III liga

III liga. Pierwsza wygrana Foto-Higieny, pierwszy punkt Lechii

4. kolejka III liga. W derbach regionu Zagłębie II lepsze od Ślęzy. Pierwsze zwycięstwo Foto-Higieny. Remisy Miedzi II, Lechii oraz Piasta. Na koniec dnia Górnik wygrał w Kluczborku.

Rezerwowy Ryś daje wygraną Zagłębiu II w meczu z liderem

W pierwszym meczu 4. kolejki Zagłębie II Lubin wygrało ze Ślęzą Wrocław 1:0. Więcej o meczu można przeczytać klikając w link powyżej.

Znacznie więcej goli i emocji było w Legnicy, gdzie Miedź II podejmowała Ruch Zdzieszowice. Zdzichy prowadziły po golu w 16 min., kiedy Sotor dobił piłkę po rzucie karnym. W 37 min. Wyrównał Łukasz Garguła, a zaraz po zmianie stron legniczanie dołożyli kolejne dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Lucjan Zieliński, a potem Marcin Garuch. Niestety, nie udało się gospodarzom dowieźć zwycięstwa do końca spotkania. Dwie Bramki Zapotocznego w ciągu 4 minut i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Magazyn skrótów IV ligi. Piękne gole i wielka kontrowersja

Trzy kolejki na pierwsze zwycięstwo musiał czekać beniaminek z Gaci. Ale wygrana z Wartą Gorzów Wlkp. nie przyszło łatwo. Przez większość meczu Foto-Higiena wali głową w mur warciarzy. Przełamał go dopiero Dominik Wejerowski, który w 63 min. wykorzystał rzut karny. Niestety, goście wykorzystali błąd w obronie gospodarzy i Paweł Posmyk i w 75 min. było 1:1. Ambicja podopiecznych Marcina Dymkowskiego została jednak nagrodzona. W 86 min. aktywny przez całe spotkanie Marek Gancarczyk dograł na 15 metr do Wejerowskiego, a ten silnym strzałem po ziemi przy słupku zapewnił FHG trzy punkty.

Gacianie wywalczyli pierwsze zwycięstwo, a Lechia Dzierżoniów pierwszy punkt. Trójkolorowi zremisowali w Tarnowskich Górach, mimo że od 16 minuty przegrywali. Wyrównał na początku drugiej połowy Damian Szydziak.

Również 1:1, tyle w Bielsku-Białej, zremisował Piast Żmigród. Rekord prowadził po golu Marcina Kozin. Wyrównał pod koniec spotkania niezawodny ostatnio Michał Juchacz.

W ostatnim meczu kolejki Górnik Polkowice wygrał w Kluczborku z MKS-em 1:0. Gola strzelił Marek Opałacz.