Published

on

Marcin Przybylski został nowym napastnikiem III-ligowych Karkonoszy Jelenia Góra. Z klubem żegna się natomiast innych snajper Mateusz Baszak.

Ze Ślęzy do II-ligowego GKS-u

Marcin Przybylski został nowym napastnikiem Karkonoszy Jelenia Góra, z którymi podpisał dwuletni kontrakt. 28-latek to wychowanek Śląsk Wrocław, później był czołowym strzelcem w kilku III-ligowych klubach, jak Podhale Nowy Targ, Błyskawica Gać i MKS Kluczbork. W sumie na tym szczeblu rozgrywkowym rozegrał 185 meczów i zdobył 86 bramek. Ostatnie pół roku spędził w IV-ligowej Sparcie Katowice.

W barwach MKS-u miał okazję trzy razy mierzyć się z Karkonoszami i trzy razy wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko, bowiem jego zespół za każdym razem wygrywał mecz, a on w każdym z tych spotkań zdobywał jednego gola, co w umie dało mu trzy trafienia. Wierzymy, że teraz równie skuteczny będzie grając dla kibiców przy Złotniczej 12! – czytamy na profilu Karkonoszy na Facebooku.

Z Jelenią Góra natomiast żegna się dotychczasowy najlepszy strzelec zespołu, czyli Mateusz Baszak. – Zarząd klubu złożył zawodnikowi ofertę przedłużenia umowy, jednak nie została ona zaakceptowana. Mateusz, dziękujemy za wspólnie spędzony czas, niezapomniane chwile i emocje jakich dostarczyłeś kibicom grając w koszulce Karkonoszy oraz życzymy powodzenia, zarówno w życiu prywatnym jak i sportowym – dodaje klub.

Przypomnijmy, że niespełna 26-letni zawodnik spędził w Karkonoszach 2 lata, choć w ostatnich miesiącach leczył groźna kontuzję.

III liga

Wojtyra katem lidera, Nagrodzki uratował punkt w doliczonym czasie gry

Published

on

Wygrana, przegrana i trzy remisy – to dorobek dolnośląskich zespołów w sobotnich meczach III ligi. Rezerwy Śląska straciły fotel lidera po pierwszej przegranej w sezonie.

Śląsk ma nowego napastnika… na przyszłość. Kto będzie strzelał gole teraz?

Przy Oporowskiej spotkały się dwie drużyny bez porażki – rezerwy Śląska podejmowały MKS Kluczbork. Po pierwszej słabej połowie wrocławianie przegrywali po golu z rzutu karnego w wykonaniu Dawida Wojtyry. Zaraz po przerwie wyrównał Wiktor Kamiński i wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Niestety, dwie minuty później arbiter znów wskazał na wapno (tym razem po nieco wątpliwym faulu) i Wojtyra znów pokonał Gracjana Korytkowskiego. 26-letni napastnik MKS-u okazał się katem Śląska II, bo w 65. min. ustalił wynik na 3:1 strzałem z rzutu wolnego.

WKS stracił fotel lidera, który zajęła Warta Gorzów Wlkp. Gorzowianie zremisowali z innym zespołem ze stolicy Dolnego Śląska – Ślęza 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 63. min. za sprawą Karola Gardzielewicza, ale bardzo szybko wyrównał Ihor Wanda.

Karkonosze Jelenia Góra podejmowały Podlesiankę Katowice i po godzinie wyszły na prowadzenie po golu Michała Pojaska. Niestety, kilka minut później wyrównał Jacek Jarnot i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wynik 1:1 padł również w Polkowicach. Stal Brzeg przez większość meczu prowadziła po golu z rzutu karnego Michała Sypka. Górnik wyrównał w dramatycznych okolicznościach w 95.min. po golu Michała Nagrodzkiego.

Z kompletu punktów tym razem cieszyli się tylko zawodnicy rezerw Miedzi Legnica. Beniaminek wygrał z Cariną Gubiną 2:1. Bramki strzelali Oliwier Szymoniak i Hubert Krawczun oraz Denis Matuszewski.

on

Śląsk II pewnie pokonał Odrę i utrzymał prowadzenie w III lidze. Pierwsza wygrana Górnika Polkowice i pierwsza porażka rezerw Miedzi. Dwa mecze przełożone.

Asysta bramkarza i lider pokonany. Seria rezerw Chrobrego zakończona w Gaci

W 5. kolejce III ligi swoje mecze rozegrały trzy dolnośląskie drużyny, bowiem spotkania Ślęzy Wrocław i Karkonoszy Jelenia Góra zostały przełożone. Powodem jest mecz reprezentacji Dolnego Śląska, która w Kazachstanie powalczy o awans do finałów UEFA Region’s Cup.

Lider z Wrocławia podejmował Odrę Bytom Odrzański. Gracze Śląska II mieli sporą przewagę, ale długo nie potrafili przebić muru obrony gości. W końcu dokonał tego doświadczony Hubert Muszyński, który w ciągu trzech minut strzelił 2 gole i oba strzałami głową. Kolejne dwie bramki zdobył Simon Schierack oraz Jan Chodera, i ostatecznie wrocławianie wygrali 4:0.

Po trzech porażkach i jednym bezbramkowym remisie przełamali się gracze Górnika Polkowice. Podopieczni Enkeleida Dobi’ego wygrali w Słubiach z Polonią 3:0. Gole dla gości strzelali Maciej Bancewicz, Mateusz Surożyński i Mariusz Szuszkiewicz.

Polkowiczanie wygrali pierwszy mecz, tymczasem legniczanie po raz pierwszy przegrali. Miedź II uległa w Pawłowicach Śląskich Pniówkowi 1:2. Gospodarze prowadzili po dwóch golach Dawida Hanzela, ale kwadrans przed końcem meczu Michał Kaczmar zdobył gola kontaktowego. Niestety, na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

III liga

Zbigniew Smółka, do końca ubiegłego sezonu trener III-ligowych Karkonoszy, wrócił na ławkę trenerską w tej samej lidze. Został bowiem szkoleniowcem Stali Brzeg.

Rezerwy Śląska zwyciężyły lidera III ligi i zajęły jego miejsce. Miedź II lepsza od Ślęzy

Zbigniew Smółka zastąpił na ławce trenerskiej Stali Pawła Schmidta, który 20 sierpnia został odwołany z funkcji I trenera. 52-letni szkoleniowiec zdążył już nawet zadebiutować w minioną środę w wyjazdowym meczu w Zielonej Górze, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Przypomnijmy, że doskonale znany na Dolnym Śląsku trener do czerwca prowadził III-ligowe Karkonosze Jelenia Góra. Objął zespół w połowie kwietnia, kiedy po siedmiu porażkach z rzędu jeleniogórzanie mocno zbliżyli się do strefy spadkowej. Pod jego wodzą Karkonosze wygrały 2 pierwsze mecze, później trzy zremisowali, by na koniec ponieść cztery porażki. Ostatecznie zdobyli 9 punktów w 9 meczach, ale cel – czyli utrzymanie – został osiągnięty.

Teraz Smółka wrócił do III ligi, a ze swoimi byłymi podopiecznymi spotka się 21 września w Brzegu, kiedy Stal podejmie Karkonosze.

III liga

Published

on

W meczu na szczycie III ligi Śląsk II Wrocław pewnie pokonał Karkonosze Jelenia Góra 3:0 i został nowy liderem. W drugim meczu rezerwy Miedzi Legnica minimalnie lepsze od Ślęzy Wrocław.

Wychowanek Miedzi trafił do klubu z włoskiej Serie A

Na wtorek, 20 sierpnia, zaplanowano dwa spotkania 4. kolejki III ligi, ale nie byle jakie. W Jeleniej Górze lider, z kompletem punktów na koncie, podejmował wicelidera rezerwy Śląska Wrocław. W Legnicy natomiast spotkały się dwie inne drużyny z czołówki – rezerwy Miedzi i Ślęza Wrocław.

W meczu na szczycie druga drużyna Śląska nie dała większych szans Karkonoszom. Wrocławianie pierwszą połowę całkowicie zdominowali, co przełożyło się na dwie bramki w samej końcówce autorstwa Michała Milewskiego i Simona Schieracka.

Po przerwie spotkanie się wyrównało, ale gospodarze nie było w stanie poważnie zagrozić bramce Gracjana Korytkowskiego. Gdy w 80. min. drugą żółtą kartkę otrzymał Dominik Radziemski stało się niemal jasne, że Karkonoszom będzie niezwykle trudno choćby o punkt. Kilka minut później wynik na 3:0 dla gości ustalił świeżo wprowadzony Wiktor Kamiński. Tym samym Karkonosze straciły pierwsze punkty w sezonie oraz fotel lidera, na który wskoczyły… rezerwy Śląska.

Długo nudą wiało w Legnicy, gdzie rezerwy Miedzi podejmowały Ślęzę Wrocław. O losach spotkania rozstrzygnęła końcówka. W 70. min. gola strzałem głową zdobył Marcin Manikowski. Gdy wydawało się, że gospodarze wygrają w 90. min. wyrównał Kamil Olek. To nie był jednak ostatni emocjonujący moment. W ostatniej minucie meczu zwycięskiego gola dla legniczan zdobył Miłosz Stępnik.

W środę swój mecz zagra Górnik Polkowice, który podejmie Stilon Gorzów Wielkopolski.

III liga

Przybylski – Odra 5:3. Karkonosze samodzielnym liderem, falstart Górnika

Published

on

Karkonosze wygrały 5:3 Odrę Bytom Odrzański i zostały samodzielnym liderem III ligi. Wszystkie pięć goli dla gospodarzy zdobył Marcin Przybylski.

Po trzech kolejkach liderem i jedyną drużyną z kompletem punktów są Karkonosze Jelenia Góra. Podopieczni Jacka Kołodziejczyka podejmowali Odrę Bytom Odrzański i zaczęli bardzo dobrze, bo po dwóch golach Marcina Przybylskiego prowadzili 2:0. W samej końcówce I połowy goście jednak doprowadzili do remisu. Gospodarze mieli tego dnia jednak Przybylskiego, który po zmianie stron do dwóch goli dołożył 3 (!) kolejne i miał w sumie na koncie 5 trafień. Ostatecznie gracze Odry odpowiedzieli jeszcze 3 bramką i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3.

Szansę na komplet punktów mieli również wrocławscy trzecioligowcy, ale podzielili się punktami ze swoimi rywalami. O ile piątkowy remis Ślęzy z mocnym LKSem Goczałkowice Zdrój 2:2 niespodzianką nazwać nie można (Zabrakło kilku minut. Ślęza blisko trzeciego zwycięstwa w sezonie) to już 1:1 rezerw Śląska Wrocław z Unia Turza Śląska już bardziej. Zwłaszcza że wrocławianie długo przegrywali i dopiero pod koniec wyrównał Jan Chodera.

Siedem punktów, obok Śląsk II i Ślęzy, mają również rezerwy Miedzi Legnica. Beniaminek po dwóch golach Szymona Skrzypczaka wygrał w Brzegu ze Stalą 2:1.

Cztery dolnośląskie drużyny są w czołówce tabeli, odmiennie sezon rozpoczął natomiast Górnik Polkowice. Podopieczni Enkelida Dobi’ego przegrali 3 ligowe mecze, a w ostatnim ulegli na wyjeździe Podlesiance Katowice 1:2. Jedynego gola dla polkowiczan zdobył Michał Nagrodzki.

Ślęza Wrocław - LKS Goczałkowice Zdrój

Na inaugurację 3. kolejki III ligi, już w piątek we Wrocławiu spotkały się dwie drużyny z kompletem punktów – Ślęza i LKS Goczałkowice Zdrój.

Na początku spotkania groźniejsi byli przyjezdni, ale żółto-czerwoni przetrwali ich ataki, a potem sami przejęli inicjatywę. W 16. min. po zagraniu w polu karnym ręką przez jednego z z defensorów, pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Robert Pisarczuk. W samej końcówce I połowy precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Paweł Wojciechowski i było 2:0.

Druga połowa była wyrównana, ale tym razem goście byli skuteczniejsi. Gola kontaktowego strzelili już na początku II połowy. Do końca próbowali wyrównać i sztuka ta im się udała w 87. min.

Dwie czołowe drużyny III ligi na początku sezonu podzieliły się więc punktami. Wynik wydaje się sprawiedliwy, choć szkoda, że wrocławianom nie udało się dowieźć kompletu punktów do końca. Bo zabrakło naprawdę niewiele.