Lechia Dzierżoniów - Skra Częstochowa

Horror w Dzierżoniowie z (małym) happy endem

Chyba nikt w Dzierżoniowie nie spodziewał się, że po bezbramkowej, nudnej pierwszej połowie, w drugiej kibiców czekają takie emocje. 6 goli, wielka dramaturgia i na koniec podział punktów.

III liga. Wygrane Polkowic, Piasta i Ślęzy. Dramatyczny remis Lechii

0:0 do przerwy i mało sytuacji podbramkowych – właściwie tylko po jednej dla każdej z drużyn. Aż trudno było uwierzyć, że w Dzierżoniowie spotkały się drużyny z górnej połówki tabeli III ligi. Na emocje trzeba było poczekać do II połowy, ale jak już piłkarze wzięli się do roboty, to na boisku działo się tyle, że można by było obdzielić kilka meczów.

Już w 48 min. Maciej Tomaszewski popisał się pięknym zagraniem z własnej połowy za obrońców, do piłki dopadł Marcin Buryło i pokonał golkipera gości. 20 minut później Paweł Słonecki wrzucił w pole karne, Damian Niedojad uprzedził obrońców i bramkarza i podwyższył wynik na 2:0.

Strajk sędziów trwa. Do porozumienia daleka droga

Minutę później Słonecki dostał drugą żółtą kartkę i Lechia musiała grać w dziesiątką. Niestety, gracze Skry bardzo szybko zaczęli przewagę wykorzystywać. Sześć Pięć minut później był już remis, gdy dwa razy Daniel Rumin wykorzystywał prostopadłe podania swoich partnerów i strzelił dwa gole.

Gospodarze próbowali opanować sytuację, ale w 85 min. znów nie upilnowali Rumina, który wyprzedził defensorów i po raz trzeci pokonał Dominika Spaleniaka. Napastnik Skry skompletował Hat-tricka, a gospodarze w 20 minut stracili dwubramkowe prowadzenie.

Na szczęście gracze Lechii nie załamali się. Próbowali odgryźć się rywalowi. W 87 min. sędzia wskazał na wapno, choć trzeba przyznać, że był on z kategorii tych miękkich. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Niedojad i zapewnił gospodarzom jeden punkt.

Jeden punkt z pewnością cenny, choć jeszcze w 68 min. chyba nikt się nie spodziewał, że trzeba będzie się z niego cieszyć.