Connect with us

Jelenia Góra

Apis Jędrzychowice – BKS Bolesławiec w finale Pucharu Polski w strefie jeleniogórskiej

Published

on

Finał Apis Jędrzychowice - BKS Bolesławiec

Apis Jędrzychowice i BKS Bolesławiec zmierzą się w finale Okręgowy Puchar Polski w strefie jeleniogórskiej.

Derby Wrocławia w finale Pucharu Polski w okręgu wrocławskim

W sobotę odbyły się dwa półfinały Pucharu Polski w okręgu jeleniogórskim. W Jeżowie Sudeckim ? w meczu dwóch czwartoligowców – Lotnik przegrał z Apisem Jędrzychowice 0:3.

W Bolesławcu z kolei zmierzyły się dwie ekipy z klasy okręgowej. Po 90 minutach pojedynku BKS-u z Hutnikiem Pieńsk był remis 1:1. W serii rzutów karnych 4:2 zwyciężyli gospodarze i to oni zagrają w finale Okręgowego Pucharu Polski z Apisem Jędrzychowice.

IV liga

Męczarnie lidera z Polonią, pierwsza wygrana świdniczan uciekła w samej końcówce

Published

on

Lider wywalczył wygraną w ostatnich sekundach, tymczasem Polonia-Stal w ostatnich minutach wypuściła z rąk pierwsze zwycięstwo. Seria czterech remisów w kolejce.

Sekundy i dwa karne od sprawienia sensacji. „Ogromne gratulacje za charakter”

To był niemal idealny mecz Polonii Środa Śląska w obronie. Niemal, bowiem jednak w 93. min. przydarzył się błąd, który w zamieszaniu w polu karnym wykorzystał Filip Barski i dał zwycięstwo liderowi z Woliborza. Tym samym Słowianin wygrał 11 mecz w sezonie z rzędu.

Lider utrzymał przewagę nad kolejnymi zespołami na podium, które też wygrały, choć nie były to mecze łatwe i przyjemne. Barycz Sułów długo nie mogła przełamać defensywy Piasta Nowa Ruda, ale w końcu, w 55. minucie, do siatki trafił Piotr Grzelczak, a pod koniec meczu wynik na 2:0 ustalił Jakub Gil.

Tyle samo punktów co sułowianie ma Moto-Jelcz Oława, który w derbach pokonał Błyskawicę Gać. Więcej: Derby dla Moto-Jelcza. Piękne gole otworzyły mecz w Gaci

Po dwóch meczach bez wygranej na zwycięską ścieżkę wróciła Iskra Księginice, która zdobyła komplet punktów w Lubaniu. Goście prowadzili do przerwy po golach Mateusza Kochmana i Kornela Ciupki. Po zmianie stron do siatki trafił Daniel Ziółkowski, ale na doprowadzenie choćby do remisu gospodarzom doprowadzić już się nie udało.

Prochowiczanka objęła prowadzenie już w 7. min. meczu w Ząbkowicach Śląskich, a na listę strzelców wpisał się Pedro Rodrigues. Bardzo szybko wyrównał jednak z rzutu karnego Dawid Kuriata, a po kilku następnych minutach Orła na prowadzenie wyprowadził Wiktor Chamerski. Wynik na 3:1 ustalił w II połowie Tomasz Robak.

Wielkie emocje w Głogowie, gdzie rezerwy Chrobrego zremisowały z Piastem Żmigród strzelając wyrównującego gola w 98/ min. meczu. Więcej tutaj: Mogło być 4:1, skończyło się 3:3. Zdecydowała “pajęczyna” zdjęta w 98. minucie

Górnik Złotoryja prowadził już 2:0 w meczu z Orłem w Mysłakowicach. Gospodarze zdołali jednak wyrównać po golach Patryka Bębenka i Mateusza Zatylnego.

Podział punktów również w dwóch ostatnich spotkaniach. Polonia-Stal Świdnica była kilka minut od pierwszej wygranej w sezonie, ale nie dowiozła prowadzenia do końca wyjazdowego spotkania we Spartą Grębocice. Goście prowadzili po bramce Bartosza Kruchlaka, ale w końcówce wyrównał pięknym strzałem Szymon Kotuła.

Z dużej chmury – czyli derbów Bielawianka – Lechia Dzierżoniów – mały deszcz, bowiem w Bielawie padł bezbramkowy remis.

on

W środku tygodnia odbyły się dwa zaległe mecze w IV lidze. Iskra zremisowała z Lechią, a Barycz pokonała Polonię.

Zdecydowały rzuty karne. Piast wyeliminował z pucharu trzecioligowca

Lechia Dzierżoniów nie była faworytem wtorkowego meczu w Księginicach, ale niewiele brakowało, by wywiozła komplet punktów z ciężkiego terenu. Goście w 50. min. stracili zawodnika, ale mimo tego zdołali wyjść na prowadzenie kilka minut później po golu Dawida Wasilewskiego. Gospodarze zdołali wyrównać w samej końcówce za sprawą gola Kornela Ciupki.

Po remisie Iskra awansowała na 4. miejsce w tabeli. Na drugie miejsce po środowym meczu wskoczyła natomiast Barycz Sułów, która wygrała z Polonią Środa Śląska. Podopieczni Tomasza Horwata zwyciężyli 2:0 po golach Wojciecha Łuczaka i Macieja Matusika.

III liga

W zaległym meczu III Karkonosze Jelenia Góra przegrały w Kluczborku z MKS-em 0:6. To druga dotkliwa, wyjazdowa porażka jeleniogórzan w ciągu kliku dni.

Kapitalny tydzień Karkonoszy – 9 punktów w siedem dni

Niedawno pisaliśmy o świetnej passie Karkonoszy Jelenia Góra (link powyżej), które w ciągu tygodnia wygrały trzy mecze ligowe i awansowały na 3. miejsc w ligowej tabeli. Kibice jeleniogórzan muszą chyba przyzwyczaić się do gry w kratkę swoich ulubieńców, bowiem – podobnie jak na początku sezonu – po świetnej serii, przyszło załamanie formy.

W minioną sobotę podopieczni Jacka Kołodziejczyka przegrali w Pawłowicach Śląskich z Pniówkiem 0:4. Tymczasem w środę w Kluczborku, odbył się zaległy mecz, przełożony z 24 sierpnia. Niestety, tym razem znów górą byli gospodarze, którzy rozbili Karkonosze aż 6:0.

Ciężko powiedzieć coś mądrego po takim występie. Byliśmy dzisiaj słabsi od zespołu z Kluczborka w każdym aspekcie. Założeniem na ten mecz miała być niska obrona i próba szybkiego ataku. Zdawaliśmy sobie sprawę, że MKS jest zespołem, który dużo czerpie z faz przejściowych. Niestety, ten plan szybko został zniweczony z powodu utraty dwóch bramek i nie potrafiliśmy się z tego podnieść. Nikt z nas nie chowa głowy po tym co się wydarzyło, zdajemy sobie sprawę, że zawiedliśmy wszystkie osoby związane z klubem. Za wynik końcowy finalne odpowiadam ja i obiecuję, że ten zespół już w niedzielę wstanie z kolan – podsumował na klubowym profilu na Facebooku trener Jacek Kołodziejczyk.

W niedzielę Karkonosze podejmą Carinę Gubin. Obecnie jeleniogórzanie zajmują 6. miejsce w tabeli.

IV liga

Trener IV-ligowca zrezygnował z posady. “Zostaliśmy zaskoczeni taką decyzją”

Published

on

zmiana trenera

Rafał Wichowski nie jest już trenerem IV-ligowych Łużyc Lubań. 43-latek zrezygnował po zaledwie 11 meczach.

Zmiana trenera drużyny z jeleniogórskiej okręgówki

Rafał Wichowski nie jest już trenerem Łużyc Lubań. W poniedziałek 43-letni szkoleniowiec złożył dymisję, która we wtorek została przyjęta przez zarząd klubu. – Sytuacja jest dla nas na pewno niecodzienna i zostaliśmy zaskoczeni taką decyzją trenera. Miał pełne zaufanie i wsparcie zarządu, jednak rozumiemy jego rezygnację i szanujemy tą decyzję. Nazwisko nowego szkoleniowca, który poprowadzi zespół w najbliższym meczu z Iskrą Księginice, powinno być znane do końca tego tygodnia – skomentował prezes Marcin Kocuła.

Wichowski został szkoleniowcem Łużyc na początku lipca br., kiedy zastąpił Jacka Kanasa. Był to dla niego powrót do Lubania po czterech latach. Wcześniej był związany z klubem przez siedem lat.

Teraz jego przygoda skończyła się już po 3 miesiącach. Zdążył tym czasie poprowadzić zespół w 11 meczach ligowych, w których jego podopieczni zdobyli 14 punktów. Obecnie Łużyce zajmując 10. miejsce w tabeli IV ligi.

Okręgówka

Published

on

Zmiana trenera seniorów Hutnika Pieńsk, drużyny z jeleniogórskiej okręgówki. Grzegorza Lużyńskiego zastąpił Sebastian Tylutki.

Stracili cały sprzęt w powodzi. Niedawny rywal przyszedł z pomocą

Jak poinformował zarząd Hutnika Pieńsk na klubowym profilu na Facebooku, decyzja o zmianie trenera zapadła w poniedziałek, 7 października. – Za porozumieniem stron zakończona została współpraca z dotychczasowym trenerem pierwszej drużyny Grzegorzem Lużyńskim. Trener Lużyński prowadził z ławki trenerskiej Hutnika w 39 meczach mistrzowskich z następującym bilansem: 15 wygranych, 4 remisy i 20 porażek, bramki 98:118 (-20). Dotychczasowemu trenerowi bardzo dziękujemy za 15-miesięczny okres pracy dla naszego klubu. Życzymy sukcesów na niwie sportowej oraz życiu osobistym – czytamy w komunikacie.

We wtorek, 8 października, szkoleniowcem ekipy z Pieńska został Sebastian Tylutki. To doświadczony trener, który prowadził m.in. Twardego Świętoszów, BKS Bolesławiec oraz Chrobrego Nowogrodziec. – Nowemu szkoleniowcowi życzymy wielu sukcesów z drużyną Hutnika Pieńsk. Liczymy, że da on nowy, pozytywny impuls i wyzwoli z naszych zawodników wszystko to, co w nich najlepsze – poinformował klub w social mediach.

Przypomnijmy, że po 9. kolejkach Hutnik zajmuje 12. miejsce w tabeli jeleniogórskiej okręgówki.

IV liga

Pewna wygrana lidera, pierwsza porażkach Iskry w sezonie

Published

on

W niedzielę dokończona została 11. kolejki IV ligi. Lider nie miał problemów z pokonaniem  zespołu z Świdnicy, do bardziej zaciętego meczu doszło w Księginicach.

Błyskawiczna riposta Błyskawicy, przełamanie Piasta. Pierwszy gol Piecha

Mecz w Świdnicy, w którym jedna z ostatnich drużyn w tabeli Polonia-Stal podejmowała lidera z Woliborza miała jednego faworyta. Słowianin nie zawiódł i pewnie pokonał świdniczan 4:0. Bramki dla gości strzelali Dorian Krakowski – 2, Adrian Niewiadomski i Mikołaj Łazarowicz.

Bardziej wyrównane było spotkanie w Księginicach, gdzie zmierzyły się dwie drużyny z czołówki – Iskra i Piast Żmigród. Ostatecznie 2:0 zwyciężyli goście, dla których gole strzelali Szymon Sołtyński i Patryk Szymański. Tym samym pierwsza porażka w sezonie gospodarzy stała się faktem.

Jedynym zespołem, który jeszcze nie przegrał w lidze, jest Słowianin.