18. kolejka wschodniej Sport-Track IV ligi

IV liga wschód: Polonia gromi, Sokół i Bielawianka gonią

Sport-Track IV liga wschodnia. Sokół Marcinkowice i Bielawianka gonią liderów. Ważne zwycięstwa odniosły Wiwa Goszcz, Piast Żerniki, a przede wszystkim Polonia Trzebnica, która rozbiła Nysę Kłodzko.

Zbigniew Boniek na meczu wrocławskiej okręgówki

We wschodniej grupie Sport-Track IV ligi w sobotę rozegrano pięć meczów. Trzy spotkania natomiast zostały przełożone – na kwiecień i maj. Wśród zespołów, których mecze przełożono, były m.in. lider i wicelider czyli Foto-Higiena Gać i Śląsk II Wrocław. Wykorzystały to zespoły goniące, czyli Sokół Marcinkowice i Bielawianka.

Sokół u siebie grał z ostatnią Pogonią Oleśnica, dla której każdy punkt (a właściwie 3 punkty) są na wagę złota w kontekście walki o utrzymanie się w lidze. Podopieczni Zbigniewa Mandziejewicza prowadzili do przerwy po bramce Piotra Kotwy. Po zmianie stron gospodarze jednak przycisnęli i najpierw wyrównał Mateusz Magusiak z karnego, a potem zwycięską bramkę strzelił Rafał Rybiński.

IV liga zachód: Zdeterminowane Karkonosze, niespodzianka w Chocianowie

Sokół zrównał się punktami ze Śląskiem II, a tyle samo oczek ma również Bielawianka, która wygrała w Świdnicy ze Polonią-Stalą 2:0. Było to pierwsze zwycięstwo w oficjalnym meczu pod wodzą Piotra Pietrewicza. Gole dla Bielawian strzelili Bartosz Tomkiewicz (15 min.) oraz Marcos Pauli (65 min.).

Świdniczanie przegrali i spadli na 11. miejsce w tabeli i mają już tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Bezpośredni rywale w walce o utrzymanie się w lidze nie próżnowali. W bardzo ważnym meczu dla układu dolnej połowy tabeli Piast Żerniki wygrał z MKP Wołów 2:1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Maciej Kowalczyk, rozmiary porażki zmniejszył Kamil Ramiączek.

Również 2:1 Wiwa Goszcz pokonała Unię Bardo i nie straciła kontaktu ze środkiem tabeli. Bramki dla gospodarzy strzelili Mateusz Żak i Adrian Dąbrowski.

Moc na inaugurację wiosny pokazali gracze Polonii Trzebnica, którzy rozbili Nysę Kłodzko 6:1. Goście prowadzili po golu Tomasza Pierzchalskiego z rzutu karnego. Wyrównał w 35 min. Krzysztof Ostrowski i do przerwy było 1:1. Po zmianie stron poloniści zdominowali rywala. Najpierw trafił Mateusz Olikiewicz, a po godzinie gry było 3:1 po strzale z rzutu karnego Krystiana Jajki. Następnie strzelali – ponownie Krzysztof Ostrowski i Krystian Jajko (znów z karnego), a wynik na 6:1 ustalił Łukasz Kuczer.