Mecz o życie Pawła Parusa. Ty też możesz pomóc

Kibicom we Wrocławiu Pawła Parusa przedstawiać nie trzeba. Założyciel Klub Kibiców Niepełnosprawnych przez lata wspierał innych, teraz sam potrzebuje pomocy. Niedawno miał wylew i udar, przeszedł sepsę, wymaga pilnego leczenia kardiologicznego, od dwóch miesięcy jest w szpitalu, a oddycha za niego respirator. Trwa zbiórka, która ma umożliwić mu powrót do domu.

Link do zbiórki na portalu zrzutka.pl

Poniżej znajdziecie opis zbiórki, do której link znajduje się powyżej.

Młody, świetnie zapowiadający się sportowiec 22 lata temu uległ wypadkowi, który całkowicie odmienił jego życie. Jednak ani wózek, ani konieczność stałej rehabilitacji nie odebrały mu radości życia i ochoty do działania: założony przez niego w 2008 r., pierwszy w Polsce Klub Kibiców Niepełnosprawnych zrzesza setki osób. To dzięki pomysłowi i ciężkiej pracy Pawła tysiące osób wróciło do aktywności i wyszło z domu po to, by kibicować swoim ukochanym drużynom sportowym.

Paweł to ukochany mąż Asi, a także tato wyczekanej i upragnionej Julci. Niestety, życie Pawła i jego najbliższych roztrzaskało się po raz drugi 15 lipca 2022 roku. Kiedy córeczka miała dopiero 2 tygodnie, Paweł przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala. Jeszcze tego samego dnia, już na OIOMIE, dostał wylewu. Lekarze nie dawali większych nadziei. I choć Asia, gdyby mogła, oddałaby za niego swoje życie – pozostało czekanie.

Paweł to jednak fighter! Obudził się, a z czasem zaczął się logicznie komunikować. Niestety, wyniki badań były niepokojące. Okazało się, że nabawił się bardzo poważnej infekcji, a w konsekwencji doszło do sepsy. Bakterie zaatakowały jego serce i uszkodziły zastawki. W tej chwili ukochany mąż Asi wciąż jest w szpitalu; przeszedł zapalenie płuc, oddycha przez rurkę tracheostomijną, ma respirator, a lekarze próbują ustabilizować jego stan.

Pomóżmy Pawłowi i jego rodzinie! Kiedy jego stan się ustabilizuje, Asia pragnie zabrać Pawła do domu. Aby jednak mógł wyjść z OIOMU, musi mieć zapewnioną całodobową opiekę medyczną. Potrzebuje też stałego, fachowego wsparcia drugiej osoby i intensywnej rehabilitacji, która przywróci mu wcześniejszą sprawność. Potrzebuje również wielu innych rzeczy: specjalistycznych opatrunków, rehabilitacji wzroku, uszkodzonego przez wylew, leków. To gigantyczne koszty: od 20 do 50 tys. miesięcznie! Sami tego nie dźwigną. Okażmy nasze wsparcie Asi, Pawłowi i Julce i zróbmy wszystko, by mogli być razem.

By Paweł po raz drugi wygrał mecz o życie.

Paweł najbardziej na świecie marzy o tym, aby być blisko rodziny, poznać i cieszyć się swoją ukochaną córeczką. Chce jej towarzyszyć, gdy zacznie siadać, gaworzyć, chodzić, mówić pierwsze słowa. Pragnie też wrócić do aktywności – ukochanego sportu, kibicowania i działalności społecznej. Chce znów wspierać innych – jak przez ostatnie 20 lat.

Komentarze

Leave a Reply

Okręgówka

Zaległy mecz w okręgówce. Orzeł na fotel lidera nie wrócił

Published

on

W zaległym meczu wrocławskiej okręgówki Orzeł Marszowice podejmował Orła Pawłowice Wrocław. W zaciętym starciu padł remis 2:2.

Znów to zrobili. IV-ligowa Barycz wyeliminowała z pucharu rezerwy Śląska

Mecz Orła Marszowice z Orłem Pawłowice był przekładany dwa razy, ale w końcu udało się go rozegrać w środę, 16 października. Gospodarze po weekendowej porażce z Polonią Bielany Wrocławskie stracili fotel lidera na rzecz Zenitu Międzybórz, ale mogli na niego wrócić właśnie po środowym spotkaniu. Warunek był jeden – 3 punkty w starciu z drużyną z Wrocławia.

Mecz z zespołem z wrocławskich Pawłowic rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy prowadzili po golu Luki Makhatchashviliego. Tymczasem w dwóch ostatnich minutach I połowy goście nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie za sprawą bramek Szymona Biśty i Chrystiana Edelbauera.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, bowiem po godzinie gry wyrównał Przemysław Pych. Remis oznacza, że liderem pozostała drużyna z Międzyborza, z jednym punktem przewagi nad ekipami z Marszowic i Mirkowa. Orzeł Pawłowice zajmuje 5. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

Continue Reading

DolZPN

Published

on

W ćwierćfinałowym meczu Jaxan okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej Barycz Sułów pokonała rezerwy Śląska Wrocław 1:0.

Pary półfinałowe okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej

W zeszłym sezonie, na początku kwietnia br., Barycz Sułów niespodziewanie pokonała rezerwy Śląska Wrocław w finale okręgowego Pucharu Polski. Tym razem obie drużyny spotkały się już w ćwierćfinale. Przez godzinę gry lepsze wrażenie sprawiali wrocławianie, ale nie przełożyło się to na zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Najbliżej strzelenia gola był w 17. min. Maksymilian Zagórski, ale piłka po jego mocnym strzale trafiła w poprzeczkę.

W 63. min. doświadczony napastnik Piotr Grzelczyk najprzytomniej zachował się w polu karnym Śląska i strzałem z powietrza trafił do bramki strzeżonej przez Gracjana Korytkowskiego.

Jak się później okazało był to jedyny gol meczu. Wrocławianie do końca spotkania starali się doprowadzić do remisu i rzutów karnych, ale czwartoligowcy z Sułówa obronili skromne prowadzenie. Tym samym w ciągu niespełna siedmiu miesięcy po raz drugi odprawili z kwitkiem wyżej notowanego rywala.

W półfinale Barycz zagra na wyjeździe ze zwycięzcą meczu Sokół Marcinkowice – Orzeł Marszowice.

III liga

Seria czterech porażek przełamana. Ślęza wygrała w przełożonym meczu

Published

on

Ślęza Wrocław - Unia Turza Śląska

W zaległym meczu III Ślęza Wrocław pokonała Unię Turza Śląska 3:1. Tym samym wrocławianie przełamali fatalną passę czterech porażek z rzędu.

Mecz Ślęzy z Unią pierwotnie miał odbyć się 20 września, ale ze względu na zagrożenie powodzią we Wrocławiu spotkanie zostało przełożone. W nowym terminie żółto-czerwoni przystąpili do spotkania po fatalnej serii czterech porażek z rzędu.

Od początku było widać, że wrocławianie chcą za wszelką cenę zapunktować. Na bramkę gości sunęły kolejne ataki, z których dwa udało się zamienić na gole. W roli głównej wystąpił Paweł Wojciechowski, który dwukrotnie popisał się celnymi trafieniami. Warto dodać, że gospodarze mogli, a nawet powinni prowadzić wyżej.

To mogło się zemścić w II połowie, bowiem gracze Unii po przerwie prezentowali się lepiej, co potwierdzili golem Jakuba Kuczery. Z czasem gospodarze opanowali sytuację na boisku, a od 68. min. grało im się łatwiej, bowiem odzyskali dwubramkowe prowadzenie. Właśnie wtedy do siatki trafił Mateusz Kluzek.

Ostatecznie Ślęza, całkowicie zasłużenie, wygrała 3:1 i awansowała na 9. miejsce w tabeli.

Okręgówka

Nowy trener drużyny z wrocławskiej okręgówki

Published

on

Mariusz Perzyna został nowym trenerem Galakticos Solna, drużyny z wrocławskiej okręgówki.

Trener IV-ligowca zrezygnował z posady. “Zostaliśmy zaskoczeni taką decyzją”

Zarząd Klubu LKS Galakticos Solna informuje, że od dnia 14 października 2024 roku obowiązki trenera objął Mariusz Perzyna – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

To szkoleniowiec doskonale znany w regionie, posiadający licencją UEFA A. Prowadziło dotąd m.in. GKS Żórawina, FC Wrocław Academy CLJ U-17 oraz U-19, Polonię Wrocław, Świteź Wiązów, GKS Mirków, Błysk Kuźniczysko, IV-ligowego Sokoła Marcinkowice, a ostatnio Dolpasz Skokowa.

Na stanowisku trenera Galaktycznych zastąpił Grzegorza Stępnia, który niedawno zrezygnował z powodów osobistych..

Zespół z Solnej zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

Okręgówka

Lider rozbity przez Polonię. Kolejne szalone zwycięstwo WKS-u

Published

on

Orzeł Marszowice został rozbity przez Polonię Bielany Wr. i stracił fotel lidera. Piąta wygrana WKS-u po kolejnym szalonym meczu.

Męczarnie lidera z Polonią, pierwsza wygrana świdniczan uciekła w samej końcówce

Mecz lidera z Marszowic z Polonią Bielany Wrocławskie został przerwany po dwóch minutach z powodu ulewy i silnego wiatru. Po powrocie do gry na gospodarzy spadł grad… goli przyjezdnych. Orzeł przegrał 0:6 i była to jego pierwsza porażka w sezonie. Bramki dla Polonii strzelali Krzysztof Bialik – 2, Tomasz Rajczakowski – 2, Vladyslav Korol i Daniel Paszek. Warto dodać, że goście przez pół godziny grali w liczebnym osłabieniu.

Wpadkę lidera wykorzystały zespoły z Międzyborza i Mirkowa, które wyprzedziły w tabeli dotychczasowego lidera, choć warto dodać, że Orzeł ma jeden mecz mnie rozegrany. Zenit wygrał we Wrocławiu z Wratislavią 2:1. Bramki strzelali Marcin Kurasiewicz oraz Bartłomiej Kruszyński i Filip Szczypkowski.

Tymczasem GKS Mirków gościł w Wołowie, ale to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Norberta Walczaka. Później strzelali już tylko goście, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:1.

Tuż za podium awansował WKS Wierzbice, który wygrał piąty mecz z rzędu i po raz kolejny zrobił to w dramatycznych okolicznościach. Dolpasz Skokowa jeszcze do 83. min. prowadził 3:1, ale ostatecznie goście wygrali 4:3 zwycięską bramkę strzelając w 95. min. spotkania. Na listę strzelców wpisali się Igor Gajewski, Maciej Owczarek, Maciej Marciniszyn oraz Ihor Alantiev, Krzysztof Fikus, Alefe Lima i Anton Kachkov.

Czarni Jelcz-Laskowice wciąż muszą poczekać na pierwsze ligowe zwycięstwo. Tym razem beniaminek uległ Błyskowi Kuźniczysko 1:5.

Na wyjeździe, tyle że znacznie skromniej, wygrał Orzeł Pawłowice, który pokonał w Solnej Galakticos 1:0. Jedynego gola strzał strzelił Jakub Nowak.

Podział punktów Lutyni, gdzie Piast podejmował Polonię Trzebnica. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale goście zdołali doprowadzić do podziału punktów. Bramki strzelali Giorgi Chokheli i Kacper Biliński oraz Grzegorz Rajter i Daniel Łuczak.

Ponadto Polonia Jaszowice bezbramkowo zremisowała z Rokitą Brzeg Dolny.

on

Lider wywalczył wygraną w ostatnich sekundach, tymczasem Polonia-Stal w ostatnich minutach wypuściła z rąk pierwsze zwycięstwo. Seria czterech remisów w kolejce.

Sekundy i dwa karne od sprawienia sensacji. „Ogromne gratulacje za charakter”

To był niemal idealny mecz Polonii Środa Śląska w obronie. Niemal, bowiem jednak w 93. min. przydarzył się błąd, który w zamieszaniu w polu karnym wykorzystał Filip Barski i dał zwycięstwo liderowi z Woliborza. Tym samym Słowianin wygrał 11 mecz w sezonie z rzędu.

Lider utrzymał przewagę nad kolejnymi zespołami na podium, które też wygrały, choć nie były to mecze łatwe i przyjemne. Barycz Sułów długo nie mogła przełamać defensywy Piasta Nowa Ruda, ale w końcu, w 55. minucie, do siatki trafił Piotr Grzelczak, a pod koniec meczu wynik na 2:0 ustalił Jakub Gil.

Tyle samo punktów co sułowianie ma Moto-Jelcz Oława, który w derbach pokonał Błyskawicę Gać. Więcej: Derby dla Moto-Jelcza. Piękne gole otworzyły mecz w Gaci

Po dwóch meczach bez wygranej na zwycięską ścieżkę wróciła Iskra Księginice, która zdobyła komplet punktów w Lubaniu. Goście prowadzili do przerwy po golach Mateusza Kochmana i Kornela Ciupki. Po zmianie stron do siatki trafił Daniel Ziółkowski, ale na doprowadzenie choćby do remisu gospodarzom doprowadzić już się nie udało.

Prochowiczanka objęła prowadzenie już w 7. min. meczu w Ząbkowicach Śląskich, a na listę strzelców wpisał się Pedro Rodrigues. Bardzo szybko wyrównał jednak z rzutu karnego Dawid Kuriata, a po kilku następnych minutach Orła na prowadzenie wyprowadził Wiktor Chamerski. Wynik na 3:1 ustalił w II połowie Tomasz Robak.

Wielkie emocje w Głogowie, gdzie rezerwy Chrobrego zremisowały z Piastem Żmigród strzelając wyrównującego gola w 98/ min. meczu. Więcej tutaj: Mogło być 4:1, skończyło się 3:3. Zdecydowała “pajęczyna” zdjęta w 98. minucie

Górnik Złotoryja prowadził już 2:0 w meczu z Orłem w Mysłakowicach. Gospodarze zdołali jednak wyrównać po golach Patryka Bębenka i Mateusza Zatylnego.

Podział punktów również w dwóch ostatnich spotkaniach. Polonia-Stal Świdnica była kilka minut od pierwszej wygranej w sezonie, ale nie dowiozła prowadzenia do końca wyjazdowego spotkania we Spartą Grębocice. Goście prowadzili po bramce Bartosza Kruchlaka, ale w końcówce wyrównał pięknym strzałem Szymon Kotuła.

Z dużej chmury – czyli derbów Bielawianka – Lechia Dzierżoniów – mały deszcz, bowiem w Bielawie padł bezbramkowy remis.