klasa C

„Promocja” na B klasę trwała rok. Znów trzeba zaczynać od C

Koniec z wyborem poziomu rozgrywek, od którego można rozpocząć zmagania ligowe. Teraz w całej strefie wrocławskiej znów najniższa jest klasa C. Za to będzie ona prowadzona w systemie Extranet, jak pozostałe ligi w Polsce.

 

Znamy wszystkie pary półfinałowe Pucharu Polski na Dolnym Śląsku

Przypomnijmy, że na początku bieżącego sezonu każda drużyna, która tylko spełniała wymogi licencyjne, mogła zacząć sezon od klasy B. Skorzystało z tego sporo drużyn, bowiem z 56 zespołów, które wcześniej grały w klasie C, ostało się 26.

 

Powodem takiej decyzji władz związku był fakt, że C klasy były prowadzone przez Społeczne Sekcje Piłki Nożnej LZS tylko w okolicach Środy Śląskiej, Trzebnicy, Oławy i Wrocławia. I zespoły z tych rejonów musiały zaczynać od klasy C, a już te z okolic Wołowa czy Strzelina, od klasy B. DolZPN chciał w ten sposób wyrównać szanse klubów.

 

Mecze kontrolne od czwartku do niedzieli [08 – 11.02]

Od sezonu 2018/19 wraca jednak „stare”, choć nie do końca. W całym regionie wrocławskim zespoły znów będą zaczynały rozgrywki od klasy C, trafią do niej również spadkowicze z klasy B oraz ekipy, które wycofały się z klasy A. Klasa C będzie obowiązywała w całej strefie, a drużyny z regionu Wołowa będą podlegać pod LZS w Trzebnicy, a te ze Strzelina i okolic pod Oławę.

 

Na tym jednak nie koniec zmian. Jak informuje prezes DolZPN Andrzej Padewski, sekcje LZS, które zostały pełnoprawnymi członkami związku, będą prowadzić rozgrywki w systemie Ekstranet.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *