Maciej Kowalski- Haberek

Powrót po latach do Polkowic. Trzecioligowiec wzmacnia środek pola

Maciej Kowalski- Haberek został nowym piłkarzem KS Polkowice. 24-letni defensywny pomocnik (może grać również jako środkowy obrońca) wrócił do Polkowic po ponad 10 latach.

 

Miedź II Legnica: Osiem sparingów na zimowym rozkładzie jazdy

Swoją przygodę z piłką zaczynał w Górniku Polkowice, ale już jako 12 latek trafił do Lubina. Po przejściu wszystkich szczebli juniorskich trafił do pierwszej drużyny Zagłębia. W ekstraklasie debiutował w meczu z Legią Warszawa (2:2) we wrześniu 2012 roku. W tamtym sezonie w ekstraklasie zagrał 3 razy, w sumie niespełna 60 minut. Następny sezon spędził w II-ligowej Ostrovii, gdzie był podstawowym graczem. Mimo tego po powrocie do I-ligowego Zagłębia nie przebił się do pierwszego składu.

 

W październiku 2016 roku wyjechał do Niemiec, zakotwiczył w lidze regionalnej w TSV Emmelshausen (6. poziom rozgrywkowy w Niemczech, w Polsce odpowiednik mniej więcej IV ligi). W sumie za naszą zachodnią granicą grał do końca jesieni 2017. W 43 meczach, na pozycji defensywnego pomocnika, strzelił 14 goli i zaliczył 5 asyst.

 

Mocni rywale Ślęzy Wrocław podczas przygotowań do wiosny

Teraz Kowalski- Haberek wraca w rodzinne strony i powinien być dużym wzmocnieniem ekipy Enkeleida Dobiego. Zwłaszcza że może grać jako defensywny i środkowy pomocnik, ale także środkowy obrońca. Z polkowickim klubem związał się do końca bieżącego sezonu.

 

Źródło: kspolkowice.pl, własne

fot. kspolkowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *