39 kiboli Zagłębia zatrzymanych w Głogowie

39 kiboli Zagłębia zatrzymanych w Głogowie

Piątkowy mecz Chrobry Głogów – Odra Opole został opóźniony, bowiem przyjezdni kibice wdarli się na trybuny. Do akcji wkroczyła policja, a 39 kiboli zostało zatrzymanych. 16 usłyszało już wyroki.

 

Te kluby upadły. Jedne się odrodziły, innych już nie ma

Na murawie nie brakowało emocji, bowiem Chrobry pokonał lidera z Opola 2:0 i jest aktualnie na 2. miejscu w tabeli 1. Nice Ligi. Gorąco było również na trybunach i pod stadionem, ale tam emocje były zdecydowanie z gatunku tych „niezdrowych”.

 

Przed rozpoczęciem meczu przyjezdni kibole wdarli się do sektora gości. Nie podporządkowali się do wezwań kierowanych przez służby porządkowe, więc organizator zwrócił się o pomoc do policji. Funkcjonariusze zatrzymali 39 osób, jak się okazało pseudokibiców Zagłębia Lubin, którzy wspierali tego dnia fanatyków Odry.

 

Zrobili to! Chrobry wygrał z Piastem w Pucharze Polski

Jak informuje policja, wobec wszystkich zatrzymanych skierowano w trybie przyspieszonym wnioski do sądu o ukaranie za złamanie przepisu art. 60 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 16 osób już usłyszało wyroki – dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe, karę grzywny w wysokości średnio 4 tys. złotych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych.

 

W sprawie zajścia Chrobry Głogów zamieścił komunikat:

Chrobry Głogów S.A. informuje, że w dniu 30.09.2017 roku w ramach organizacji meczu Nice 1 Ligi Chrobry Głogów – Odra Opole grupa kibiców gości niezgodnie z przepisami wtargnęła na przeznaczony dla niej sektor. Jednocześnie nie zastosowała się do poleceń organizatora Chrobry Głogów S.A. o konieczności jego opuszczenia.

W związku z tym o godz. 16.30 organizator kierując się względami bezpieczeństwa pozostałych kibiców zwrócił się do dowódcy zabezpieczenia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie z prośbą o natychmiastowe udzielenie pomocy przy przywracaniu porządku publicznego na terenie stadionu. Od tego momentu kontrola nad przebiegiem imprezy masowej, jej organizacja i związane z nią decyzje, należała do dowódcy zabezpieczenia KPP w Głogowie.

Po zaprowadzeniu porządku na terenie stadionu, o godz. 18.25 organizator Chrobry Głogów S.A. ponownie przejął kontrolę nad imprezą masową.

Wyrażamy nadzieję, że postawa drużyny na boisku oraz osiągnięty przez nią wynik zrekompensowały trudności związane z dostępem na stadion.

 

Do wydarzeń odnieśli się również kibice z Głogowa na swojej stronie internetowej:

Sobotniemu meczowi z Odrą Opole towarzyszyło sporo organizacyjnego zamieszania. W związku z wydarzeniami przy sektorze gości, „klub zwrócił się do dowódcy zabezpieczenia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie z prośbą o natychmiastowe udzielenie pomocy przy przywracaniu porządku publicznego na terenie stadionu” – cytat z oficjalnego komunikatu klubu. Policja fatalnie poradziła sobie jednak z tym zadaniem, powodując niemały chaos i zdezorientowanie wśród publiczności.

Wpuszczenie sporej, kilkusetosobowej grupy kibiców na stadion, by zaraz potem nakazać jej opuszczenie obiektu to kabaret z najwyższej półki. Nie po raz pierwszy głogowska policja wykazała się brakiem kompetencji i nie zapanowała nad sytuacją.

Nie chcemy pisać czarnych scenariuszy, ale przypomina się sytuacja z meczu z Zagłębiem Lubin w 2015 roku. Nasza dzielna policja także nie poradziła sobie z tym meczem, a niedługo potem zamknięto stadion na spotkanie z Arką Gdynia.

Na koniec dodamy, że z gdynianami przy WS3 zagramy jeszcze w tym miesiącu. Historia lubi się powtarzać? Oby nie w tym przypadku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *