III liga: Śląsk lepszy w meczu rezerw (7. KOLEJKA – WYNIKI, TABELA)

Published

on

7 kolejka III liga grupa 3

Trwa 7. kolejka w 3. grupie III ligi, w której grają dolnośląskie kluby. W pierwszym meczu rezerwy Śląska wygrały z rezerwami Miedzi. Najważniejsze wydarzenia z trzecioligowych boisk na naszym blogu.

Drużyna miesiąca w III lidze. Podsumowanie sierpnia 2016

W pierwszym meczu 7. kolejki III ligi Śląsk II podejmował Miedź II. Wrocławianie wygrali 2:0 po golach Macieja Matusika i Mikołaja Kotfasa. To pierwsze zwycięstwo rezerw Śląska w sezonie. Trenera Arkadiusza Batora cieszy z pewnością również fakt, że jego podopieczni nie stracili również gola ( w dwóch poprzednich meczach rywale zaaplikowali im aż 8 bramek).

Dramatyczne spotkanie zobaczyli kibice w Dzierżoniowie. Lechia do 93 min. przegrywała z Unią Turza Śl. 0:1. Wtedy wyrównującego gola zdobył Damian Niedojad. Gospodarze jednak nie mogą być zadowoleni z podziału punktów, bo przez większość spotkania byli zespołem lepszym.

Wszystko o 3. grupie III ligi

Zgodnie z przewidywaniami sporo emocji było w Żmigrodzie. Gospodarze prowadzili po golu Damiana Celucha. Po zmianie stron do głosy doszli goście, którzy po trafieniach Rafała Karmelity i Piotra Azikiewicza wyszli na prowadzenie. Na tym jednak się nie skończyło. Po golu Ukraińca Jurija Furty podział punktów stał się faktem.

Efektowne zwycięstwo w Zielonej Górze odnieśli piłkarze Ślęzy Wrocław, którzy pokonali Falubaz 3:0. Dzięki temu podopieczni Grzegorza Kowalskiego awansowali na 3, miejsce w tabeli.

Cenne zwycięstwo 1:0 odniósł beniaminek z Kowar, który pod Śnieżką pokonał górali z Bielska-Białej. Gola na wagę trzech punktów zdobył Daniel Gałach.

Niestety, znów bez punktów piłkarze Górnika Wałbrzych, którzy przegrali z wiceliderem z Brzegu. Górnicy w tym mecz mieli aż dwa rzuty karne, ale tylko jednego udało im się zamienić na gola. Najpierw przestrzelił Jan Rytko, do bramki Stali trafił Grzegorz Michalak.

Wyniki 7. kolejki III ligi – grupa 3

• Olimpia Kowary – Stal Bielsko-Biała 1:0 (0:0). Bramka: Gałach.
  • Lechia Dzierżoniów – Unia Turza Śląska 1:1 (0:0). Bramki: Niedojad – Kulczyk.
  • Piast Żmigród – KS Polkowice 2:2 (1:0). Bramki: Celuch, Furta – Karmelita, Azikiewicz.
  • Śląsk II Wrocław – Miedź II Legnica 2:0 (1:0). Bramki: Matusik, Kotfas.
  • Górnik Wałbrzych – Stal Brzeg 1:2 (0:2). Bramki: G. Michalak – Żegleń, Kulczycki.
  • Falubaz Zielona Góra – Ślęza Wrocław 0:3 (0:1). Bramki: Niewiadomski, Firlej, Jakóbczyk.

on

7. kolejka III ligi rozpoczęła się już w czwartek i piątek, kiedy swoje mecze rozegrały trzy dolnośląskiej drużyny.

Spędził 20 lat w jednym klubie. To był jego ostatni mecz

Już w czwartek swój mecz rozegrali gracze beniaminka z Legnicy, którzy pojechali do Goczałkowic Zdroju. Miedź II objęła prowadzenie w 20. min., kiedy rzut karny wykorzystał Szymon Skrzypczak. Gospodarze wyrównali zaraz po przerwie, również z jedenastki – na listę strzelców wpisał się Kacper Będzieszak.

W piątek Ślęza Wrocław zmierzyła się z Górnikiem Polkowice. Bohaterem spotkania został Paweł Wojciechowski, który strzelił obie bramki dla gospodarzy. Zwłaszcza pierwsza była wyjątkowej urody.

on

Piotr Stępień został zawodnikiem III-ligowych Karkonoszy Jelenia Góra. Ostatnio był graczem rezerw Miedzi Legnica, a wcześniej w barwach Ślęzy Wrocław został królem strzelców III ligi.

Nowy trener czwartoligowca. Powrót po czterech latach

Piotr Stępień został zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra. 26-letni napastnik ostatnie półtora roku spędził w rezerwach Miedzi, z którymi awansował do III ligi. W zeszłych rozgrywkach strzelił 13 goli w 28 meczach, ale w bieżącym sezonie w III lidze jeszcze nie zagrał. Teraz będzie miał okazję to zrobić w nowych barwach.

Przypomnijmy, że 26-latek przed kilkoma laty był królem strzelców III ligi w barwach Ślęzy Wrocław, co ostatecznie zaowocowało transferem do II-ligowego wówczas Ruchu Chorzów. Później występował również w III-ligowym KP Starograd Gdański.

Ponadto ma on na koncie występy w zespołach młodzieżowych Odry Opole i Lecha Poznań, a także w drużynach Wrocław Academy Wrocław, Małapanew Ozimek, Stal Brzeg i GKS Mirków.

III liga

Wojtyra katem lidera, Nagrodzki uratował punkt w doliczonym czasie gry

Published

on

Wygrana, przegrana i trzy remisy – to dorobek dolnośląskich zespołów w sobotnich meczach III ligi. Rezerwy Śląska straciły fotel lidera po pierwszej przegranej w sezonie.

Śląsk ma nowego napastnika… na przyszłość. Kto będzie strzelał gole teraz?

Przy Oporowskiej spotkały się dwie drużyny bez porażki – rezerwy Śląska podejmowały MKS Kluczbork. Po pierwszej słabej połowie wrocławianie przegrywali po golu z rzutu karnego w wykonaniu Dawida Wojtyry. Zaraz po przerwie wyrównał Wiktor Kamiński i wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Niestety, dwie minuty później arbiter znów wskazał na wapno (tym razem po nieco wątpliwym faulu) i Wojtyra znów pokonał Gracjana Korytkowskiego. 26-letni napastnik MKS-u okazał się katem Śląska II, bo w 65. min. ustalił wynik na 3:1 strzałem z rzutu wolnego.

WKS stracił fotel lidera, który zajęła Warta Gorzów Wlkp. Gorzowianie zremisowali z innym zespołem ze stolicy Dolnego Śląska – Ślęza 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 63. min. za sprawą Karola Gardzielewicza, ale bardzo szybko wyrównał Ihor Wanda.

Karkonosze Jelenia Góra podejmowały Podlesiankę Katowice i po godzinie wyszły na prowadzenie po golu Michała Pojaska. Niestety, kilka minut później wyrównał Jacek Jarnot i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wynik 1:1 padł również w Polkowicach. Stal Brzeg przez większość meczu prowadziła po golu z rzutu karnego Michała Sypka. Górnik wyrównał w dramatycznych okolicznościach w 95.min. po golu Michała Nagrodzkiego.

Z kompletu punktów tym razem cieszyli się tylko zawodnicy rezerw Miedzi Legnica. Beniaminek wygrał z Cariną Gubiną 2:1. Bramki strzelali Oliwier Szymoniak i Hubert Krawczun oraz Denis Matuszewski.

on

Śląsk II pewnie pokonał Odrę i utrzymał prowadzenie w III lidze. Pierwsza wygrana Górnika Polkowice i pierwsza porażka rezerw Miedzi. Dwa mecze przełożone.

Asysta bramkarza i lider pokonany. Seria rezerw Chrobrego zakończona w Gaci

W 5. kolejce III ligi swoje mecze rozegrały trzy dolnośląskie drużyny, bowiem spotkania Ślęzy Wrocław i Karkonoszy Jelenia Góra zostały przełożone. Powodem jest mecz reprezentacji Dolnego Śląska, która w Kazachstanie powalczy o awans do finałów UEFA Region’s Cup.

Lider z Wrocławia podejmował Odrę Bytom Odrzański. Gracze Śląska II mieli sporą przewagę, ale długo nie potrafili przebić muru obrony gości. W końcu dokonał tego doświadczony Hubert Muszyński, który w ciągu trzech minut strzelił 2 gole i oba strzałami głową. Kolejne dwie bramki zdobył Simon Schierack oraz Jan Chodera, i ostatecznie wrocławianie wygrali 4:0.

Po trzech porażkach i jednym bezbramkowym remisie przełamali się gracze Górnika Polkowice. Podopieczni Enkeleida Dobi’ego wygrali w Słubiach z Polonią 3:0. Gole dla gości strzelali Maciej Bancewicz, Mateusz Surożyński i Mariusz Szuszkiewicz.

Polkowiczanie wygrali pierwszy mecz, tymczasem legniczanie po raz pierwszy przegrali. Miedź II uległa w Pawłowicach Śląskich Pniówkowi 1:2. Gospodarze prowadzili po dwóch golach Dawida Hanzela, ale kwadrans przed końcem meczu Michał Kaczmar zdobył gola kontaktowego. Niestety, na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

III liga

Zbigniew Smółka, do końca ubiegłego sezonu trener III-ligowych Karkonoszy, wrócił na ławkę trenerską w tej samej lidze. Został bowiem szkoleniowcem Stali Brzeg.

Rezerwy Śląska zwyciężyły lidera III ligi i zajęły jego miejsce. Miedź II lepsza od Ślęzy

Zbigniew Smółka zastąpił na ławce trenerskiej Stali Pawła Schmidta, który 20 sierpnia został odwołany z funkcji I trenera. 52-letni szkoleniowiec zdążył już nawet zadebiutować w minioną środę w wyjazdowym meczu w Zielonej Górze, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Przypomnijmy, że doskonale znany na Dolnym Śląsku trener do czerwca prowadził III-ligowe Karkonosze Jelenia Góra. Objął zespół w połowie kwietnia, kiedy po siedmiu porażkach z rzędu jeleniogórzanie mocno zbliżyli się do strefy spadkowej. Pod jego wodzą Karkonosze wygrały 2 pierwsze mecze, później trzy zremisowali, by na koniec ponieść cztery porażki. Ostatecznie zdobyli 9 punktów w 9 meczach, ale cel – czyli utrzymanie – został osiągnięty.

Teraz Smółka wrócił do III ligi, a ze swoimi byłymi podopiecznymi spotka się 21 września w Brzegu, kiedy Stal podejmie Karkonosze.

III liga

Published

on

W meczu na szczycie III ligi Śląsk II Wrocław pewnie pokonał Karkonosze Jelenia Góra 3:0 i został nowy liderem. W drugim meczu rezerwy Miedzi Legnica minimalnie lepsze od Ślęzy Wrocław.

Wychowanek Miedzi trafił do klubu z włoskiej Serie A

Na wtorek, 20 sierpnia, zaplanowano dwa spotkania 4. kolejki III ligi, ale nie byle jakie. W Jeleniej Górze lider, z kompletem punktów na koncie, podejmował wicelidera rezerwy Śląska Wrocław. W Legnicy natomiast spotkały się dwie inne drużyny z czołówki – rezerwy Miedzi i Ślęza Wrocław.

W meczu na szczycie druga drużyna Śląska nie dała większych szans Karkonoszom. Wrocławianie pierwszą połowę całkowicie zdominowali, co przełożyło się na dwie bramki w samej końcówce autorstwa Michała Milewskiego i Simona Schieracka.

Po przerwie spotkanie się wyrównało, ale gospodarze nie było w stanie poważnie zagrozić bramce Gracjana Korytkowskiego. Gdy w 80. min. drugą żółtą kartkę otrzymał Dominik Radziemski stało się niemal jasne, że Karkonoszom będzie niezwykle trudno choćby o punkt. Kilka minut później wynik na 3:0 dla gości ustalił świeżo wprowadzony Wiktor Kamiński. Tym samym Karkonosze straciły pierwsze punkty w sezonie oraz fotel lidera, na który wskoczyły… rezerwy Śląska.

Długo nudą wiało w Legnicy, gdzie rezerwy Miedzi podejmowały Ślęzę Wrocław. O losach spotkania rozstrzygnęła końcówka. W 70. min. gola strzałem głową zdobył Marcin Manikowski. Gdy wydawało się, że gospodarze wygrają w 90. min. wyrównał Kamil Olek. To nie był jednak ostatni emocjonujący moment. W ostatniej minucie meczu zwycięskiego gola dla legniczan zdobył Miłosz Stępnik.

W środę swój mecz zagra Górnik Polkowice, który podejmie Stilon Gorzów Wielkopolski.