Radosne derby w II lidze. Rezerwy Śląska wygrały w Lubinie

Derby Dolnego Śląska w II lidze. Rezerwy Śląska wygrały w Lubinie z rezerwami Zagłębia 4:3, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w lidze. Kibice oglądali radosny futbol, w którym nie zabrakło i pięknych goli, jak i gapiostwa defensywy.

UEFA Region?s Cup. Dolny Śląsk wygrał 3:0 i został mistrzem Polski

W derbach, w których spotkały się dwie drużyny rezerw ekip z ekstraklasy, zobaczyliśmy głównie młodzież. W obu zespołach w wyjściowych składach było po 5 młodzieżowców, a średnia wieku wrocławian była poniżej 20 lat. A że młodość ma swoje prawa, to stadionie Zagłębia wiedzieliśmy sporo młodzieżowej fantazji.

Świetnie mecz rozpoczęli goście, którzy do Lubina przyjechali z jednym punktem na koncie. W 9 min. pięknym strzałem zza pola karnego popisał się? były zawodnik Miedziowych Adrian Bukowskiego. Zagłębie próbowało odpowiedzieć, ale to Śląsk znów był konkretniejszy. W 22 min. świetną, zespołową akcję zakończył duet Michał Szmigiel i Szymon Krocza ? ten pierwszy idealnie podał, a kapitan WKS-u strzałem w krótki róg podwyższył prowadzenie.

Jak wiadomo 2:0 to niebezpieczne prowadzenia. Zwłaszcza gdy popełnia się proste błędy. W 37 min. gapiostwo defensywy Śląska wykorzystał Adam Ratajczyk, a dwie minuty później ? Szymon Kobusiński.

Wymiana ciosów trwała również po przerwie. Sytuacji nie brakowało, ale na gola czekaliśmy do 68 min. Warto jednak było, bowiem Michał Szmigiel popisał się świetnym strzałem z ok. 20 metrów. Cztery minuty później uderzeniem z ok. 30 metrów odpowiedział Bartłomiej Kłudka, którym nieoczekiwanie ? przy ?pomocy? Józefa Burty ? doprowadził do wyrównania.

Na tym jednak nie koniec. Minęły 2 minuty i Śląsk znów prowadził ? po akcji Bukowskiego, rezerwowy Miłosz Kurowski świetnie opanował piłkę i nie dał szans Szymonowi Weirauchowi. Wrocławscy kibice z pewnością byli pełni obaw po tym, jak do tej pory z prowadzeniem w meczu radzili sobie podopieczni Krzysztofa Wołczka. Tym razem jednak udało się obronić 3 punkty, które pojechały ? po raz pierwszy w sezonie ? do Wrocławia.