Derby Wrocławia w finale Pucharu Polski w okręgu wrocławskim

Ślęza Wrocław i Śląsk II Wrocław zmierzą się w finale Okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej. W sobotę obie drużyny dość pewnie wygrały swoje półfinały.

 

Dolnośląskie sparingi. Wyniki meczów kontrolnych z weekendu [3 – 5 LIPCA]

Śląsk II Wrocław grał w Gaci z III-ligową Foto-Higieną. Gospodarze aktywnie rozpoczęli mecz, ale zawodnicy beniaminka II ligi szybko pokazali, kto jest faworytem tej konfrontacji. Patryk Caliński w 11 min. i Szymon Krocz w 14 min. i zrobiło się 0:2. Podopieczni Jacka Fojny próbowali odwrócić losy spotkania, ale przyjezdni na niewiele im pozwalali. Gdy w 45 min. trzeciego gola dla WKS-u z rzutu karnego zdobył Łukasz Wiech, stało się jasne gospodarzom będzie niezwykle ciężko awansować do finału.

 

Ostatecznie udało się gola zdobyć w 74 min., gdy do siatki Śląska trafił z jedenastki Marcin Buryło. Problem w tym, że było wtedy już 0:4, bowiem Filip Michalski w 63 min. zdobył czwartą bramkę dla gości.

 

Śląsk II awansował więc do finału, w którym zmierzy się z wrocławską Ślęzą. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego, również bez większych problemów, wygrali w boju dwóch trzecioligowców z Piastem Żmigród 3:1.

 

Goście prowadzili od 6 min. po strzale z rzutu karnego w wykonaniu Roberta Pisarczuka. W 31 min. podwyższył Kornel Traczyk, a w 81 min. do siatki gospodarzy trafił Piotr Stępień. Piast odpowiedział tylko jedną bramką, którą w 90 min. zdobył Daniel Stanclik.

 

Finał Okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej Ślęza Wrocław – Śląska II Wrocław odbędzie się w środę, 8 lipca o godz. 18. Mecz odbędzie się na stadionie Ślęzy na Kłokoczycach. 

 

Przypomnijmy, że obie drużyny zmierzyły się już w finale w 2016 roku. Wtedy górą były rezerwy Śląska, które wygrały 2:1.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *