17 kolejka III ligi

III liga. Piast pokonał lidera. Ślęza wciąż na fali, pech Lechii

16. kolejka III ligi. W debrach Zagłębia Miedziowego KS Polkowice przegrał z rezerwami Zagłębia 0:2. Piast Żmigród wygrał z liderem z Brzegu. Kolejny dobry mecz Ślęzy Wrocław i pechowa porażka Lechii Dzierżoniów w meczu na szczycie.

Miedziowe derby dla wzmocnionych rezerw Zagłębia Lubin

Rezerwy Zagłębia Lubin wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny wygrały 2:0 w Polkowicach. Więcej o meczu pod linkiem powyżej.

Mecz na szczycie odbył się w Tarnowskich Górach, gdzie bardzo dobrze radzący sobie beniaminek podejmował Lechię Dzierżoniów. Goście w pierwszej połowie byli lepszym zespołem, szczególnie aktywny był Damian Szydziak, ale niestety swojej przewagi nie udokumentowali tego bramką. Tuż przed przerwą stracili za to gola, po pierwszym celnym strzale gospodarzy. Po zmianie stron Gwarek do skuteczności dodał lepsza grę i strzelił gola na 2:0 w 57 min. Lechiści odpowiedzieli golem z rzutu karnego w wykonaniu Marcina Buryły. Niestety, nie udało się wyrównać, a szkoda – bo z przebiegu gry co najmniej punkt się przyjezdnym należał.

Lider pokonany po golu w 92 min. Po akcji rezerwowych

Trwa marsz w górę tabeli Ślęzy Wrocław. W dziewiątym meczu bez porażki wrocławianie wygrali z Rekordem Bielsko-Biała 3:0. Bramki strzelali Adrian Repski, Maciej Firlej oraz Tobiasz Jarczak. Dzięki tej wygranej podopieczni Grzegorza Kowalskiego awansowali na 4. miejsce w tabeli – tak wysoko jeszcze w tym sezonie nie byli.

Skromniejsze, ale niezwykle ważne, zwycięstwo odniósł Piast Żmigród. Podopieczni Kamila Sochy wygrali u siebie 2:1 z liderem z Brzegu. Żmigrodzianie wygrali drugi raz z rzędu i wydaje się, że kryzys mają już za sobą. Aż szkoda, że runda jesienna kończy się już za tydzień. Więcej na temat meczu w linku powyżej.

Po trzech meczach bez porażki na tarczy wrócili piłkarze Miedzi II Legnica, którzy przegrali w Turzy Śląskiej z Unią 0:3.