Connect with us

A klasa

Nowy-stary trener spadkowicza z okręgówki. „Wrócić z podwójną energią”

Published

on

Krzysztof Konowalczyk
fot. Nysa Kłodzko/własne

Krzysztof Konowalczyk ponownie został szkoleniowcem Nysy Kłodzko, spadkowicza z wałbrzyskiej okręgówki. Wraca na ławkę trenerską po kilku miesiącach przerwy.

 

Zmiana trenera po spadku z okręgówki. Szkoleniowiec rezygnuje po pięciu latach

Krzysztof Konowalczyk rozpoczął poprzedni sezon na ławce trenerskiej Nysy, ale pod koniec rundy jesiennej zrezygnował z prowadzenia zespołu. – To był moment, gdzie czułem, że nie jestem w stanie wpłynąć na zespół. Graliśmy dobrze, ale nie przekładało się to na wyniki. Przebudowa zespołu w okresie zimowym nie wchodziła w grę, więc liczyłem, że takim impulsem dla drużyny będzie nowy trener – cytuje trenera klubowy profil na Facebooku.

W rundzie wiosennej zespół poprowadził Kamil Krzywda, ale ostatecznie Nysie nie udało się utrzymać w okręgówce. Przed nowym sezonem władze klubu z Kłodzka szukali nowe szkoleniowca, ale – jak przyznał wiceprezes Dawid Ciupider – z różnych powodu nie udało się nawiązać współpracy z Tomaszem Rakiem, Pawłem Sibikiem czy Piotrem Hirchillem. – Czasu między sezonami jest mało, aby w dalszym ciągu szukać trenera, więc zwróciliśmy się do Krzysztofa Konowalczyka – dodaje wiceprezes.

 

Sam szkoleniowiec już zimą miał propozycje z innych klubów, ale systematycznie odmawiał z uwagi na pracę zawodową. Między innymi z tego powodu Nysie pomagał już tylko jako zawodnik.

Ostatecznie stary-nowy szkoleniowiec przyjął propozycję powrotu na ławkę trenerską kłodzczan. – Wiem, że będzie to jeden z najmłodszych zespołów w A-klasie, ale ci chłopcy mają duży potencjał i chce pomóc im w rozwoju – tłumaczy Konowalczyk, dodając, że przerwa pozwoliła mu na spojrzenie z innej perspektywy na zespół. – Przez poprzedni czas wkradło się trochę monotonii. Ta przerwa pozwoliła mi, aby wrócić na ławkę trenerska z podwójną energią. A jak się ma klub w sercu, to nie ma się wątpliwości – dodał na klubowym profilu Nysy.

A klasa

Trzy drużyny z wrocławskiej A klasy szukają sparingpartnerów

Published

on

rywal

Trzy drużyny z A klasy z Wrocławia i okolic szukają sparingpartnerów na trzy najbliższe weekendy.

 

Orzeł w żałobie. W wypadku zginął trener, zawodnik został ciężko ranny

Zorza Pęgów, beniaminek A klasy, szuka sparingpartnera na najbliższy weekend (27/28 lipca). – Mecz u nas w sobotę lub w niedzielę po południu. Zapraszam do kontaktu – informuje Zorza.

Numer kontaktowy 516 672 846.

 

A-klasowe Maślice Wrocław poszukują sparingpartnerów w dwóch pierwszych tygodniach sierpnia. – Konkretny termin do uzgodnienia z rywalami – informuje klub.

Kontaktować można się pod numerem tel. 662 235 741.

 

Pierwszy A-klasowy zespół Sparty Wrocław poszukuje rywala z A lub B klasy na mecz sparingowy na niedzielę, 4 sierpnia. – Mieliśmy dogadany wcześniej mecz z drużyną WKS Wilczyce, która jednak zgłosiła się do Pucharu Polski i na ten właśnie weekend ma wyznaczony mecz w tych rozgrywkach. Zależy nam na meczu na naturalnym boisku – informuje Sparta.

Kontakt: sms na numer 531 271 714 lub przez klubowy FanPage INDATA Software Sparta Wrocław.

Continue Reading

A klasa

Kolejna tragiczna wiadomość. Nie żyje zawodnik Orła

Published

on

Aż trudno w to uwierzyć, ale to nie koniec tragicznych wieści po wypadku na wschodniej obwodnicy Wrocławia. Minionej nocy zmarł również zawodnik Orła Prusice.

 

Przypomnijmy, że do strasznego wypadku doszło we wtorek, 23 lipca, późnym wieczorem, na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jednym z nich jechali trener A-klasowego Orła Prusice Łukasz Kuczer oraz zawodnik Kacper Błaszczyk, którzy wracali z treningu. Obaj młodzi mężczyźni trafili do szpitala, niestety,  mimo wysiłków lekarzy nie udało się ich uratować.

W wypadku zginął również kierowca drugiego samochodu, 32-letni mieszkaniec Wrocławia.

Rodzinom wszystkich ofiar składamy najszczersze kondolencje.

 

 

Continue Reading

A klasa

Dwie drużyny z wrocławskiej A klasy szukają sparingpartnerów

Published

on

rywal

Dwie drużyny z wrocławskiej A klasy – rezerwy Polonii Bielany Wrocławskie oraz Sparta SPS Będkowo-Machnice – szukają sparingpartnerów.

 

Orzeł w żałobie. W wypadku zginął trener, zawodnik został ciężko ranny

A-klasowe rezerwy Polonii Bielany Wrocławskiej szukają sparingpartnera na weekend 3/4 sierpnia. Preferowane zespoły A lub B klasy. Kontakt z trenerem pd nr tel. 791 576 965.

Również A-klasowa Sparta SPS Będkowo-Machnice poszukuje sparingpartnerów na 3 i 10 sierpnia. – Dojedziemy do rywala – informuje klub. Kontakt pod nr tel. 537 140 800.

Continue Reading

A klasa

Orzeł w żałobie. W wypadku zginął trener, zawodnik został ciężko ranny

Published

on

W tragicznym wypadku na wschodniej obwodnicy Wrocławia zginął trener Orła Prusice, a jeden z zawodników został ciężko ranny. Ponadto zginął drugi kierowca uczestniczący w zdarzeniu.

 

Do strasznego zdarzenia doszło we wtorek, 23 lipca, późnym wieczorem, na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jednym z nich jechali trener A-klasowego Orła Prusice Łukasz Kuczer oraz jeden z zawodników, którzy wracali z treningu. Obaj młodzi mężczyźni trafili do szpitala, niestety, 28-letni trener zmarł mimo wysiłków lekarzy. Drugi z poszkodowanych jest w ciężkim stanie.

W wypadku zginął również drugi z kierowców.

Rodzinom wszystkich ofiar składamy najszczersze kondolencje.

Continue Reading

A klasa

Czarni rezygnują, Heros awansuje. Zmiany w A klasie

Published

on

A klasa

Zmiany we wrocławskiej A klasie. Jedna z drużyn zrezygnowała z awansu, co pozwoliło inne awansować od wyższej klasy rozgrywkowej. Na tym nie koniec zmian.

 

Miał być turniej, ostatecznie o finałach EURO amatorów zdecyduje jeden mecz

Czarni Sobocisko w poprzednim sezonie wygrali grupę V wrocławskiej B klasy i w nowym sezonie powinni występować w A klasie. Trafili nawet do grupy IV, ale ostatecznie wycofali się z tej klasy rozgrywkowej.

 

W ich miejsce do A klasy awansował Heros Stary Wołów, czyli czwarta drużyna w tabeli wicemistrzów B klasy z poprzedniego sezonu (trzech awansowało wcześniej). Wołowianie zagrają jednak w grupie I, a do grupy IV (w miejsce Czarnych) przeniesiona została Sparta Wrocław.

Continue Reading

A klasa

Trener szuka klubu we Wrocławiu lub okolicach miasta

Published

on

Trener szuka drużyny do poprowadzenia w A lub B klasie we Wrocławiu albo okolicach miasta.

 

Beniaminek wrocławskiej A klasy szuka zawodników i zaprasza na treningi

Trener szuka drużyny seniorów występującej w A klasie lub B klasie we Wrocławiu albo okolicach miasta. Zainteresowane kluby mogą kontaktować się pod nr tel. 721 663 758.

 

Continue Reading

To się czyta