15 kolejka Sport-Track IV liga wschód

IV liga wschód: Tylko gospodarze wygrywali. Pogrom drużyn z czołówki

Sport-Track IV liga wschodnia. Sypnęło niespodziankami w 14. kolejce Sport-Track IV lidze wschodniej. Wszystkie mecze wygrali gospodarze, co oznacza że oprócz Sokoła Marcinkowice przegrała cała czołówka. Meczem kolejki był bez wątpienia szalony mecz w Kłodzku.

Lider pokonany po golu w 92 min. Po akcji rezerwowych [FILM]

Nikt chyba nie spodziewał się, że świąteczna kolejka okaże się tak kiepska dla drużyn z czołówki. Lider z Gaci grał w Bardzie. Unia potwierdziła, że ostatni wygrana w Świdnicy nie była przypadkiem. Mimo że w pierwszej połowie to Foto-Higiena dyktowała warunki, to gospodarze byli zabójczo skuteczni. Po golach Pawła Świerzawskiego i Damiana Okrojka było 2:0. Lider nie raz udowodnił, że potrafi wyjść z poważnych tarapatów, ale nie tym razem. Po bramce Kamila Olejarnika było już 3:0, a goście odpowiedzieli jedynie bramką Iegora Tarnova z rzutu karnego.

Potknięcia lidera nie wykorzystały rezerwy Śląska, które w hicie kolejki grał w Marcinkowicach z Sokołem. Wrocławianie zagrali osłabieni, bowiem w tym samym niemal czasie swoje mecze rozgrywały – pierwsza drużyna (sparing z Wisłą Kraków) oraz zespół CLJ z Lechem Poznań. I z zespołu rezerw do obu ekip trafili zawodnicy (z Wisła zagrali Scalet, Kucharczyk i Krocz, a Łyszczarz zagrał w reprezentacji młodzieżowej), których zabrakło w meczu z Sokołem. Dość powiedzieć, że wrocławianie pojechali na mecz z jednym rezerwowym. Gospodarze prowadzili od 15 min. po golu Patryka Kołodzińskiego. Śląsk miał okazję wyrównać kilkanaście minut później, ale Patryk Janiczak obronił rzut karny strzelany przez Miłosza Kubackiego. Zaraz po przerwie na 2:0 podwyższył Bogdan Gul, a w 75 min. na 3:0 trafił Rafał Rybiński. Honorowe trafienie dla rezerw WKS-u w 89 min. zaliczył Szymon Kuśnierz.

Szalony mecz w Kłodzku. Od 0:2 do 5:3! Hat-trick Łazarowicza

Dystansu do lidera nie zmniejszyła również czwarta w tabeli Bielawianka, która przegrała w Wielkiej Lipie 0:3. Bramki dla Sokoła strzelili Michał Wróbel, Kamil Pyzłowski oraz Chrystian Tomyk.

Najbardziej szalony mecz odbył się w Kłodzku. Piąty dotąd Górnik Wałbrzych prowadził z Nysą 2:0 i 3:1, a jednak przegrał 3:5. Dzięki zwycięstwu kłodzczanie wyprzedzili swojego rywala w tabeli. Więcej o meczu można przeczytać klikając w link powyżej.

To była bardzo dobra kolejka dla drużyn ze środka tabeli. Wygrała Unia, wygrał Sokół, wygrał również Orzeł Ząbkowice Śląskie. Maciej Rakoczy wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w meczu z MKP Wołów już w 8 min. meczu. Na kolejne bramki trzeba było czekać prawie 80 minut. Pod koniec wynik na 3:0 ustalili Seweryn Ślepecki i Szymon Radziszewski.

Dobrą passę meczów bez porażki podtrzymał Piast Żerniki (jest już 5 spotkań), który wygrał 2:0 z Wiwą Goszcz. Wynik został ustalony już do przerwy po strzałach Piotra Tylki oraz Maciejak Kowalczyka.

Piast przedłużył serię meczów bez przegranej, a Polonia-Stal przełamała kiepską serię spotkań bez zwycięstwach. Po pięciu meczach, w których zielono-biali raz zremisowali i aż cztery razy przegrali, wygrali z Karoliną Jaworzyna Śląska 2:0. Bramki padły w 2 i 6 minucie meczu po strzałach Wojciecha Szuby (rzut karny) oraz Kamila Szczygła.

W niezwykle ważnym meczu dla układu dolnych rejonów tabeli Polonia Trzebnica podejmowała Pogoń Oleśnica. Jedynego gola strzelił wychowanek gospodarzy Marcin Waliszczak. Trzebniczanie wygrali drugi mecz z rzędu i opuścili strefę spadkową, w której Pogoń ugrzęzła na dobre.

16151228-165

1 thought on “IV liga wschód: Tylko gospodarze wygrywali. Pogrom drużyn z czołówki”