Dolnośląska Akademia Piłkarska

W Oławie rusza Dolnośląska Akademia Piłkarska

W Oławie powstanie wkrótce Dolnośląska Akademia Piłkarska, która będzie szkoliła dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Ma ona jednak współpracować z lokalnymi klubami, a nie z nimi rywalizować.

 

Kluby wykluczone za brak drużyn młodzieżowych mogą grać

Dolnośląska Akademia Piłkarska to inicjatywa współtworzona przez miasto Oława, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej oraz PZPN. W poniedziałek o pomyśle poinformowały władze Oławy wraz z Andrzejem Padewskim, prezesem DolZPN. Do akademii trafią dzieci trzech kategoriach wiekowych: skrzaty (6-7 lat), żaki (8-9 lat) oraz orliki (10-11 lat). Bezpłatne treningi będą odbywać się w szesnastoosobowych grupach, a każdy z uczestników dostanie sprzęt sportowy firmy Nike.

 

Akademia ma być miejscem dodatkowego szkolenia i rozwoju dzieci. Ma wspierać kluby, a nie z nimi rywalizować, a także angażować środowisko do jednolitego szkolenia najmłodszych piłkarzy i piłkarek. Młodzi zawodnicy mają trenować i grać w swoich klubach, w Akademii będą uczestniczyć w dwóch dodatkowych zajęciach.

 

Z wolnego prosto w okienko? Tak strzela bramkarz rezerw Miedzi

Akces do Dolnośląskiej Akademii Piłkarskiej można zgłaszać w Oławskim Centrum Kultury Fizycznej w Oławie, ul. Sportowa 1, w terminie do 15.02.2018 r.

 

Materiał na temat DAP przygotowała również telewizja Echo


 

źródło: UM Oława facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *