Mathieu Scalet

3 minuty, asysta i jest nowy kontrakt. Scalet na dłużej w Śląsku Wrocław

Mathieu Scalet przedłużył do 30 czerwca 2020 roku kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Nowa umowa zawiera także opcję przedłużenia o kolejny rok.

 

Dolnośląski Złoty But 2017/18. Najlepsi strzelcy w regionie [Grudzień]

Jeszcze niedawno dla większości kibiców 20-latek był zupełnie anonimowy. Dobra postawa w czwartoligowych rezerwach Śląska, a także kłopoty kadrowe drużyny Jana Urbana spowodowały, Scalet że trafił na ławkę w meczach ekstraklasy. Zagrał w niej 3 minuty, ale były to kluczowe minuty w derbowym meczu z Zagłębiem Lubin. W doliczonym czasie gry wygrał główkowy pojedynek w polu karnym Miedziowych, a zmierzającą do bramki piłkę wepchnął za linię Piotr Celeban.

 

Scalet, Francuz z polskim obywatelstwem, ma więc na koncie asystę w ekstraklasie. W II drużynie statystyki te są bardziej okazałe – 8 goli i 6 asyst – choć trzeba pamiętać, że to tylko 5 poziom rozgrywkowy.

 

Awanse i spadki w sezonie 2017/18 na Dolnym Śląsku

– To dla mnie bardzo ważny dzień. Bardzo dobrze czuję się w Śląsku i wiem, że jest to kolejny dobry ruch w mojej przygodzie z piłką. Wszystko szybko się potoczyło, transfer do Śląska, debiut w ekstraklasie, a teraz profesjonalny kontrakt. Jestem szczęśliwy, ale wiem, że muszę dalej pracować, żeby regularnie dostawać szansę na grę w I zespole – cytuje piłkarza strona Śląska.

 

Przed Scaletem jeszcze długa droga by zaistnieć w pierwszej drużynie. Pierwszy krok został już jednak zrobiony i to cieszy, bowiem na nadmiar młodych graczy WKS „narzekać” nie może.

 

źródło i fot. slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *