Connect with us

A klasa

Klub z A klasy zagra w europejskich pucharach

Published

on

Bór Oborniki Śląskie, zespół z wrocławskiej A klasy, zagra w europejskich rozgrywkach. Klub zakwalifikował się do międzynarodowego turnieju Fenix Trophy.

 

Barycz Sułów zdobyła Dolnośląski Puchar Polski! Historyczny sukces

Bór Oborniki Śląskie, drużyna występująca na co dzień we wrocławskiej A klasie, zakwalifikowała się do rozgrywek Fenix Trophy w sezonie 2024/25. – Po wielu staraniach i przygotowaniach jesteśmy gotowi do rywalizacji z 15 innymi zespołami z całej Europy – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

 

Oto lista drużyn, które potwierdziły swoje uczestnictwo w tegorocznej edycji Fenix Trophy:

 • Bór Oborniki Śląskie (Polska)
 • FC United of Manchester (Anglia)
 • Llantwit Major (Walia)
 • Prague Raptors FC (Czechy)
 • FC Oslo (Norwegia)
 • BK Skjold (Dania)
 • Caledonian Braves (Szkocja)
 • Venus Bucarest (Rumunia)
 • Gilla FC (Finlandia)
 • Brera FC (Włochy)
 • Athletic Sonnenberg (Niemcy)
 • FK Miljakovac (Serbia)
 • Walton & Hersham (Anglia)
 • Berchem Sport (Belgia)
 • Bury AFC (Anglia)
 • jeden zespół jeszcze nie potwierdzony

 

Fenix Trophy to europejski turniej piłkarski, oficjalnie uznawany przez UEFA, stworzony z myślą o klubach, które charakteryzują się silnym związkiem z lokalną społecznością oraz wyjątkowym podejściem do rozwoju piłki nożnej. Turniej ten jest dedykowany amatorskim drużynom z całej Europy, które dzielą wspólne wartości, takie jak pasja do sportu, zaangażowanie społeczne oraz promowanie fair play.

Rozgrywki odbywają się systemem pucharowym, co oznacza, że drużyny rywalizują w bezpośrednich meczach eliminacyjnych. Turniej podzielony jest na trzy rundy:

 • Runda 1 rozpoczyna się zaraz po losowaniu (odbędzie się 15 – 22 lipca) i trwa do grudnia. Drużyny, które przejdą tę rundę, awansują do kolejnej fazy.
 • Runda 2 startuje w styczniu i kończy się do 16 kwietnia. Zespoły, które przejdą przez obie rundy, spotkają się w finałowej czwórce.
 • FinalFour odbędzie się w ostatni weekend maja (23-25 maja) we Włoszech, gdzie najlepsze drużyny zmierzą się o tytuł mistrza Fenix Trophy.

 

Rozgrywki po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2021 roku przez włoski klub Brera Calcio, który już jednak w nim nie gra, tylko skupił się na organizacji. Do tej pory z Polski występowały w nich AKS Zły oraz Dragoons Kraków.

 

Fot. Bór Oborniki Śląskie

 

A klasa

Trzy drużyny z wrocławskiej A klasy szukają sparingpartnerów

Published

on

rywal

Trzy drużyny z A klasy z Wrocławia i okolic szukają sparingpartnerów na trzy najbliższe weekendy.

 

Orzeł w żałobie. W wypadku zginął trener, zawodnik został ciężko ranny

Zorza Pęgów, beniaminek A klasy, szuka sparingpartnera na najbliższy weekend (27/28 lipca). – Mecz u nas w sobotę lub w niedzielę po południu. Zapraszam do kontaktu – informuje Zorza.

Numer kontaktowy 516 672 846.

 

A-klasowe Maślice Wrocław poszukują sparingpartnerów w dwóch pierwszych tygodniach sierpnia. – Konkretny termin do uzgodnienia z rywalami – informuje klub.

Kontaktować można się pod numerem tel. 662 235 741.

 

Pierwszy A-klasowy zespół Sparty Wrocław poszukuje rywala z A lub B klasy na mecz sparingowy na niedzielę, 4 sierpnia. – Mieliśmy dogadany wcześniej mecz z drużyną WKS Wilczyce, która jednak zgłosiła się do Pucharu Polski i na ten właśnie weekend ma wyznaczony mecz w tych rozgrywkach. Zależy nam na meczu na naturalnym boisku – informuje Sparta.

Kontakt: sms na numer 531 271 714 lub przez klubowy FanPage INDATA Software Sparta Wrocław.

Continue Reading

A klasa

Kolejna tragiczna wiadomość. Nie żyje zawodnik Orła

Published

on

Aż trudno w to uwierzyć, ale to nie koniec tragicznych wieści po wypadku na wschodniej obwodnicy Wrocławia. Minionej nocy zmarł również zawodnik Orła Prusice.

 

Przypomnijmy, że do strasznego wypadku doszło we wtorek, 23 lipca, późnym wieczorem, na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jednym z nich jechali trener A-klasowego Orła Prusice Łukasz Kuczer oraz zawodnik Kacper Błaszczyk, którzy wracali z treningu. Obaj młodzi mężczyźni trafili do szpitala, niestety,  mimo wysiłków lekarzy nie udało się ich uratować.

W wypadku zginął również kierowca drugiego samochodu, 32-letni mieszkaniec Wrocławia.

Rodzinom wszystkich ofiar składamy najszczersze kondolencje.

 

 

Continue Reading

A klasa

Dwie drużyny z wrocławskiej A klasy szukają sparingpartnerów

Published

on

rywal

Dwie drużyny z wrocławskiej A klasy – rezerwy Polonii Bielany Wrocławskie oraz Sparta SPS Będkowo-Machnice – szukają sparingpartnerów.

 

Orzeł w żałobie. W wypadku zginął trener, zawodnik został ciężko ranny

A-klasowe rezerwy Polonii Bielany Wrocławskiej szukają sparingpartnera na weekend 3/4 sierpnia. Preferowane zespoły A lub B klasy. Kontakt z trenerem pd nr tel. 791 576 965.

Również A-klasowa Sparta SPS Będkowo-Machnice poszukuje sparingpartnerów na 3 i 10 sierpnia. – Dojedziemy do rywala – informuje klub. Kontakt pod nr tel. 537 140 800.

Continue Reading

A klasa

Orzeł w żałobie. W wypadku zginął trener, zawodnik został ciężko ranny

Published

on

W tragicznym wypadku na wschodniej obwodnicy Wrocławia zginął trener Orła Prusice, a jeden z zawodników został ciężko ranny. Ponadto zginął drugi kierowca uczestniczący w zdarzeniu.

 

Do strasznego zdarzenia doszło we wtorek, 23 lipca, późnym wieczorem, na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jednym z nich jechali trener A-klasowego Orła Prusice Łukasz Kuczer oraz jeden z zawodników, którzy wracali z treningu. Obaj młodzi mężczyźni trafili do szpitala, niestety, 28-letni trener zmarł mimo wysiłków lekarzy. Drugi z poszkodowanych jest w ciężkim stanie.

W wypadku zginął również drugi z kierowców.

Rodzinom wszystkich ofiar składamy najszczersze kondolencje.

Continue Reading

A klasa

Czarni rezygnują, Heros awansuje. Zmiany w A klasie

Published

on

A klasa

Zmiany we wrocławskiej A klasie. Jedna z drużyn zrezygnowała z awansu, co pozwoliło inne awansować od wyższej klasy rozgrywkowej. Na tym nie koniec zmian.

 

Miał być turniej, ostatecznie o finałach EURO amatorów zdecyduje jeden mecz

Czarni Sobocisko w poprzednim sezonie wygrali grupę V wrocławskiej B klasy i w nowym sezonie powinni występować w A klasie. Trafili nawet do grupy IV, ale ostatecznie wycofali się z tej klasy rozgrywkowej.

 

W ich miejsce do A klasy awansował Heros Stary Wołów, czyli czwarta drużyna w tabeli wicemistrzów B klasy z poprzedniego sezonu (trzech awansowało wcześniej). Wołowianie zagrają jednak w grupie I, a do grupy IV (w miejsce Czarnych) przeniesiona została Sparta Wrocław.

Continue Reading

A klasa

Trener szuka klubu we Wrocławiu lub okolicach miasta

Published

on

Trener szuka drużyny do poprowadzenia w A lub B klasie we Wrocławiu albo okolicach miasta.

 

Beniaminek wrocławskiej A klasy szuka zawodników i zaprasza na treningi

Trener szuka drużyny seniorów występującej w A klasie lub B klasie we Wrocławiu albo okolicach miasta. Zainteresowane kluby mogą kontaktować się pod nr tel. 721 663 758.

 

Continue Reading

To się czyta