Dawid Pożarycki został nowym trenerem czwartoligowego Moto-Jelcza Oława. W klubie doszło również do zmian we władzach.

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia

Dawid Pożarycki został nowym trenerem Moto-Jelcza Oława, zespołu z dolnośląskiej IV ligi. 33-letni szkoleniowiec ostatnich pięć lat prowadził Burzę Bystrzyca, z którą awansował do klasy okręgowej.

Ponadto w klubie na początku lipca doszło do walnego zebranie członków stowarzyszenia MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Podczas spotkania przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Fliśnika, a jego następcą został Bartosz Łuś.

IV liga

Ostre strzelanie w Gaci i Sułowie. Przełamanie Bielawianki

Published

on

6. kolejka IV ligi. Ostre strzelanie w Sułowie i Gaci – Barycz wygrała 10:1, a Słowianin 7:0. Przełamanie Bielawianki, pierwszy gol Lechii.

Wojtyra katem lidera, Nagrodzki uratował punkt w doliczonym czasie gry

Po kolejnej stracie punktów przez rezerwy Chrobrego Głogów, nowym liderem został Słowianin Wolibórz. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego nadspodziewanie łatwo poradzili sobie w Gaci z beniaminkiem wygrywając aż 7:0. Bramki strzelali Adrian Niewiadomski – 3, Wojciech Szuba – 2 oraz Hubert Nowacki i Szymon Tragarz.

Jeszcze wyższy wynik padł w Sułowie, gdzie Barycz podejmowała Górnika Złotoryja. Gospodarze rozbili przyjezdnych aż 10:1. Hat-trickiem popisał się Wojciech Łuczak, a dwie bramki zdobył Mateusz Stempin. Po jednej bramce dołożyli Jakub Gil, Wiktor Kacprzak, Jakub Bohdanowicz, Jakub Smektała i Piotr Grzelczak. Bramkę honorową dla gości zdobył Bartłomiej Kłos.

Wspomniani wyżej głogowianie tym razem zremisowali z Lechią Dzierżoniów 1:1. Chrobry II, mimo sporej przewagi, prowadził do przerwy tylko 1:0 po bramce Tomasza Wojciechowskiego. W 61. min. wyrównał Dawid Wasilewski strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Co ciekawe, było to pierwszy gol dzierżoniowian w sezonie.

1. Dwie drużyny z górnej połówki tabeli – Iskra i Moto-Jelcz Oława – spotkały się w Księginicach. W 11. min. gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Macieja Maćkowa, na którego w 30. min. odpowiedział Mateusz Gancarczyk. Ostatni kwadrans goście grali w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Janusza Gancarczyka i Krzysztofa Gancarczyka, które według oławian były pokazane w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

Dobrą passę podtrzymał Orzeł Ząbkowice Śląskie, który wygrał drugi mecz z rzędu pokonując Spartę Grębocice 2:0. Bramki strzelali Andrzej Malik oraz Szymon Matusik.

Dwóch beniaminków spotkało się również w Bielawie, gdzie Bielawianka zmierzyła się z Orłem Mysłakowice. Gospodarze wygrali 3:0 i zdobyli tym samym pierwsze punkty w sezonie. Na listę strzelców wpisali się Hubert Ewiak, Fabian Śmigrodzki i Jakub Jaworski. Warto odnotować, że goście również kończyli w podwójnym osłabieniu.

Bielawianka opuściła ostatnie miejsce w tabeli, na które spadła Polonia-Stal Świdnica. Świdniczanie ulegli w Węglińcu Łużycom Lubań 1:2. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Daniel Ziółkowski, a dla gości trafił Hubert Lipiński.

Podział punktów w Nowej Rudzie, gdzie Piast zremisował 1:1 z Prochowiczanką. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą Yevgeniya Bilokina, ale niedługo później wyrównał Marcel Schmidt.

W niedzielę zmierzą się Piast Żmigród i Polonia Środa Śląska.

on

Paweł Zieliński, w przeszłości zawodnik m.in. Śląska Wrocław, Miedzi Legnica, a ostatnio Widzewa Łódź, został graczem beniaminka IV ligi Orła Ząbkowice Śląskie. Zawodnik wrócił więc do klubu, w którym zaczynał piłkarską karierę.

Sparta górą w starciu beniaminków, Piast wiceliderem

148 meczów w ekstraklasie i 117 w I lidze. 4 gole i 10 asyst w najwyższej klasie rozgrywkowej, a także 7 bramek i 8 ostatnich podań na zapleczu ekstraklasy. Z takimi statystykami profesjonalną karierę zakończył Paweł Zieliński, do końca czerwca zawodnik Widzewa Łódź. Wcześniej występował również w Miedzi Legnica i Śląsku Wrocław.

W stolicy Dolnego Śląska najpierw jednak występował w III-ligowej Ślęzie Wrocław, a wcześniej w Bielawiance i Orle Ząbkowice Śląskie, którego jest wychowankiem. 34-letni defensor nie kończy jednak przygody z piłką i wraca do klubu, w którym zaczynał. Podobnie zresztą jak jego młodszy brat Piotr, obecnie pomocnik Interu Mediolan.

Jego chęć gry w Orle dla wielu wydawała się żartem i nieosiągalną wręcz rzeczą, i nie zmieniał tego fakt, iż to nasz wychowanek z DNA Orła. Mijały tygodnie, a on konsekwentnie odrzucał propozycje klubów z I czy też II ligi. Nie skusiła go również bardzo atrakcyjna pod względem finansowym propozycja jednego z naszych ligowych rywali – poinformował Orzeł na swoim profilu na Facebooku.

Ostatecznie szefowie klubu doszli do porozumienia z doświadczonym defensorem i już od najbliższego spotkania ze Spartą Grębocice będzie on dostępny dla trenera Piotra Kupca.

IV liga

IV liga. Sparta górą w starciu beniaminków, Piast wiceliderem

Published

on

5. kolejka IV ligi. Pierwsza porażka lidera, pierwsze zwycięstwo Sparty. Piast wiceliderem, zacięty remis w starciu Polonii z Iskrą.

Były trener Karkonoszy wrócił do III ligi

Pięć meczów 5. kolei IV ligi zostało przełożonych ze względu na mecz reprezentacji Dolnego Śląska w Kazachstanie, którego stawką będzie awans do finałów UEFA Region’s Cup w przyszłym roku. Dlatego w sobotę rozegrane zostało tylko cztery mecze, ale i w nich emocji nie zabrakło.

Lider z Głogowa doznał pierwszej porażki w sezonie ulegając na wyjeździe beniaminkowi z Gaci 0:2. Więcej o tym meczu: Asysta bramkarza i lider pokonany. Seria rezerw Chrobrego zakończona w Gaci

Na 2. miejsce w tabeli wskoczył Piast Żmigród, który przywiózł komplet punktów ze Świdnicy. Losy meczu rozstrzygnęły w ciągu 3 minut, niedługo po przewie, kiedy na listę strzelców wpisali się Piotr Kotyla i Marcin Gołębiowski. Tym samym Polonia-Stal wciąż pozostaje bez wygranej w sezonie.

W Grębocicach spotkały się dwie drużyny, które do tej pory przegrały wszystkie spotkania – miejscowa Sparta i Bielawianka. Goście prowadzili do przerwy 2:0, po golu Łukasza Maciejewskiego z rzutu karnego i trafieniu samobójczym.

Ostatnie 20 minut spotkania należały do gospodarzy. W 74. min. Szymon Gil trafił z jedenastki, a minutę później wyrównał Patryk Taratuta. Zwycięskiego gola dla gospodarzy w 85. min. zdobył Mateusz Dobrakowski.

Emocji nie brakowało również w Środzie Śląskiej. Gospodarze rozpoczęli i zakończyli strzelanie, kiedy bramki zdobywali Jakub Biliński i Kamil Liberek. Między nimi trafiali Jakub Zdulski oraz Mateusz Kochman, więc spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

on

Błyskawica Gać pokonała lidera IV ligi, rezerwy Chrobrego Głogów, w meczu 5. kolejki. Tym samym gospodarze przerwali świetną passę przyjezdnych, którzy mili na koncie cztery wygrane.

5. kolejka IV ligi rozgrywana jest na raty. Ze względu na mecz reprezentacji Dolnego Śląska, która w niedzielę powalczy w Kazachstanie o awans na finały UEFA Region’s Cup, pięć spotkań zostało przełożonych. Cztery odbywają się zgodnie z planem, a jednym z nich było pojedynek w Gaci, gdzie beniaminek podejmował lidera z Głogowa.

Chrobry II imponująco rozpoczął sezon od czterech zwycięstw. Świetna passa została jednak przerwana w sobotnie, wczesne popołudnie. Podopieczni Marcina Krzykowskiego po raz kolejny pokazali, że mogą być groźni nawet dla najmocniejszych ekip ze stawki. Niedawno byli bliscy sprawiania niespodzianki w Sułowie, teraz odprawili z kwitkiem lidera.

Gospodarze załatwili sprawę w ciągu 8 minut, które jednak przedzieliła przerwa. W 45. min. bramkarz Patryk Janiczak posłał piłkę na kilkadziesiąt metrów do Konrada Korby, ten skorzystał z błędu defensora i posłał piłkę do siatki głogowian. Tym samym golkiper gospodarzy zaliczył asystę!

W 53. min. Wiktor Słowiński ustalił wynik meczu na 2:0 strzałem z około 14 metrów pod długim rogu bramki przyjezdnych.

IV liga

IV liga. Iskra zapłonęła po przerwie, 20-latek z Nowej Rudy nie zwalnia tempa

Published

on

4. kolejka IV ligi za nami. Rezerwy Chrobrego Głogów z czwartym zwycięstwem, szalony mecz w Księginicach. Świetna dyspozycja 20-latka z Nowej Rudy.

Przybylski – Odra 5:3. Karkonosze samodzielnym liderem, falstart Górnika

Czwartoligowcy nie zwalniają tempa i po świątecznej kolejce w środę i czwartek, w weekend ponownie wybiegli na ligowe boiska. Tempa nie zwalnia również lider z Głogowa, który jako jedyny ma komplet wygranych na koncie. Tym razem podopieczni Sebastiana Górskiego pokonali Prochowiczankę 4:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1 po golach Ziemowita Witczaka i Miłosza Skowronka oraz Wojciecha Galasa dla przyjezdnych. Po przerwie wynik ustalili Fabian Wojtal i Maciej Diduszko.

Za plecami lidera są dwie drużyny bez porażki na koncie – Słowianin Wolibórz i Iskra Księginice. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego bez większych problemów pokonali Bielawiankę 4:0. Gole strzelali Szymon Tragarz – 2, Filip Barski i Adrian Niewiadomski.

Iskra natomiast podejmowała Polonię-Stal Świdnica. Goście kiepsko zaczęli sezon, ale w Księginicach zagrał świetną I połowę. Po 26. minutach świdniczanie prowadzili 3:1. Gospodarze zagrali do końca – tuż przed przerwą złapali kontakt, a w II połowie dołożyli 2 gole i ostatecznie wygrali 4:2. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Kochman, Wojciech Konefał, Maciej Maćków i Adam Mazurowski oraz Wojciech Sowa – 2 i Miłosz Taranek.

Bez porażki w sezonie jest również Piast Żmigród, który wygrał z dotąd niepokonanym Górnikiem Złotoryja 4:1. Bramki dla ekipy Marcina Foltyna strzelali: Kacper Oberc, Patryk Szymański, Adrian Pytlik i Jakub Widerski.

Żmigrodzian od podium oddzielają dwa zespoły z trzema wygranymi na koncie – Moto-Jelcz Oława i Barycz Sułów. Oławianie pokonali w Dzierżoniowie Lechią, a jedynego gola zdobył Mateusz Gancarczyk.

Tymczasem Barycz podejmowała ostatnią w tabeli Spartę Grębocice i nie dała rywali za dużo szans. Sułowianie pokonali rywala 7:0, a gole strzelali Wiktor Kacprzak – 2, Jakub Gil, Dawid Bąk, Filip Michalski, Adrian Puchała i Piotr Grzelczak.

Drugie zwycięstwo w przeciągu kilku dni odniósł Piast Nowa Ruda. Podobnie jak w środę bohaterem noworudzuian został 20-letni Karol Gawrol, który znów strzelił obie bramki w zwycięskim 2:1 meczu z Polonią Środa Śląska. Dla gości trafił Tomasz Wroński.

W meczu beniaminków w Ząbkowicach Śląskich do przerwy prowadzili gości z Gaci, po golu Damiana Draczyńskiego. Po zmianie stron strzelali już tylko gracze Orła, który pokonał Błyskawicę 3:1. Do siatki przyjezdnych trafiali Michał Szabat, Oskar Stachurski i Kamil Ostaszewski.

Jedyny mecz w tej kolejce padł w Mysłakowicach, gdzie Orzeł bezbramkowo zremisował z Łużycami Lubań, które oficjalnie były gospodarzem spotkania.

on

W czwartek dokończona została 3. kolejka IV ligi. Jedyną drużyną z kompletem punktów pozostały rezerwy Chrobrego Głogów. Pewną wygraną odniosła Błyskawica Gać.

Czwarte miejsce wystarczyło do… awansu do okręgówki

W świąteczny czwartek dokończona została 3. kolejka IV ligi. Z czterech zespołów z kompletem punktów zostały tylko rezerwy Chrobrego. Głogowianie pokonali na wyjeździe Orła Ząbkowice Śląskie 1:0, a jedynego gola meczu zdobył Krzysztof Janiszewski, który w 50. min. przelobował strzałem głową bramkarza gospodarzy. W sumie cztery drużyny nie przegrały jeszcze ligowego meczu.

Wydarzeniem kolejki było spotkanie z Woliborzu, w którym Słowianin nadspodziewanie łatwo rozbił Barycz Sułów 5:0. Demolka w hicie IV ligi. Słowianin rozbił Barycz

Po dotkliwiej porażce w 1. kolejce, drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Polonia Środa Śląska, która pokonała Lechię Dzierżoniów. Bramki strzelali Adam Andrusiak i Konrad Buć.

Drugą wygraną w sezonie zanotował również Moto-Jelcz Oława, który po bramce Krzysztofa Gancarczyka wygrał z Prochowiczanką 1:0.

Po dobrych meczach, ale jednak tylko z jednym punktem, komplet oczek zdobyła Błyskawica Gać. W meczu beniaminków podopieczni Marcina Krzykowskiego rozbili Bielawianką 5:0. Gole strzelali Łukasz Orzechowski – 2, Konrad Korba, Kacper Urysz i Rafał Woźniak.

Podział punktów w Mysłakowicach. Goście ze Żmigrodu długo prowadzili z Orłem po bramce Adriana Pytlika, ale w końcówce wyrównał  Kacper Sutor.

Więcej o środowych meczach TUTAJ: Ostatnie minuty decydowały o wynikach w Złotoryi i Świdnicy