IV liga: Śląsk II zrównuje się punktami z liderem. Górnik upolował Sokoła

Published

on

IV liga wschód

W środę, 16 maja odbyły się dwa zaległe mecze w grupie wschodniej IV ligi. Śląsk II wygrał z Karoliną i zrównał się punktami z Foto-Higieną.

Baraże o awans do III ligi. Kiedy? Kto zagra? [TERMINY]

Śląsk II był zdecydowanym faworytem meczu w Jaworzynie Śląskiej i ze swojej roli wywiązał się w stu procentach. Już do przerwy wrocławianie strzelili 3 gole, a potem kontrolowali sytuację. Bramki strzelali Mathieu Scalet, Sebastian Bergier oraz Łukasz Skrzypek.

Wrocławianie zrównali się punktami z prowadzącą w tabeli Foto-Higieną. Zespół z Gaci ma co prawda nieco groszy bilans bramkowy, ale lepszy stosunek bezpośrednich meczów. Walka o pierwsze miejsce na pięć kolejek do końca zapowiada się pasjonująco.

III liga: Lechia i Miedź II wygrywają i odskakują od strefy spadkowej

W środę doszło również do ciekawego meczu w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół podejmował Górnika Wałbrzych. W spotkaniu sąsiadów w tabeli górą goście, choć do 70 minuty przegrywali. Wtedy wyrównał Marcin Smoczyk, który odpowiedział na gola Kamila Pyzłowskiego z 32. minuty. O losach meczu przesądził w 91 min. Mateusz Sobiesierski. Dzięki temu zwycięstwu Górnik awansował na 5. miejsce w tabeli.

2 komentarze

2 Comments

1. Filip

16 maja, 2018 at 9:44 pm

Co dokładnie zależy od końcowego miejsca obu drużyn jeżeli będą mieli tyle samo punktów? Raz wyczytałem, że ta sama ilość punktów już doprowadza do barażu o mistrzostwo ligi, a później czytałem, że ilosc punktów zdobytych w bezpośrednim pojedynku, a następnie bilans bramkowy. Po waszym artykule zrozumiałem, że pojedynek bezpośredni, co jest na korzyść FOTO-HIGIENY. Jak to w końcu jest?

• ForStoper

16 maja, 2018 at 9:54 pm

Na koniec sezonu zawsze decudują bezpośrdnie mecze. Czasem w tabelach, ale w trakcie seoznu, tabela układana jest według stosunku bramek, ale na koniec decydują zawsze bezpośrednie mecze.

Leave a Reply

IV liga

Męczarnie lidera z Polonią, pierwsza wygrana świdniczan uciekła w samej końcówce

Published

on

Lider wywalczył wygraną w ostatnich sekundach, tymczasem Polonia-Stal w ostatnich minutach wypuściła z rąk pierwsze zwycięstwo. Seria czterech remisów w kolejce.

Sekundy i dwa karne od sprawienia sensacji. „Ogromne gratulacje za charakter”

To był niemal idealny mecz Polonii Środa Śląska w obronie. Niemal, bowiem jednak w 93. min. przydarzył się błąd, który w zamieszaniu w polu karnym wykorzystał Filip Barski i dał zwycięstwo liderowi z Woliborza. Tym samym Słowianin wygrał 11 mecz w sezonie z rzędu.

Lider utrzymał przewagę nad kolejnymi zespołami na podium, które też wygrały, choć nie były to mecze łatwe i przyjemne. Barycz Sułów długo nie mogła przełamać defensywy Piasta Nowa Ruda, ale w końcu, w 55. minucie, do siatki trafił Piotr Grzelczak, a pod koniec meczu wynik na 2:0 ustalił Jakub Gil.

Tyle samo punktów co sułowianie ma Moto-Jelcz Oława, który w derbach pokonał Błyskawicę Gać. Więcej: Derby dla Moto-Jelcza. Piękne gole otworzyły mecz w Gaci

Po dwóch meczach bez wygranej na zwycięską ścieżkę wróciła Iskra Księginice, która zdobyła komplet punktów w Lubaniu. Goście prowadzili do przerwy po golach Mateusza Kochmana i Kornela Ciupki. Po zmianie stron do siatki trafił Daniel Ziółkowski, ale na doprowadzenie choćby do remisu gospodarzom doprowadzić już się nie udało.

Prochowiczanka objęła prowadzenie już w 7. min. meczu w Ząbkowicach Śląskich, a na listę strzelców wpisał się Pedro Rodrigues. Bardzo szybko wyrównał jednak z rzutu karnego Dawid Kuriata, a po kilku następnych minutach Orła na prowadzenie wyprowadził Wiktor Chamerski. Wynik na 3:1 ustalił w II połowie Tomasz Robak.

Wielkie emocje w Głogowie, gdzie rezerwy Chrobrego zremisowały z Piastem Żmigród strzelając wyrównującego gola w 98/ min. meczu. Więcej tutaj: Mogło być 4:1, skończyło się 3:3. Zdecydowała “pajęczyna” zdjęta w 98. minucie

Górnik Złotoryja prowadził już 2:0 w meczu z Orłem w Mysłakowicach. Gospodarze zdołali jednak wyrównać po golach Patryka Bębenka i Mateusza Zatylnego.

Podział punktów również w dwóch ostatnich spotkaniach. Polonia-Stal Świdnica była kilka minut od pierwszej wygranej w sezonie, ale nie dowiozła prowadzenia do końca wyjazdowego spotkania we Spartą Grębocice. Goście prowadzili po bramce Bartosza Kruchlaka, ale w końcówce wyrównał pięknym strzałem Szymon Kotuła.

Z dużej chmury – czyli derbów Bielawianka – Lechia Dzierżoniów – mały deszcz, bowiem w Bielawie padł bezbramkowy remis.

on

Wielkie emocje w meczu IV ligi pomiędzy rezerwami Chrobrego Głogów i Piasta Żmigród. Goście byli bliscy prowadzenia 4:1, ale ostatecznie wywieźli z Głogowa tylko 1 punkt.

Derby dla Moto-Jelcza. Piękne gole otworzyły mecz w Gaci

Emocje od pierwszej do ostatniej minuty zafundowali swoim kibicom drużyny z Głogowa i Żmigrodu. Goście już po 19 minutach, i golach Kamila Ograbka i Piotra Kotyli prowadzili 2:0, i mieli mecz pod kontrolą. Gospodarze odpowiedzieli m.in. strzałem Bartosza Biela, po którym piłka odbiła się od słupka.

Po zmianie stron żmigrodzianie mogli szybko podwyższyć prowadzenie, ale nic nie wpadło do siatki strzeżonej przez Marcela Gawłowskiego. Tymczasem w 60. min. kontaktowego gola dla Chrobrego zdobył Mateusz Machaj, który dosłownie po chwili miał szansę na 2:2. Remisu, nie było, za to w 68. min. na 1:3 trafił Vladyslav Shvets. Pięć minut później goście mogli „zamknąć” mecz, ale Marcel Gawłowski obronił rzut karny, który wcześniej sprokurował.

Końcówka to prawdziwy dreszczowiec. W 89. min. Mateusz Machaj trafił na 2:3, a w 98. min. spotkania podszedł do piłki ustawionej na ok. 25. metrze od bramki gości. Doświadczony pomocnik strzelił idealnie i zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

IV liga

Published

on

Po ciekawym meczu Moto-Jelcz wygrał w Gaci z Błyskawicą 3:1. Czwartoligowe derby dla oławian.

A-klasowa twierdza. Nie przegrali u siebie od ponad 560 dni

Jednym z ciekawiej zapowiadających się meczów IV ligi były derby w Gaci, w których Błyskawica podejmowała Moto-Jelcz Oława. Rzeczywiście, spotkanie nie zawiodło i licznie zgromadzeni kibice oglądali ciekawe widowisko.

Od początku meczu gospodarze starali się narzucić swój styl gry, byli stroną częściej utrzymującą się przy piłce, ale brakowało konkretów. Goście jak już skontrowali to… strzelili gola. W 20. min. lewą stroną urwał się Damian Celuch i świetnym strzałem pokonał Patryka Janiczaka.

Odpowiedź gospodarzy była równie efektowna, kiedy w 41. min. pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Hawryło,

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gości, kiedy w zamieszaniu w polu karnym gola strzałem głową zdobył Karol Danielik. Kiedy w 61. min. za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Krzysztof Gancarczyk, wydawało się, że gospodarzom będzie łatwiej na doprowadzenie do wyrównania. I rzeczywiście, zaangażowania podopiecznym Marcina Krzykowskiego odmówić nie można, ale już skuteczność szwankowała.

Gospodarze atakowali, a goście kontrowali, co przyniosło efekt w 88. min., kiedy jeden z wypadów na bramkę zamienił Jakub Blichar. Ostatecznie Moto-Jelcz wygrał 3:1, co było szóstą wygraną z rzędu i dziesiątym meczem bez porażki.

IV liga

Czwartoligowcy nadrabiali zaległości. Dwa awanse w ligowej tabeli

Published

on

W środku tygodnia odbyły się dwa zaległe mecze w IV lidze. Iskra zremisowała z Lechią, a Barycz pokonała Polonię.

Zdecydowały rzuty karne. Piast wyeliminował z pucharu trzecioligowca

Lechia Dzierżoniów nie była faworytem wtorkowego meczu w Księginicach, ale niewiele brakowało, by wywiozła komplet punktów z ciężkiego terenu. Goście w 50. min. stracili zawodnika, ale mimo tego zdołali wyjść na prowadzenie kilka minut później po golu Dawida Wasilewskiego. Gospodarze zdołali wyrównać w samej końcówce za sprawą gola Kornela Ciupki.

Po remisie Iskra awansowała na 4. miejsce w tabeli. Na drugie miejsce po środowym meczu wskoczyła natomiast Barycz Sułów, która wygrała z Polonią Środa Śląska. Podopieczni Tomasza Horwata zwyciężyli 2:0 po golach Wojciecha Łuczaka i Macieja Matusika.

IV liga

Trener IV-ligowca zrezygnował z posady. “Zostaliśmy zaskoczeni taką decyzją”

Published

on

zmiana trenera

Rafał Wichowski nie jest już trenerem IV-ligowych Łużyc Lubań. 43-latek zrezygnował po zaledwie 11 meczach.

Zmiana trenera drużyny z jeleniogórskiej okręgówki

Rafał Wichowski nie jest już trenerem Łużyc Lubań. W poniedziałek 43-letni szkoleniowiec złożył dymisję, która we wtorek została przyjęta przez zarząd klubu. – Sytuacja jest dla nas na pewno niecodzienna i zostaliśmy zaskoczeni taką decyzją trenera. Miał pełne zaufanie i wsparcie zarządu, jednak rozumiemy jego rezygnację i szanujemy tą decyzję. Nazwisko nowego szkoleniowca, który poprowadzi zespół w najbliższym meczu z Iskrą Księginice, powinno być znane do końca tego tygodnia – skomentował prezes Marcin Kocuła.

Wichowski został szkoleniowcem Łużyc na początku lipca br., kiedy zastąpił Jacka Kanasa. Był to dla niego powrót do Lubania po czterech latach. Wcześniej był związany z klubem przez siedem lat.

Teraz jego przygoda skończyła się już po 3 miesiącach. Zdążył tym czasie poprowadzić zespół w 11 meczach ligowych, w których jego podopieczni zdobyli 14 punktów. Obecnie Łużyce zajmując 10. miejsce w tabeli IV ligi.

IV liga

Pewna wygrana lidera, pierwsza porażkach Iskry w sezonie

Published

on

W niedzielę dokończona została 11. kolejki IV ligi. Lider nie miał problemów z pokonaniem  zespołu z Świdnicy, do bardziej zaciętego meczu doszło w Księginicach.

Błyskawiczna riposta Błyskawicy, przełamanie Piasta. Pierwszy gol Piecha

Mecz w Świdnicy, w którym jedna z ostatnich drużyn w tabeli Polonia-Stal podejmowała lidera z Woliborza miała jednego faworyta. Słowianin nie zawiódł i pewnie pokonał świdniczan 4:0. Bramki dla gości strzelali Dorian Krakowski – 2, Adrian Niewiadomski i Mikołaj Łazarowicz.

Bardziej wyrównane było spotkanie w Księginicach, gdzie zmierzyły się dwie drużyny z czołówki – Iskra i Piast Żmigród. Ostatecznie 2:0 zwyciężyli goście, dla których gole strzelali Szymon Sołtyński i Patryk Szymański. Tym samym pierwsza porażka w sezonie gospodarzy stała się faktem.

Jedynym zespołem, który jeszcze nie przegrał w lidze, jest Słowianin.