Okręgówka IV liga

Krajobraz po spadku. Trudny czas w okręgówce

Spadek z ligi to zawsze duży szok dla drużyny. Niektóre chcą jak najszybciej awansować. Bardzo często jednak zderzenie z twardą rzeczywistością w lidze niżej jest trudniejsze niż może się wydawać.

 

IV liga zachód: Remisy czołówki, hat trick Radziemskiego

Widać to choćby po spadkowiczach z IV ligi, dla których start w okręgówce – przynajmniej dla niektórych – jest trudnym doznaniem. Oczywiście, nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków po 3 kolejkach (w strefie wrocławskiej po dwóch), ale postawa niektórych drużyn pokazuje, że będą to dla nich bardzo trudne rozgrywki. I zamiast o szybkim powrocie do IV ligi, muszą raczej skupić się na tym, by nie zanotować spadku sezon po sezonie.

 

Jak więc radzą sobie spadkowicze w nowej rzeczywistości? Oto sytuacja na koniec sierpnia.

 

Komplet punktów na razie maja na koncie dwie drużyny. Piast Nowa Ruda wygrał 3 mecze i wraz z Gromem Witków przewodzi w wałbrzyskiej okręgówce. Komplet punktów, ale po dwóch kolejkach, ma również GKS Kobierzyce z wrocławskiej okręgówki.

 

IV liga wschód: Sokół ciągle liderem. Śląska II miażdży, a Pogoń dołuje

Nie najgorzej rozgrywki rozpoczął Lotnik Jeżów Sudecki w jeleniogórskiej okręgówce – 6 punktów w 3 meczach. 4 oczka w 3 spotkaniach zanotowali natomiast gracze Piasta Wykroty.

 

Jedną wygraną, a więc 3 punkty w 3 meczach, ma na razie GKS Warta Bolesławiecka (Jelenia Góra) oraz Zamet Przemków (Legnica).

 

Sporą grupę stanowią drużyny, które na razie nie zdobyły choćby punktu. Co więcej, aż trzech spadkowiczów zamyka ligowe tabele w swoich okręgów – Granica Bogatynia, Bystrzyca Kąty Wrocławskie oraz Victoria Świebodzice. Wszystkie przeszły po spadku kadrowe rewolucje, ale zwłaszcza w Świebodzicach i Kątach Wrocławskich były one dotkliwe. Co widać po wynikach. Victoria ma na razie stosunek bramek 1:12, a Bystrzyca 3:14. Bez punktu jest również Orzeł Sadowice, który na razie jednak rozegrał (przegrał 1:5) jeden mecz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *