A klasa legnicka kontra wrocławska. Która lepsza?

W ubiegłą niedzielę w Janowicach pod Legnicą doszło do ciekawego pojedynku przedstawicieli A klasy legnickiej i wrocławskiej – Błękitni Legsad Kościelec zagrał z Piastem Nadolice.

 

Nowy trener i duże wzmocnienie wicelidera B klasy

Błękitni to stały bywalec A-klasowych boisk w powiecie legnickim, Piast to tegoroczny beniaminek. Obydwie drużyny są na początku swojego okresu przygotowawczego, a więc w drużynach wystąpiło kilku testowanych zawodników.

 

Mecz od początku był wyrównany, a gospodarze próbowali cierpliwie budować akcje poprzez wszystkie formacje. Nic jednak z tego nie wynikało i pierwsze sytuacje bramkowe stworzył sobie Piast. Po przechwycie piłki i indywidualnej akcji bramkę strzelił Kamil Dziedzic. Chwilę później było już 0:2. Tym razem Dziedzic świetne asystował, a wynik podwyższył Radosław Wiaderkiewicz.

 

Duże zmiany w podziale wrocławskiej A klasy [MAPA]

Szeroka kadra drużyny z Kościelca powodowała lekki niepokój w szeregach gości, którzy na mecz przyjechali bez zmienników, a w dodatku z trenerem Jarosławem Mordalem, grającym na pozycji bramkarza. Wszyscy spodziewali się, że w drugiej połowie Piast jeszcze bardziej odda inicjatywę i Błękitni stworzą sobie groźne sytuacje.

 

Jednak czas pokazał zupełnie inny przebieg meczu. To zawodnicy Nadolic w drugiej połowie prowadzili grę, swobodnie budując kombinacyjne akcje. W drużynie gospodarzy na boisku pojawili się testowani zawodnicy, którzy mieli problem z odpowiednią organizacją gry w obronie. Efektem tego były jeszcze dwie bramki Dziedzica, przez co mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla gości.

 

Obydwie drużyny nie wystąpiły w optymalnych składach, jednak tym razem triumfowała wrocławska A-klasa. Ze względu na dobry kontakt obydwu klubów, Błękitni będą mieli okazję na rewanż za rok, tym razem na boisku w Nadolicach.

 

Błękitni Legsad Kościelec – Piast Nadolice 0:4 (0:2)

Bramki: Kamil Dziedzic x3, Radosław Wiaderkiewicz x1

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *