrocławskiej A klasie

Published

on

A klasa

Czarni Białków w niedzielę byli jeszcze w A klasie, w poniedziałek spadli do klasy B. Wszystko przez walkowera, którego otrzymał ich rywal w walce o utrzymanie. Wyjaśniamy okoliczności bulwersującej sprawy.

 

Spadki i awanse od IV ligi do B klasy. Sezon 2023/24 w strefie wrocławskiej

W niedzielę (23 czerwca) wieczorem, po zakończeniu ostatnich meczów w sezonie, Czarni Białków cieszyli się z utrzymania w grupie I wrocławskiej A klasy. Utrzymania szczęśliwego, bo wywalczonego dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich ze Zjednoczonymi Łowęcice.

Czarni przegrali w ostatniej kolejce w Sobótce ze Ślężą 2:3, ale z drużyn walczących o utrzymanie przegrał również Sokół Smolec 1:3 z rezerwami Polonii Środa Śląska. I to właśnie smolczanie znaleźli się gronie trzech spadkowiczów.

 

Przynajmniej do poniedziałku, 24 czerwca. Wtedy właśnie Komisja ds. Rozgrywek DolZPN zweryfikowała wynik meczu w Środzie Śląskiej jako walkower 3:0 dla Sokoła. Powód? Gra zawodnika, który rozegrał już 2/3 meczów w I drużynie Polonii, a więc nie mógł grać już w zespole rezerw.

Walkower dla Sokoła zdecydował, że to zespół ze Smolca utrzymał się w A klasie, a spadli z niej do B klasy Czarni Białków. Co zrozumiałe, sytuacja wywołała potężną burzę w social mediach.

Poszło o par. 15 pkt. 5 Regulaminu rozgrywek, który stanowi:

 

W Środzie Śląskiej mieli świadomość, że zawodnik – nazwijmy go X – nie może grać, bowiem od kilku spotkań nie był już wystawiany w składzie rezerw. Dlaczego zatem zagrał w ostatniej kolejce?

Najprawdopodobniej osoba odpowiedzialna za skład rezerw Polonii uznała, że skoro pierwsza drużyna zakończyła już sezon (w sobotę „jedynka” grała baraż o utrzymanie w IV lidze), to ma zastosowanie punkt B, bowiem zawodnik X miał na koncie ponad 50 proc. występów w „dwójce”.

Problem w tym, że nie tak należy traktować oba podpunkty. Jeśli zawodnik zagra w pierwszym zespole 2/3 meczów, to już – bez względu na wszystko – nie może grać w rezerwach.

 

Przy okazji burzy w mediach społecznościowych, pojawił się wpis jednego z działaczy Polonii, który sugerował, że klub pytał, czy zawodnik X zagrać w meczu rezerw i miał dostać pozytywną odpowiedź od jednego z działaczy DolZPN. Kategorycznie zaprzeczył temu Adam Michalik, dyrektor biura DolZPN w Legnicy. – Proszę o opublikowanie tego SMSa i odpowiedzi. Bądź skasowanie tych bzdur – napisał w komentarzu na Facebooku.

 

Niestety, w tym wszystkim najbardziej szkoda drużyny z Białkowa, która musi ponosić konsekwencje gapiostwa działaczy innego klubu.

Continue Reading

To się czyta