2. kolejka III liga

III liga. Ślęza, Piast i rezerwy wygrywają. Pechowy remis Foto-Higieny

2. kolejka III liga. Ślęza Wrocław i Piast Żmigród wygrywają na wyjazdach. Miedź II lepsza w derbach z Polkowicami. Pechowy remis Foto-Higieny. W niedzielę rezerwy Zagłębia pokonały Lechię Dzierżoniów.

Filip Kendzia w Piaście Żmigród. Po raz trzeci

Przed tygodniem Ślęza prowadziła w Zdzieszowicach już 2:0, ale jedynie zremisowała. Dziś w Zabrzu przegrywała od 11 minuty, ale wygrała. Tuż przed przerwą wrocławianie strzelili dwa gole – najpierw Filip Olejniczak wyrównał, a w 45 min. na 2:1 trafił z rzutu karnego Maciej Matusik. W końcówce meczu rezerwy Górnika dobił Mateusz Stempin, który strzelił dwa gole.

Komplet punktów z wyjazdu przywiózł również Piast Żmigród. Dwie bramki na początku II połowy meczu ze Stilonem Gorzów Wlkp. strzelił Mateusz Jaros – jedną z rzutu wolnego, a jedną z karnego. Gospodarze co prawda później zdobyli gola kontaktowego, ale na tym się skończyło.

Filip Barski ma nowym klub. Dolnośląskiego III-ligowca

Bliscy pierwszego zwycięstwa w sezonie byli gracze Foto-Higieny Gać. Po faulu na Januszu Gancarczyku w 14 min. arbiter wskazał na wapno, ale strzał Iegora Tarnova obronił Krzysztof Żredka. Goście mieli przewagę w tym spotkaniu, stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji (po dwóch z nich piłka trafiła w słupek i poprzeczkę), ale zamiast trzech punktów, beniaminek z Gaci musiał zadowolić się 1 punktem. Choć trzeba pamiętać, że gości przynajmniej dwukrotnie w podbramkowych sytuacjach uratował Marcin Gąsiorowski.

W derbowym meczu w Legnicy rezerwy Miedzi pokonały po zaciętym spotkaniu Górnika Polkowice 1:0. Gospodarze rozpoczęli spotkanie mając w składzie m.in. Jonathana De Amo, Gargułę i Petterilego Forsella. Jedynego gola strzelił niezawodny ostatnio Mateusz Zatwarnicki. W 86 min. polkowiczanie mogli wyrównać, ale Michał Bednarski nie strzelił rzutu karnego.

W niedzielę Zagłębie II Lubin nie dało większych szans Lechii Dzierżoniów. Gospodarze już po 12 minutach prowadzili 2:0 (bramki Dawid Pakulski i Kacper Chodyna) i zapowiadał się pogrom. Trójkolorowi się jednak ogarnęli i nawet odpowiedzieli golem Grzegorza Borowego. Tuż przed przerwą na 3:1 ponownie trafił Pakulski, ale gości znów złapali kontakt w 70 min. gdy Marcin Buryło wykorzystał rzut karny. W 90 min. pięknym strzałem z dystansu wynik ustalił Marcin Gołębiowski.

• Rekord Bielsko-Biała – Foto-Higiena Gać 0:0
  • Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław 1:4
  • Miedź II Legnica – Górnik Polkowice 1:0
  • Zagłębie II Lubin – Lechia Dzierżoniów 4:2
  • Stilon Gorzów Wielkopolski – Piast Żmigród 1:2
  • Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Radzionków 1:1
  • MKS Kluczbork – Agroplon Głuszyna 1:1
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Warta Gorzów Wielkopolski 1:0