on

GreenPost okręgówka Wrocław

Czy sprawa awansu do IV ligi jest przesądzona? Oczywiście, że nie, ale patrząc jaką formę prezentuje na początku wiosny GKS Mirków, to ciężko wskazać ekipę, która będzie mogła powstrzymać zespół Bartosza Mazura. Choć trzeba pamiętać, że do końca sezonu jeszcze sporo czasu.

Atak na meczu B klasy. Nie było ostrego narzędzia? [AKTUALIZACJA]

Tym razem GKS robił KP Brzeg Dolny Suchy Dwór 11:0. Łupem bramkowym podzielili się: Jarosław Gołda ? 4, Dariusz Góral ? 3, Marcin Kisiel, Paweł Wójcik, Lansana Conde i Radosław Tryba. W sumie w czterech meczach na wiosnę lider zdobył 12 punktów z bilansem bramek 25:2.

Wydarzeniem kolejki był mecz w Kobierzycach, gdzie GKS podejmował innego faworyta do awansu Orła Prusice. Goście prowadzili już 3:0 (bramki strzelali Mateusz Kulikowiec, Hubert Miara oraz Adrian Bergier), ale pod koniec I połowy Dawid Błachut zdobył dwa gole dla gospodarzy. Do remisu jednak nie udało się doprowadzić, a pod koniec meczu czwartego gola dla przyjezdnych zdobył Patryk Krajewski.

Hit dla Bielawianki, remis lidera. Ważna wygrana Wiwy

GKS spadł na 5. miejsce w tabeli i traci już do drużyny z Prusic 11 punktów. Trzeci ? ze stratą 8 punktów do lidera i 7 do wicelidera – jest Mechanik Brzezina. Ma on jednak jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Tym razem podopieczni Jacka Kucharskiego zremisowali 1:1 w Radwanicach z Kolektywem. Gospodarze prowadzili po samobójczym trafieniu Pawła Pisarskiego, wyrównał Filip Janiak. Mechanik dość kiepsko rozpoczął rundę ? od dwóch remisów i porażki.

Punkt mniej od brzezinian ma Zachód Sobótka. W ostatniej kolejce skromnie wygrał we Wrocławiu z Wratislavią 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Olejnik.

Grupę drużyn środka tabeli otwiera Polonia Środa Śląska, która wygrała w Strzelinie 2:1. Goście prowadzili do przerwy 2:0 po trafieniach Krzysztofa Rożka i Adama Andrusiaka. Po zmianie stron honorowego gola dla Strzelinianki zdobył Krzysztof Rogan.

Ważny dla układu tabeli w jej dolnych rejonach mecz rozegrano w Bierutowie. Widawa uległa Czarnym Jelcz-Laskowice. Losy spotkania rozstrzygnęły się w II połowie. Goście po dwóch trafieniach Radosława Florka i jednym Pawła Musiała prowadzili już 3:0. Rozmiary porażki zmniejszył Krzysztof Bezak.

Również trzy gole, tyle że bez strat własnych, rywalowi z Sadowic zaaplikowali gracze z Żórawiny. Strzelali Mateusz Królik oraz Kamil Kaczmarek x 2.

Orzeł, podobnie jak Wratislavia, są w coraz gorszej sytuacji w tabeli. Bezpieczna strefa oddala się z każdym przegranym meczem. Ze spadkiem już pogodzeni są natomiast w Brzegu Dolnym. W GreenPost wrocławskiej okręgówce spadają 3 zespoły, bowiem Bystrzyca Kąty Wrocławskie została zdegradowana już jesienią. Warto pamiętać, że liczba spadkowiczów może się powiększyć w zależności od ilości spadkowiczów z III, a co za tym idzie, również z IV ligi.

on

Błyskawica Gać pewnie pokonała WKS Wierzbice, MKP Wołów z trudem wygrał z Polonią Bielany Wr. Trzeci GKS został rozbity w Trzebnicy, gdzie pięć goli strzelił Grzegorz Rajter.

Finał dolnośląskiego Pucharu Polski odbędzie się w Dzierżoniowie

Wydarzeniem pierwszomajowej kolejki wrocławskiej okręgówki był mecz Błyskawicy Gać z WKS-em Wierzbice. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 3. min. po trafieniu Mateusza Fitasa, ale minutę później odpowiedział Daniel Paszek. Po wyrównanym początki gospodarze przejęli inicjatywę i zdobyli cztery gole. Na listę strzelców wpisali się Damian Draczyński, Łukasz Orzechowski, Vitalii Yevtushenko i Iegor Tarnov. Wynik na 5:2 ustalił Bartłomiej Figaszewski.

Wicelider z Wołowa podejmował Polonię Bielany Wrocławskie. Goście, którzy mieli cztery wygrane z rzędu na koncie, potwierdzili wysoką formę sprawiając spore problemy podopiecznym Krystiana Januszewskiego. Niemal po godzinie gry zawodnicy MKP rozpoczęli strzelanie – w 57. min. trafił Kacper Głowieńkowski, a 5 minut później Marek Gacek wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i podwyższył prowadzenie. Kilka minut później poloniści odpowiedzieli trafieniem Vladyslava Korola, ale później – mimo kilku okazji – nie zdołali doprowadzić choćby do remisu.

Trzeci w tabeli GKS Mirków ostatnie dwa mecze zremisował i potrzebował wygranej, by nie stracić dystansu do prowadzącej dwójki. Wizyta w Trzebnicy okazała się jednak mało udana, bowiem Polonia wygrała 7:3. Pięć goli dla gospodarzy strzelił Grzegorz Rajter, a po jednym dołożyli Grzegorz Mazurek i Konrad Kątny. Dla GKS-u trafiali Daniel Dyrka i Kamil Pyzłowski – 2.

Po sześciu wygranych z rzędu, jednym punktem musiała zadowolić się Wratislavia. Wrocławianie zremisowali 1:1 z inną wrocławską ekipą – Orłem Pawłowice. Bramki strzelali Chrystian Edelbaue oraz Andrzej Mrożek.

Nie zatrzymuje się Rokita Brzeg Dolny, choć w meczu w Brzeźnie to Bresna pierwsza wyszła na prowadzenie po golu Dominika Suligi. Po przerwie trafiali tylko goście, którzy ostatecznie wygrali 3:1. Była to czwarta wygrana dolnobrzeżan z rzędu. Bramki dla gości strzelali Patryk Bobkiewicz, Jakub Pelwecki i Karol Wojtyło.

Po trzech porażkach z rzędu ważną wygraną odnieśli Galakticos Solna, którzy pokonali Błysk Kuźniczysko 4:0.

Aż osiem goli oglądali kibice w Gądkowicach, gdzie Plon podejmował Wiwę Goszcz. Goście dwukrotnie obejmowali dwubramkowe prowadzenie (2:0 i 4:2), ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Gospodarze gole doprowadzające do wyrównania strzelali w 87. i 93. minucie! Dla gości strzelali Adrian Dąbrowski – 2, Jakub Wojciechowski i Jakub Skrzyniarz.

Podział punktów również w derbach w Bystrzycy, gdzie Burza bezbramkowo zremisowała z Orłem Marszowice.

on

Zmiana lidera – po porażce MKP Wołów, na pierwsze miejsce wróciła Błyskawica Gać. Remis w hicie kolejki WKS – GKS. Derby dla Polonii, wysoka wygrana Rokity.

Lider okręgówki pokonany. Rewelacja wiosny wciąż na fali

Lider z Wołowa przegrał z rewelacyjnie spisującą się Wratislavią 1:3 i stracił fotel lidera. Więcej o meczu we Wrocławiu przeczytacie pod linkiem powyżej. Wpadkę MKP wykorzystała Błyskawica Gać, która pewnie pokonała Orła Pawłowice 4:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Bartłomiej Błaszczyk, Grzegorz Zygadło, Rafał Woźniak i Damian Draczyński.

W Gaci zadowoleni są nie tylko z porażki wołowian, ale również remisu innego rywala w walce o awans – GKS-u Mirków. Podopieczni Artura Nahajły gościli na ciężkim terenie w Wierzbicach, a więc zmierzyły się czwarta z trzecią drużyny w tabeli.

Hit kolejki nie zawiódł. Goście objęli prowadzenie po golu Kamila Pyzlowskiego, ale szybko wyrównał z rzutu karnego Alefe Lima. Jeszcze przed przerwą WKS prowadził po trafieniu Damiana Chajewskiego. Po zmianie stron z rzutu karnego wyrównał Tobiasz Jarczak, który po przerwie wszedł na murawę. Gospodarze, a dokładniej ponownie Lima, trafił na 3:2, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów po tym, jak na 3:3 trafił Jakub Matysiak.

Na piąte miejsce w tabeli awansowała Polonia Bielany Wrocławskiego, która w derbach gminy wygrała z Galakticos Solna 2:0.

Zespół z Bielan Wrocławskich wyprzedził swoją imienniczkę z Trzebnicy, którzy ulegli w Marszowicach Orłowi 0:2. Gole dla gospodarzy strzelili Luka Makhatchashvili oraz Radosław Florek.

Emocji nie brakowało w Kuźniczysku, gdzie Błysk podejmował Bresnę Brzeźno. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:3, a bohaterem spotkania był Wojciech Zalewski, który strzelił trzy bramki, a jedno trafienie dołożył Mateusz Balicki.

Najwyższe zwycięstwo w kolejce stało się udziałem Rokity Brzeg Dolny, który w meczu beniaminków rozbił Plon Gądkowice 8:0. Na listę strzelców wpisali się Dominik Chylak – 3, Jakub Pelwecki, Michał Wróbel, Marcin Żebrowski, Patryk Bobkiewicz i Marcin Kokociński.

Ważny dla układu tabeli w dolnej połowie tabeli był mecz w Goszczu, gdzie Wiwa zmierzyła się z Burzą Bystrzyca. Gospodarze wygrali 3:1, a bramki dla nich strzelali Adrian Dąbrowski, Michał Lotka i Jakub Wojciechowski.

on

Lider okręgówki pokonany. MKP Wołów przegrał we Wrocławiu z Wratislavią 1:3. Porażka kosztowała wołowian 1. miejsce tabeli, ale trudno mówić o sensacji.

Zmiana trenera w czołowej drużynie z wałbrzyskiej okręgówki

Gospodarze objęli prowadzenie w meczu z liderem w 27. min. po golu z rzutu karnego autorstwa Marcina Kurasiewicza. Goście wyrównali w 60. min., kiedy dośrodkowanie Gabriela Wiktorowskiego na bramkę zamienił Oskar Juwa.

Gdy wydawało się, że mecz może zakończyć się remisem, sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi, wziął Maciej Bogacki. Zawodnik gospodarzy trafił w 87. oraz 93. min. i zapewnił Wratislavii komplet punktów.

Gdy przegrywa lider, zawsze można mówić o sensacji. Tym razem była to co najwyżej niespodzianka, i to niewielka. Gdy spojrzymy bowiem tylko na tabelę z rundy wiosennej, to Wratislavia jest na… 1. miejscu! Podopieczni Pawła Grabowskiego wygrali szósty mecz z rzędu. Co więcej, od połowy października na 12 spotkań tylko raz przegrali i raz zremisowali.

Porażka wołowian była dopiero ich drugą przegraną w sezonie. Kosztowała ich jednak fotel lidera, na którym usadowiła się Błyskawica Gać.

Okręgówka

Published

on

Zmiana trenera Skałek Stolec, drużyny z wałbrzyskiej okręgówki.

Remontada w cieniu skandalu? „Walczymy o sprawiedliwość”

Ostatnio pisaliśmy o zamieszaniu podczas meczu Zdrój Jedlina-Zdrój – Skałki Stolec (link powyżej). Nie jest to jedyne ważne wydarzenie związane z klubem ze Stolca, doszło bowiem w nim do zmiany trenera.

W związku z rezygnacją trenera Arkadiusza Albrechta od dzisiaj obowiązki trenera przejął Damian Szydziak. Trenerowi Arkadiuszowi Albrechtowi dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy dużo zdrowia – poinformował zarząd klubu.

Przypomnijmy, Skałki obecnie zajmują 3. miejsce w tabeli wałbrzyskiej okręgówki i tracą do lidera z Ząbkowic Śląskich 8 punktów, a do wicelidera z Bielawy – 5 punktów.

Sędziowie

Published

on

Wielkie emocje w meczu wałbrzyskiej okręgówki. Zdrój Jedlina-Zdrój wygrał ze Skałkami Stolec 4:3, choć przegrywał 0:3. Goście czują się jednak oszukani przez sędziego.

IV liga. Lider zatrzymany, ale niepokonany. Kanonada Baryczy, opóźnienie w Węglińcu

W meczu Zdroju ze Skałkami było wszystko – gole, akcja, emocje i walka, ale i sporo kontrowersji. Już w 40 sekundzie meczu zespół ze Stolca objął prowadzenie po trafieniu z połowy boiska autorstwa Damiana Szydziaka. Ledwo minęło pół godziny spotkania i zrobiło się 0:3, kiedy na listę strzelców wpisali się Kamil Dawiec i Łukasz Gargała.

Wydawało się, że gospodarzom będzie trudno odwrócić losy spotkania, ale tuż przed przerwą z rzutu karnego trafił Bartosz Chabrowski. Ten sam zawodnik po zmianie stron doprowadził do wyrównania – najpierw trafił w 57. min., a w 70. wyrównał ponownie z rzutu karnego. Według gości obie jedenastki były mocno naciągane.

W 83. min. gospodarze dobili przyjezdnych golem Edwarda Chałupki, a w 90. min. arbiter wyrzucił z boiska dwóch zawodników Skałek, karząc ich czerwonymi kartkami.

W związku ze skandalicznymi decyzjami sędziego we wczorajszym meczu podjęliśmy decyzję, że będziemy uczestniczyć w posiedzeniu komisji dyscypliny, ponieważ nie można tej sprawy tak zostawić. Wczoraj Skałki, a w przyszłości może to spotkać inne kluby – walczymy o sprawiedliwość – poinformował w poniedziałek, 22 kwietnia, klub ze Stolca na swoim profilu na Facebooku.

Jak było w rzeczywistości? Tego, niestety, nie rozstrzygniemy, bo nie ma, przynajmniej nie widzieliśmy, żadnego nagrania ze spornymi sytuacjami.

Tymczasem po porażce Skałki, które zajmują 3. miejsce w tabeli, tracą do lidera z Ząbkowic Śląskich 8 punktów, a do wicelidera z Bielawy – 5 punktów. Zdrój zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Okręgówka

Bez bramek w meczu na szczycie, seria remisów w czołówce

Published

on

Seria remisów i status quo na szczycie tabeli. Hat-trick goli i asyst w meczu Burzy z Rokitą.

Fatalna passa Piasta przerwana. Polonia-Stal w dołku

Pięć meczów odbyło się w sobotę we wrocławskiej okręgówce, trzy zaplanowano na niedzielę. Wydarzeniem kolejki był mecz na szczycie, w którym lider MKP Wołów podejmował wicelidera z Gaci. Spotkanie rozczarowało, przynajmniej pod względem emocji czysto piłkarskich, bowiem skończyło się bezbramkowym remisem.

Podział punktów w hicie mógł wykorzystać trzeci GKS Mirków, który przy ewentualnej wygranej mógł zbliżyć się do prowadzącej dwójki. Podopieczni Artura Nahajły nie zdołali jednak zdobyć kompletu punktów, co więcej, dopiero w doliczonym czasie gry meczu z Orłem Marszowice uratowali jeden punkt.

GKS objął prowadzenie, ale w 39. min. wyrównał Radosław Florek. W samej końcówce, w 85. min., goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Łukasza Kucyniaka. W doliczonym czasie gry mirkowianie zdołali jednak wyrównać.

Remis padł również we Wrocławiu, gdzie Orzeł Pawłowice podejmował WKS Wierzbice. Goście prowadzili do przerwy 2:0 po dwóch trafieniach Alefe Lima, ale po zmianie stron gospodarze zdołali doprowadzić do remisu.

Wiwa Goszcz objęła prowadzenie w Trzebnicy po golu w 14. min. Jakuba Wojciechowskiego, ale odpowiedź Polonii była natychmiastowa, a do przerwy gospodarze prowadzili już 3:1. Ostatecznie trzebniczanie zwyciężyli 6:3, a dwie pozostałe bramki dla goszczan strzelili Szymon Pawlak i Michał Lotka.

Emocji nie zabrakło też w Bystrzycy, gdzie w meczu beniaminków Burza podejmowała Rokitę Brzeg Dolny. Gospodarze objęli prowadzenie w 12. min. po bramce Michała Gałaszewskiego, ale później strzelali już tylko przyjezdni. A właściwie jeden – Dominik Chylak, który ustrzelił hat-tricka po podaniach Jakuba Pelweckiego.

W niedzielę odbyły się trzy mecze, w których wygrywali goście.