Śląsk II Wrocław Zagłębie II Lubin

Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin mają „gdzieś” rezerwy?

Kibice, którzy chcieliby być na bieżąco z tym, co się dzieje w drużynach rezerw Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin srogo się rozczarują. Oba kluby traktują II drużyny po macoszemu, przynajmniej pod względem medialnym.

 

Mecze kontrolne w środku tygodnia [13 – 15.02]

W miniony weekend rezerwy Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin grały ze sobą sparing. O wyniku kibice nie dowiedzieli się ani z klubowych stron, ani z facebooka czu y twittera. Gdzieś ktoś tam podał i stąd wiadomo, że było 1:1.

 

To przykład z ostatnich dni, ale wcześniej nie było lepiej. Choć oba zespoły przygotowują się do rundy wiosennej swoich ligach od miesiąca, informacji na ich temat jest jak na lekarstwo. Na początku jeszcze cokolwiek się pojawiało, od dłuższego czasu jest cisza.

 

„Promocja” na B klasę trwała rok. Znów trzeba zaczynać od C

Fatalnie wyglądają „zakładki” obu drużyn na klubowych stronach internetowych. Na stronie Zagłębia ostatnia informacja jest z listopada ubr., na stronie Śląska z 26 stycznia. A wydawało się, że druga drużyna z Wrocławia będzie traktowana poważnie. Dwa pierwsze sparingi zostały na stronie zrelacjonowane, z drugiego są nawet zdjęcia… i na tym się skończyło.

 

Może przesadzam, ale wydaje mi się, że rezerwy ekip z ekstraklasy powinny być traktowane trochę inaczej. A właściwie kibice tych drużyn, choćby było ich niewielu.

 

Przypomnijmy, że Śląsk II gra w IV lidze, a Zagłębie II w III lidze. Wrocławianie na wiosnę będą walczyć o awans, a Miedziowi o utrzymanie III-ligowego bytu.

 

UPDATE

Wpis wywołał spore poruszenie. Więc mała aktualizacja…

 

Zagłębie Lubin na TT poinformowało, że rezerwy formalnie „podlegają” pod Akademię i na jej stronie znajdują się informacje dotyczące drugiej drużyny Miedziowych. Rzeczywiście, można tam je znaleźć, choć ich ilość na kolana nie powala. Lepsze to niż nic, ale czekamy na więcej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *