IV liga zachód

IV liga zachód: W hicie Orkan pokonał Apis. Remisowe dreszczowce

19. kolejka IV ligi zachód. Orla Wąsosz wygrała trzeci mecz na wiosnę. Sudety najpierw zdobyły Puchar, teraz rozbiły Spartę. Emocjonujące remisy w Głogowie i Kowarach. W niedzielnym meczu na szczycie Orkan wygrał z Apisem 2:1.

IV liga wschód: Derby dla Gaci, MKP gromi Karolinę. Debiut Rojewskiego

Orla Wąsosz to bez wątpienia rewelacja początku rundy wiosennej w zachodniej grupie IV ligi. Potwierdziła to w Jeleniej Górze, gdzie odniosła 3 zwycięstwo pokonując Karkonosze 2:1. Na gola w 12 min. Roberta Sobieraja odpowiedział 8 minut później Michał Staniszewski, ale ostatnie słowo należało do gości. A dokładniej do Dariusza Gęstwy, który w 80 min. zdobył zwycięskiego gola dla Orli.

Kończący się tydzień był bardzo udany dla beniaminka w Giebułtowa. W środę Sudety zdobyły okręgowy Puchar Polski OZPN Jelenia Góra, a w sobotę rozbiły 5:1 Spartę Grębocice.

Horror w Dzierżoniowie z (małym) happy endem

Przekonujące zwycięstwo odniosła również Odra Ścinawa. Bramki dla gości w Kamiennej Górze strzelili Grzegorz Lichwa (karny), Radosław Karpiński oraz Mateusz Łodej.

Skromne, ale bardzo ważne, zwycięstwo 1:0 odniósł Górnik Złotoryja. Podopieczni Eugeniusza Oleśkiewicza pokonali wyżej notowaną Stal Chocianów 1:0. Gola z rzutu karnego już w 8 minucie strzelił Bartosz Haniecki. To druga wygrana w drugim meczu na wiosnę Górnika, czy potwierdza, że jeszcze nie złożył broni w walce o utrzymanie się w IV lidze.

W dwóch pozostałych sobotnich meczach padły remisy 2:2. Rezerwy Chrobrego prowadziły z AKS-em Strzegom po golu Dominika Nawrota w 14 minucie. 10 minut później wyrównał Marcin Morawski, a w 81 min. Kamil Sadowski wyprowadził gości na prowadzenie. Nie udało się im go dowieźć do końca, bowiem na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Nawrot.

Równie wiele emocji było w Kowarach. Olimpia w 65 min. prowadziła 2:0 po dwóch trafieniach Adriana Zielińskiego. Trzech punktów jednak nie zdobyła, bowiem w ostatnich 10 minutach goście wyrównali po golach Bartosza Morzeckiego i Adama Kowalskiego.

W niedzielnym hicie kolejki Orkan Szczedrzykowice podejmował Apisa Jędrzychowice. Gospodarze, o których mówiono, że mogą nawet nie przystąpić do rundy wiosennej, spisują się znacznie lepiej, niż można było się spodziewać. Tym razem na boisku w Legnicy odprawili  z kwitkiem lidera, wygrywając 2:1.

W meczu Górnika Boguszów-Gorce z Nysą Zgorzelec padł remis 1:1.