III liga w sezonie 2018/19

Te drużyny zagrają w III lidze w sezonie 2018/19 [MAPA]

Znamy już komplet drużyn, który wystąpią w 3. grupie III ligi w sezonie 2018/19. Stan posiadania zwiększył się o jeden zespół, w sumie będziemy mieć 7 zespołów na czwartym poziomie rozgrywkowym.

 

Hit w Żmigrodzie. Edi Andradina trenerem Piasta

W środę poznaliśmy ostatni zespół, który awansował do III ligi. Ruch Radzionków pokonał w rewanżu barażu na Śląsku Polonię Bytom 2:1 (w pierwszym meczu 1:1) i zdobył przepustkę do wyższej ligi. Baraże, a właściwie jeden mecz, wyłonił również beniaminka w naszym rejonie – Foto-Higiena Gać najpierw wygrała 7:1 z Apisem Jędrzychowice, a rewanż mistrz zachodniej grupy IV ligi oddał walkowerem. Stawkę beniaminków uzupełnili Agroplon Głuszyna (opolskie) i Warta Gorzów Wlkp. (lubuskie) – te drużyny dość zdecydowanie wygrały swoje IV ligi.

 

W minionym sezonie z III ligi spadły aż 4 zespoły, na szczęście nie było wśród nich żadnego z Dolnego Śląska. To oznacza, że stan posiadania naszego regionu zwiększył się do 7 drużyn. Kosztem Śląska, który stracił aż trzy drużyny – miał dwóch spadkowiczów, a także ekipę, która awansowała (Skra Częstochowa).

 

Firlej królem strzelców III ligi, Niedojad na podium

Jedno pozostałe miejsce zyskała Opolszczyzna, bowiem do III ligi spadł MKS Kluczbork. Podział na województwa wygląda więc następująco: Dolny Śląsk – 7, Śląsk 5, Opolszczyzna – 4, Lubuskie – 2.

 

Oczywiście taki skład III ligi będzie wtedy, jesli wszytskie kluby spłenią wymogi licenycjne.

 

Na poniżej można zobaczyć rozkład wszystkich drużyn III ligi w sezonie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *