Niespodzianka! A-klasowy Sokół pokonał IV-ligową Błyskawicę. Juniorzy grają dalej

Published

on

Okręgowy Puchar Polski Wrocław

Trzy mecze 1/8 finału JAXAN okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej odbyły się we wtorek i środę. Nie zabrakło niespodzianek.

Miało być starcie Dawida z Goliatem, ale Dawid… zrezygnował

W zeszłym tygodniu odbyło się pięć meczów 1/8 finału JAXAN okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej. Pucharowe zmagania zostały dokończone w bieżącym tygodniu.

Do największej niespodzianki doszło w Marcinkowicach, gdzie A-klasowy Sokół pokonał IV-ligową Błyskawicę Gać. Goście – prowadzeni przez wieloletniego trenera… Sokoła Marcina Krzykowskiego – przez większość meczu przeważali, ale gospodarze popisali się świetną skutecznością, a cuda między słupkami wyczyniał Szymon Janiuk. W pewnym momencie Sokół prowadził już 4:0, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2.

Kolejną drużynę z A klasy z kwitkiem odprawili juniorzy Olympic Wrocław, którzy pokonali Koronę Osiek 3:0.

W starciu czołowej drużyny okręgówki GKS-u Mirków z czołowym zespołem IV ligi Baryczą Sułów górą goście. Choć wygrana podopiecznym Tomasza Horwata łatwo nie przyszła. Wygrali skromnie, 1:0, a jedyną bramkę meczu w zamieszaniu podbramkowym zdobył w 89. min. Filip Michalski.

on

W trzecioligowych derbach Wrocławia rezerwy Śląska wygrały ze Ślęzą 2:0. Obie bramki dla lidera zdobył Yegor Sharabura.

Jaspar na ratunek. Nowy skrzydłowy w Śląsku Wrocław

Jak wyliczyła oficjalna strona żółto-czerwonych, piątkowe derby Ślęzy Wrocław ze Śląskim II Wrocław, były 50. meczem obu drużyn. Gospodarze z Kłokoczyc przystąpili do meczu po dwóch ligowych porażkach i chcieli przełamać się na lokalnym, wyżej notowanym rywalu. Mecz jednak świetnie rozpoczął się dla podopiecznych Michała Hetela. Już w 5. min. Yehor Shaabura wykorzystał świetne zagranie w pole karne i dał prowadzenie Śląskowi.

Gospodarze nie potrafili groźnie odpowiedzieć, a w 31. min. stracili drugiego gola. Po zagraniu Juniora Eyambu ponownie Sharabura popisał się precyzyjnym uderzeniem.

Dopiero wtedy gracze Ślęzy groźniej zaatakowali, a najlepszą sytuację stworzyli sobie w 44. min., ale piłka po strzale Ihora Vandy trafiła w słupek. Z kolei w 58. min. świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się jeden z graczy gospodarzy, ale piłka wylądowała na poprzeczce bramki Śląska.

W II połowie niby Ślęza miała przewagę, ale niewiele z niej wynikało i ostatecznie gospodarze nie zdołali zdobyć choćby honorowego gola. Rezerwy Śląska wygrały 2:0 i utrzymały się w fotelu lidera III ligi.

Podczas derbowego spotkania sprzedawane były tzw. bilety cegiełki, a otrzymała je każda osoba, która wrzuciła jakąkolwiek kwotę do puszki. Liczyła się każda złotówka, bowiem zbiórka była prowadzona na rzecz juniorki Ślęzy Julii Brzezińskiej, która podczas ostatniej powodzi straciła dom. TUTAJ LINK DO ZBIÓRKI

Continue Reading

Śląsk

Published

on

Sylvester Jasper został nowym zawodnikiem Śląska. We Wrocławiu liczą, że 23-letni bułgarski skrzydłowy odmieni kiepską grę zespołu w nowym sezonie.

Sylvester Jasper urodził się w Londynie, ale jego rodzice pochodzą z Nigerii oraz Bułgarii. Właśnie w ojczyźnie matki rozpoczynał przygodę z piłką, ale szybko przeniósł się Wyspy. Najpierw występował w Queens Park Rangers, a potem w Fulham. W tym drugim spędził kilkanaście lat, ale do pierwszej drużyny się nie przebił (zaliczył epizod w meczu FA Cup z Manchesterem City). Częściej było wypożyczany do takich zespołów jak Colchester United, Hibernian czy Bristol Rovers.

W kwietniu 2023 roku trafił do portugalskiego Portimonense, gdzie w końcu pograł trochę więcej (2 gole i dwie asysty w poprzednim sezonie). Regularne granie Bułgar zakończył jednak w połowie marca, odkąd spędził na murawie niespełna 80 minut.

Obecnie trzeba poszukiwać piłkarzy bez klubu, ale bez zaległości treningowych i jesteśmy zdania, że właśnie takim będzie nasz najnowszy ruch. Sylvester Jasper ma za sobą sezon w klasowej lidze, na najwyższym poziomie w Portugalii. Wyróżniał się jednak już wcześniej. Liczymy, że zwiększy rywalizację w ofensywnych formacjach naszej drużyny – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Czy 23-latek będzie brakującym ogniwem w zespole Śląska, który jeszcze nie wygrał ligowego meczu i zamyka ligową tabelę? Kibice WKS-u mają nadzieję, że tak właśnie będzie… Zresztą, nie mają wyjścia, bo wydaje się, że gorzej już być nie może.

Jasper podpisał kontrakt do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o rok. W Śląsku Wrocław będzie występować z numerem 23 na koszulce.

A klasa

Doświadczony obrońca wzmocnił drużynę z A klasy

Published

on

Duży transfer na koniec okienka we wrocławskiej A klasie. Nowym graczem Energetyka Siechnice został doświadczony defensor Adrian Repski, który dotąd bronił barw IV-ligowego Piasta Żmigród.

Remis w meczu na szczycie, gminne derby dla WKS-u

Adrian Repski jest wychowankiem wrocławskiego Śląska, w którym przebrnął przez wszystkie grupy młodzieżowe aż do zespołu rezerw. Później trafił do rywala zza miedzy – Ślęzy Wrocław. W sumie we wrocławskich klubach zagrał niemal sto meczów w III lidze.

Później 30-letni defensor trafił do Galakticos Solna, a ostatni reprezentował barwy IV-ligowego Piasta Żmigród. – Ma ogromne doświadczenie i umiejętności piłkarskie zdobyte na poziomie III i IV ligowym. Na obu poziomach rozegrał łącznie 310 meczów! Będzie to bardzo duże wzmocnienie drużyny trenera Marcina Józefowicza. „Adi” ponadto obejmie w naszym klubie jedną z drużyn młodzieżowych i niebawem rozpocznie kurs trenerski UEFA B – informuje Energetyk.

Energetyk obecnie zajmuje 7. miejsce w tabeli grupy IV wrocławskiej A klasy.

Okręgówka

Published

on

Podział punktów w meczu na szczycie Orzeł – Zenit. Wpadka GKS-u, derby dla WKS-u po golu w 91. min.

Górnik postraszył lidera, pierwsza wygrana Lechii. Koncert Mazurowskiego

Wydarzeniem kolejki był mecz w Marszowicach, gdzie lider podejmował Zenit Międzybórz, czyli trzecią drużyną w tabeli. Obie drużyny jeszcze nie przegrały w lidze i po sobotnim spotkaniu niepokonane pozostały, bowiem mecz zakończył się podziałem punktów. Do przerwy prowadzili przyjezdni po trafieniu Filipa Szczypkowskiego, a po godzinie gry wyrównał Przemysław Pych.

To nie była udana kolejka dla zespołów ze ścisłej czołówki, bowiem wicelider z Mirkowa – już w piątek – uległ Polonii Jaszowice 1:2. GKS prowadził po golu Jakuba Pancerza, a gospodarze – mimo że grali 80 minut w osłabieniu – wygrali po trafieniach Mateusza Kozdrowskiego i Dawida Botuszana.

Remis międzyborzan wykorzystała Polonia Bielany Wrocławskie, która po piątkowej wygranej 3:1 z Orłem Pawłowice Śląskie, wskoczyła na trzecie miejsce podium. Gole strzelali Marcel Olanin – 2 i Adam Strojec oraz Marcin Tomczyk.

Losy meczu Piasta Lutynia z Rokitą Brzeg Dolny rozstrzygnęły się po przerwie. Gospodarze wygrali dość pewnie 4:1, a na listę strzelców wpisali się Oleksandr Sevastianov, Daniel Ugarenko, Łukasz Frydrych i Giorgi Chokheli oraz Marek Gacek.

Tymczasem spotkanie Dolpaszu Skokowa z Błyskiem Kuźniczysko zostało rozstrzygnięty do przerwy. Goście prowadzili już 3:0 po golach Wojciecha Zalewskiego, Patryka Krajewskiego i Grzegorza Mazurka. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Błażeja Kalinowskiego i Jeremiego Jaremy, ale po przerwie wynik już nie uległ zmianie i punkt pojechały do Kuźniczyska.

Działo się w Solnej w derbach Galakticos – WKS Wierzbice. Goście szybko stracili zawodnika, a tuż przed przerwą gola, kiedy do siatki trafił Mariusz Sochań. Po zmianie stron siły się wyrównały, a goście nie tylko doprowadzili do remisu, ale nawet zdobyli zwycięską bramkę. Gole zdobyli Alefe Lima i – w 91. min. – Artem Hnatiuk.

Emocji nie brakowało również we Wrocławiu, gdzie Wratislavia podejmowała Polonię Trzebnica. W II połowie gospodarze najpierw nie strzelili karnego, a niedługo potem goście wyszli na prowadzenie. W końcówce wrocławianie stracili zawodnika, ale i tak zdołali wyrównać po golu Sławomira Domańskiego.

Remis, tyle że 2:2, padł również w meczu Czarnych Jelcz-Laskowice z MKP Wołów. Bramki strzelali Bartłomiej Pawłowski i Mateusz Matković oraz Piotr Możdrzech i Karol Osiecki

on

W sobotę odbyły się wszystkie mecze 10. kolejki IV ligi. W czołówce nie doszło do większych zmian, choć nie wszyscy faworyci wygrali bez problemów. Pierwsze zwycięstwo Lechii w sezonie.

Kapitalny tydzień Karkonoszy – 9 punktów w siedem dni

Lider w Woliborza podejmował Górnika Złotoryja i trzeba przyznać, że goście napędzili Słowianinowi sporo stracha. Goście objęli prowadzenie po bramce Jakuba Dziaszyka, na którego przed przerwą odpowiedział Adrian Niewiadomski. Po przerwie gospodarze wyszli na dwubramkwe prowadzenie za sprawą Kamila Sadowskiego i Bartłomieja Cegiełki, ale przyjezdni złapali kontakt po bramce Bartłomieja Kłosa. Gdy Marcin Buryło trafił na 4:2, szybko bramkę strzelił Łukasz Chodyga. Goście nie zdołali już jednak zremisować, a w końcówce wynik na 5:3 ustalił Oskar Trzepacz.

Dobrą formę kontynuuje również Moto-Jelcz Oława, który pokonał w Bielawie beniaminka 3:0. Bramki dla gości strzelali Artur Łuczkiewicz, Damian Celuch i Krzysztof Gancarczyk.

Drugą drużyną obok Słowianina, która nie przegrała jeszcze meczu, jest Iskra Księginice. W meczu w Głogowie z rezerwami Chrobrego koncert gry dał Adam Mazurowski., który zdobył dla gości wszystkie 3 gole. Głogowianie odpowiedzieli trafieniami Tomasza Wojciechowskiego i Szymona Lewkota, ale komplet punktów trafił do Księginic.

Bez większych problemów swój mecz z Prochowiczanką wygrała Barycz Sułów, która zaaplikowała przyjezdnym sześć goli bez strat własnych. Na listę strzelców wpisali się: Grzegorz Kotowicz – 3, Piotr Grzelczak – 2 oraz Marcin Wdowiak.

Pewną wygraną odniósł także Piast Żmigród, który pokonał Piasta Nowa Ruda 4:1. Bramki strzelali Marcin Gołębiowski, Szymon Sołtyński, Vladyslav Shvets i Dominik Chylak oraz Marcel Schmidt.

Przed tygodniem Orzeł Ząbkowice Śl. wyrwał jeden punkt w 96. min. meczu z Górnikiem Złotoryja. Teraz ząbkowiczanie stracili jeden punkt w doliczonym czasie meczu z Polonią Środa Śląska. Bramkę na wagę 3 punktów dla gości zdobył Konrad Buć.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Lechia Dzierżoniów, który pokonała w Lubaniu Łużyce 2:0. Na listę strzelców wpisali się Kamil Ziółkowski i Davi Troiano.

Jedyną drużyną w stawce czwartoligowców bez wygranej pozostaje Polonia-Stal Świdnica, która tym razem bezbramkowo zremisowała w Gaci z Błyskawicą.

Bezbramkowy remis padł również w starciu dwóch beniaminków, czyli Sparty Grębocice i Orła Mysłakowice.

III liga

Kapitalny tydzień Karkonoszy – 9 punktów w siedem dni. Dolnośląskie podium III ligi

Published

on

Karkonosze Jelenia Góra wygrały ze Ślęzą Wrocław 1:0, czym zwieńczyły kapitalny tydzień w III lidze, w którym – w trzech spotkaniach – zdobyły komplet punktów.

Spędził 20 lat w jednym klubie. To był jego ostatni mecz

W 10. kolejce III ligi Karkonosze Jelenia Góra podejmowały Ślęzę Wrocław. Po wyrównanym meczu, w którym oba zespoły miały swoje szanse na strzelenie goli (goście nawet więcej), gospodarze wygrali 1:0 po bramce niezawodnego Marcina Przybylskiego, który popisał się świetnym strzałem w długi róg bramki wrocławian.

Tym samym gospodarze wygrali trzeci mecz z rzędu w ciągu tygodnia. W minioną niedzielę jeleniogórzanie pokonali w Brzegu Stal, którą prowadzi były trener Karkonoszy Zbigniew Smółka. Jedynego gola tamtego meczu zdobył również Przybylski.

Aż dwa gole 28-letni napastnik zdobył w wygranym w środę spotkaniu z Polonią Słubice. Karkonosze zwyciężyły 4:0, a na listę strzelców wpisali się również Piotr Stępień i Dominik Radziemski. Warto dodać, że Przybylski jest obecnie zdecydowanym liderem kwalifikacji strzelców III ligi z 12 golami na koncie.

Po wygranej ze Ślęzą, Karkonosze awansowały na 3. miejsce w tabeli. Całe podium zajmują zresztą zespoły z Dolnego Śląska. Liderem są rezerwy Śląska, które tym razem tylko zremisowały ze Stalą Brzeg. Wrocławianie objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Oliwiera Maciochy, ale tuż przed przerwą wyrównał Damian Vu Thanh.

Wiceliderem obecnie są rezerwy Miedzi, które wygrały na ciężkim terenie w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą 2:1. Legniczanie prowadzili już 2:0 po golach Huberta Krawczuna i Szymona Skrzypczaka, i choć gospodarze zdobyli kontaktowego gola, to nie zdołali już doprowadzić do remisu.

Tymczasem Górnik Polkowice bezbramkowo zremisował z LKS-em Goczałkowice Zdrój.