Strajk sędziów trwa

Sędziowie z okręgu kłodzkiego ogłosili strajk

Sędziowie KS PPN Kłodzko ogłosili strajk. Ogłosili to na facebooku. W najbliższym czasie zapewne dowiemy się, jaką formę przyjmie protest.

 

Wielkie lanie w Wielką Sobotę. Lider okręgówki rozgromiony

Protest podyktowany jest „brakiem reakcji ze strony DolZPN na zgłaszany przez sędziów w sierpniu 2017 roku problem niskich ekwiwalentów sędziowskich”. Sędziowie czują się oszukani, bowiem – ich zdaniem – obiecano nam im rocznie podnoszenie stawek o rewaloryzację, do czego nie doszło.

 

„Zaniepokojenie i chęć rozmów zgłosiliśmy w sierpniu 2017r., wiedzieliśmy że na koniec roku kalendarzowego kluby będą starać się o dotację i liczyliśmy, że w ciągu 4 miesięcy uda dojść się do kompromisu z Zarządem i klubami. Niestety nikt nawet nie podjął tematu rozmów. Stąd nasze oburzenie, mamy najniższe stawki w kraju a wbrew pozorom sędziowie mają sporo wydatków” – czytamy we wpisie.

 

Czołówka pewnie wygrywa. Horror w Kłodzku dla Orła

„My również opłacamy licencje sędziowskie (od 75zł w górę zależy od klasy rozgrywkowej), 10% z każdego meczu oddajemy na Związek, nie wspomnę o wydatkach na ubiór sędziowski (my nie mamy sponsorów, wszystko kupujemy sami). Kiedy 2 lata temu wprowadzano system extranet nikt nie pytał sędziów czy mają komputery, Internet, telefon. W ciągu dwóch tygodni musieliśmy wszystko wykonywać zgodnie z poleceniami, wysyłanie płatnego SMS (zgodnie z taryfą operatora) z wynikiem meczu w ciągu 15 minut po zakończeniu meczu. Wtedy tylko stwierdzono, nie masz komputera czy Internetu nie sędziujesz” – dodają sędziowie.

 

„Dla przykładu sędzia klasy A jedzie 80 km (w jedną stronę) sam na mecz za 115 zł (10% z tego na Związek), paliwo na 160 km, czas na dojazd – mecz – wypełninie sprawozdania (jakieś 6-7 godzin). Zarobek może 30zł – wiecie dla czego nie ma młodych sędziów” – kontynuują arbitrzy.

 

Poniżej cały wpis

 

Na razie nie znamy szczegółów strajku, a także stanowiska władz związku. Być może strony dojdą wkrótce do porozumienia, bowiem w miniony piątek zarząd DolZPN rozpoczął dyskusję na temat podwyżek ekwiwalentów. Na razie prezes związku odniósł się do wpisu na twitterze

 

5 thoughts on “Sędziowie z okręgu kłodzkiego ogłosili strajk”

  1. prowadząc klub b-klasowy 2 lata temu jak były podwyżki musiałem przez jedną rundę zbierać pieniądze od zawodników bo na granie mieliśmy z urzędu na „styk”. Teraz prawie nic nie dokładamy, znowu będą podwyżki? sędziowie biorą pieniądze, kluby -płacą podatki, a im mało dalej. Popatrzcie na małe kluby co mają 5 tysięcy dotacji tylko na rozgrywki i dokładają resztę od siebie. bierzecie delegacje w 3, a samochód jedzie jeden! rozumiem wasz czas itp, ale ludzie w klubach też poświęcają czas i dokładają pieniądze prywatne! jak dla mnie możecie mieć po 200 zł za b-klasę. ale wtedy będzie jedna liga na okręg i będziecie jeżdzić jak w okręgówce po 80 km!

    1. Wszyscy widzą tylko to że płacisz sędziemu, napisz ile płacisz do związku, może związek ulży klubom z wpisowego i innych opłat a ty będziesz miał na sędziów. Napisz ile rocznie wpłacasz do związku i co otrzymujesz w zamian ???

  2. A kluby ktos pytał o extranet, internet, drukarki, licencje opłaty? Człowieku, bierzecie hajs od klubów, mozecie popełniać błędy a klubom nikt nie odda punktów jak się „pomylicie”? Jestem ciekaw kiedy kluby się zbuntują i ku.wa przeciwstawia się roszczeniom nażelowanych arbitrów, którzy gwiżdżą „ręce” w polu karnym każdy inną interpretacją.

  3. Już teraz w sędziowaniu nie ma prawie w ogóle wartościowych ludzi. Wystarczy popatrzeć na Wrocław i listę osób, które zakończyły sędziowanie w ostatnich 2 latach… Dróg jest wiele… Jeżeli stawki zostaną na obecnym poziomie to za kilka lat sędziować będzie tylko patologia i dziadki. Jeżeli w górę znacząco pójdą stawki dla sędziów i szacunek dla tego zawodu to może to iść pomału w dobrą stronę.

  4. rosalion – święta racja. Wśród sędziów 95% ludzi stanowią nieudacznicy, którzy mówią, że to ich pasja itd a chodzi im tylko o kasę i żeby te 5 złotych więcej wyrwać z mecz… Najlepsi ludzie (ludzie jako to co sobą reprezentują pomijając boisko) już dawno odeszli z organizacji sędziowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *