17 kolejka III ligi

III liga. Lechia i Ślęza wygrywają. Trzecia porażka z rzędu Piasta

10. kolejka III ligi. W sobotnich meczach dwie nasze drużyny – Lechia Dzierżoniów i Ślęza Wrocław – wygrał, a trzy przegrały. Piast Żmigród przegrał trzeci kolejny mecz z rzędu.

Hit dla Lechii. Niedojad strzela, Spaleniak broni karnego

Jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 10. kolejki były derby w Dzierżoniowie, gdzie Lechia grała z KS-em Polkowice. Padła tylko jedna braka, ale emocji nie brakowało. Więcej o meczu w linku powyżej.

Bardziej efektowne zwycięstwo odniosła Ślęza Wrocław. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego wygrali z Unią Turza Śląska 3:0, ale trzeba przyznać, że wrocławianie powinni wygrać ten mecz znacznie wyżej. Była to trzecia wygrana z rzędu żółto-czerwonych w III lidze, dzięki czemu mocno podskoczyli w tabeli. Więcej o meczu w linku poniżej.

Ślęza zaczęła fatalnie, ale kończy miesiąc wyśmienicie

Również trzy mecze – tyle że przegrane – ma na koncie Piast Żmigród. Podopieczni Grzegorza Podstawka liczyli, że uda im się przełamać ze Skrą, która z kolei kiepsko prezentowała się na wyjazdach. Niestety, Piast zagrał przeciętnie, podobnie jak goście, ale to przyjezdnym udało się strzelić gola, który padł w 84 min. Jedynym pozytywem meczu dla żmigrodzian to fakt, że do drużyny po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego wrócił Patryk Gołębiewski.

Bez punktu w sobotę również Miedź II Legnica, choć wydaje się, że o zdobycz powinno być łatwo. Legniczanie bowiem w Pawłowicach Śląskich prowadzili po 15 minutach z Pniówkiem 2:0. W 5 min. Michał Bartkowiak celnie wykończył dośrodkowaniu Mateusza Zatwarnickiego, a 10 minut później rezultat podwyższył Paweł Krauz. Niestety, gospodarze w 20 minut strzelili trzy gole i do przerwy prowadzili 3:2. Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie.

W niedzielę Zagłębie II Lubin przegrało ze Stilonem Gorzów Wlkp. 0:1. Tym samym lubinianie przedłużyli serię meczów bez zwycięstwa do 5. Ostatni raz wygrali 19 sierpnia w Zielonej Górze.