Foto-Higiena Gać - Apis Jędrzychowice baraże o awans do III ligi

Pierwsz baraż o III ligę Foto-Higiena – Apis już dziś

Foto-Higiena Gać – Apis w pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi już dziś o godz. 17. Spotkanie poprowadzi Robert Parysek z Głogowa.

 

Grabowski odchodzi z Piasta Żerniki. Zastąpi go Kowalczyk

Walka o zwycięstwo w obu grupach IV ligi trwała do ostatnich minut ostatnich meczów 30. kolejki. Na potknięcie Foto-Higieny liczył Śląsk, ale ekipa z Gaci nie dała sobie wydrzeć pierwszego miejsca w grupie wschodniej.

 

Do niespodzianki doszło za to na zachodzie. Liderujący przez znaczną część rundy wiosennej AKS Strzegom niespodziewanie zremisował 1:1 w Boguszowie-Gorcach ze zdegradowanym już dawno Górnikiem. Taki wynik, przy jednoczesnym zwycięstwie Apisu, sprawił że to jędrzychowianie rzutem na taśmę zajęli 1. miejsce w grupie i wywalczyli prawo gry w barażu.

 

Artur Nahajło zwolniony z MKP Wołów. Odchodzą też zawodnicy

Czy można wskazać faworyta barażowego dwumeczu? Minimalnie większe szanse dawałbym ekipie z Gaci, która już rok temu przegrała w barażu, wtedy w jednym meczu z rezerwami Zagłębia Lubin. Podopieczni Marcina Dymkowskiego w sezonie pokazali teraz, że potrafią dążyć do celu nawet jeśli wydarzenia boiskowe nie układają się po ich myśli.

 

Wiele będzie zależało od wyniku dzisiejszego spotkania. Apis nie może sobie pozwolić na zbyt duże straty, bowiem będzie je ciężko odrobić w rewanżu na własnym boisku z tak doświadczoną ekipą jak Foto-Higiena.

 

Rewanż odbędzie się w środę, 20 czerwca o godzinie 18 w Jędrzychowicach.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *