Podwyżki dla sędziów i duża nowość [STAWKI EKWIWALENTÓW 2022/23]

Znamy stawki ekwiwalentów sędziowskich w niższych ligach na Dolnym Śląsku, które będą obowiązywały w sezonie 2022/23. Arbitrów czekają spore podwyżki, jest też duża nowość.

 

Nowy szef sędziów na Dolnym Śląsku, pierwsza kobieta w zarządzie

Dobra wiadomość dla sędziów piłkarskich w niższych ligach na Dolnym Śląsku. Większość z nich może liczyć na kilkunastoprocentowe (netto) podwyżki ekwiwalentów sędziowskich od sezonu 2022/23.

 

Przykładowe podwyżki ekwiwalentów sędziów głównych w porównaniu z wiosną 2022 roku. Stawki netto:

  • IV liga – 271 zł (wcześniej 238 zł, wzrost o 12,1 %) 
  • Okręgówka ? 217 zł (wcześniej 190 zł, wzrost o 12,4 %)
  • Klasa A ? 163 zł (wcześniej 147 zł, wzrost o 9,8 %)
  • Klasa B ? 145 (wcześniej 125 zł, wzrost o 13,7 %)

 

Do tabeli ekwiwalentów (całość poniżej) dodano również nową kategorię – sędziów którzy sami prowadza mecze poszczególnych klas rozgrywkowych (od A klasy, przez mecze juniorów, po rozgrywki kobiet). Mogą oni liczyć wtedy na większą stawkę. Poniżej dwa przykłady:

  • Klasa A ? 199 zł (o 18 % więcej od głównego w trójce)
  • Klasa B ? 176 zł (o 17,6 % więcej od głównego w trójce, o 7,3 % więcej  od głównego A klasy w trójce)

 

Oto pełne tabele ekwiwalentów sędziowskich na sezon 2022/23

 

 

 

    

3 thoughts on “Podwyżki dla sędziów i duża nowość [STAWKI EKWIWALENTÓW 2022/23]

  1. Niestety, ale tego wzrostu stawek netto nie da się porównać w taki sposób – zmieniła się stawka podatku dochodowego z 17% na 12%, więc te obliczenia nie są wymierne

  2. Znowu podwyżki diet sędziowskich???Przecież były podwyżki przed startem rundy wiosennej i teraz znowu mają być?To jakiś żart?Skąd kluby mają na te podwyżki brać pieniądze?O tym akurat ŻADEN MĄDRALA się nie wypowiada,bo zapewne ci,co decyduja o tych podwyżkach nie mają ŻADNEGO POJĘCIA O FINANSOWANIU AMATORSKICH KLUBÓW.I niech ŻADEN Z NICH nie mówi o możliwościach pozyskiwaniu sponsorów.Już widzę te tłumy drobnych przedsiębiorców biegnących do małych klubów z walizkami pieniędzy.Bo te małe kluby finansują TYLKO PASJONACI,często kosztem życia rodzinnego,zawodowego i swojego mniejszego lub większego biznesu.Korzyści z tego nie mają ŻADNYCH,tylko osobistą satysfakcję ze swojej pasji.Akurat w moim zaprzyjaźnionym klubie dowiedzieli się,że dostaną mniejszą dotację.W ubiegłym sezonie dostali 7 tys zł,teraz dostaną 5,5 tys.Na trzy drużny.Kwota oszałamiająca.Już w ubiegłym sezonie brakowało pieniędzy a co będzie teraz?Sponsorów nie było i nie ma nadal,mimo szeroko podjętych działań kilku osób w klubie.Oprócz dotacji zawodnicy i działacze opłacają składki( o ile mi wiadomo to jest to 60 zł/miesiąc).Tych ustawicznie podwyższać nie można,bo ktoś ,kto ma płacić 100-150 zł miesięcznie za grę w piłkę,płacił nie będzie a w piłkę pogra z kolegami na orliku czy gdziekolwiek indziej.ZA DARMO.W podanych kwotach diet jest też jedna nieścisłość.Od rundy wiosennej w klasie B,gdy na meczu jest jeden sędzia (czyli ZAWSZE,NA KAŻDYM MECZU,bo tak było ZAWSZE i kluby BARDZO RZADKO wnioskują o 3 sędziów na klasę B co wiąże się z dodatkowymi kosztami) ekwiwalent sędziowski wynosił 156 zł na rękę.Teraz na rękę będzie 176 zł.A jesienią było 112 zł.Czyli podwyżka o 57 % w stosunku do jesieni.W ŻADNYM ZAKŁADZIE PRACY NIKT NIE DOSTANIE TAKIEJ PODWYŻKI W CIĄGU ROKU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.